Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri

BİR GAZETECİ GÖZÜYLE İSHAK PAŞA SPOR

Sıddık SÖYLER

SAHİPSİZ AMA LİDER TAKIM
Değerli arkadaşlar bir gazeteci, Doğubayazıt Spor ve Karabulak Sporda profesyonel yöneticilik yapmış eski bir futbol adamı olarak hafta sonu İshak Paşa Sporun maçını izlemeye gittim içim acıdı arkadaşlar.   Soyunma odasına indim futbolcuları izledim. Maçı 2-0 İshak Paşa Spor Kazanmış futbolcuların yüzünden düşen bin parça her biri bir yerde inliyor, kiminin canı acıyor, kiminin karnı aç. Futbol takımı düşünün futbolcuların en önemli malzemesi olmazsa olmazı tekmelik, futbolcuların tekmeliği yok bir çarpışma anında ayakları kırılmasın diye çoraplarının önüne kalın karton koyarak hayatlarını kurtarmaya çalışıyorlar. Bir takımın en önemli oyuncusu kalecidir, İshak Paşa Sporun iki kalecisi var ama kalecilerin elinde eldivenleri yok eldivenleri yırtık parmakları dışarı çıkmış topu tutamıyorlar. Antrenman yapacaklar yağmur yağdığında yağmurlukları yok antrenman yarıda kalıyor. Formaları naylon, eşofman naylon, ayakkabıları yok, pas yapacak topları yok yok yok bu takım BAL Ligine nasıl çıkacak. Futbolcular ile konuşuyorum hiç biri yemek yememiş karınları aç, ceplerinde bir harçlık yok. Futbolculara soruyorum hiç bir futbolcu kendi yöneticisini tanımıyor. Olsun benim olsun diye ilçemizde spor ayaklar altında artık birileri bunlara dur desin. Doğubayazıt'taki duyarlı insanlara sesleniyorum lütfen bu takıma sahip çıkın.   Bu hafta sonu çok önemli bir maçları var Ağrı’da yapılacak olan maça gidecek malzeme ve paraları yok.
Doğubayazıt'taki başta idarecilerimiz, siyasi parti başkanlarımız, STK başkanları ve iş adamlarımıza bir Doğubayazıt halkı olarak sesleniyoruz lütfen çocuklarımıza sahip çıkın. Kahve köşelerinde uyuşturucu batağında veya başka yerlerde çocuklarımız umut kapısı aramasınlar.   Tüm yoklulara ve olumsuzluklara rağmen 3 te 3 yaparak 9 puan ile Lig’de 1. Sırada bulunan İshak Paşa Spor Oyuncuları ve Teknik heyetini kutluyor başarıların devamını diliyorum.
HESAP SAHİBİ: YAŞAMA SEVİNCİ DOĞUBAYAZIT İSHAKPAŞA SPOR DERNEĞİ HESAP ADI: YAŞAMA SEVİNCİ DOĞUBAYAZIT İSHAKPAŞA BANKA HESABI NO: 83203271-5001 351 ZİRAAT BANKASI DOĞUBAYAZIT/AĞRI ŞUBESİ. İBAN: TR28 0001 0003 5183 2032 7150 01 İTRİBAT TLF: 05423453755
HABER: SIDDIK SÖYLER  


15 Kasım 2018 Perşembe 09:18

http://www.dogubayazithalkinsesi.com/yazi/341/bir-gazeteci-gozuyle-ishak-pasa-spor.html