Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri

H.MÜDÜR ARAS TAZİYE EVİ AÇILIŞI

İlçemiz eşraflarından H.Müdür ARAS hayratına ailesi tarafından Koçkıran mahallesinde 3 katlı taziye evi yapıldı.

    İlçemiz eşraflarından H.Müdür ARAS hayratına ailesi tarafından Koçkıran mahallesinde 3 katlı taziye evi yapıldı.
Hacı Müdür Aras’ın oğulları Ekrem Aras, Fevzihan Aras ve Zeki Aras tarafından 2000 m2 üzerinde yapılan Taziye evi 3 kattan oluşmaktadır. Taziye evini kapasitesi her kat 400 kişi almaktadır. Toplam 1200 kişini oturulabileceği bir alandır. Her katı bağımsız olan bina her katta bir mutfak, çay ocağı bir WC en alt katta ise büyük bir yemekhane ve mescidi bulunmaktadır.
Zeki Aras’ın verdiği bilgi çerçevesinde Aras ailesi tarafından ücreti ödenecek bir şahıs bu taziye evinin tüm hizmetlerini yürütecek ayrıca taziye evinde taziyesini yapacak olan hemşerilerimizden hiçbir ücret talep edilmeyecektir.
Taziye evinin açılışına katılanlar Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Bşk. Sıddık SÖYLER ve yön kur. Ağrı Gazeteciler Cemiyeti yön. Kur. Üyesi ve Narinkale Gazetesi mesul müd. Erhan Baydar, Doğubayazıt Halkın Sesi Gazetesi temsilcisi Cevat Güner, Esnaf ve Sanatkârlar Oda Bşk. Yaşar Ergül, Şoförler Oda Bşk. Fatih Tanrıkulu DAK Bşk. M.Sebih Tanrıverdi, Doğubayazıt Eğitime Hizmet Dernek Bşk. Sezai Kokalp, MEZ DER Bşk. Fakrullah Çolak, İÇÜ MYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Teyfur, ilçe içinde ve dışında davete katılan çok sayıda vatandaşlar vardı.
Aras ailesi davete katılan tüm vatandaşlar ile bir bir ilgilenerek vatandaşları kapıda karşıladılar. Açılıştan sonra Mevlidi Şerif okunarak yemekler dağıtıldı.   HABER: SIDDIK SÖYLER              

14 Mayıs 2018 Pazartesi 15:54

http://www.dogubayazithalkinsesi.com/haber/48467/hmudur-aras-taziye-evi-acilisi.html