Son Dakika
Hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 6 yaralı EHMEDÊ XANÎ DİYOR Kİ; EHMEDÊ XANÎ DİYOR Kİ; Ekrem Çelebi: "Doğu'dan yükselen güneşin, batıyı aydınlatmasını istiyoruz" Doğubayazıt'ta bayanlara özel ücretsiz KPSS kursu Köylere Hizmet Götürme Birliği Kasım Ayı Olağan Toplantısı KORKUNÇ OLAY! I. Uluslararası Iğdır Geleneksel Türk Sanatları Çalıştayı Düzenlenecek Başkan Akkuş Avukatlık Bürosunun Açılışına Katıldı Hem ‘sarı kızı’ sevdiler, hem de Doğubayazıt'a hayran kaldılar
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Ağrı'da doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlandı
 

Ağrı'da doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlandı

Ağrı'da 2017 yılında başlayan doğalgaz altyapı çalışmaları kapsamında şu ana kadar 160 bin metre doğalgaz hattı döşendiği öğrenildi.

6 Kasım 2019 Çarşamba 10:24
Yazdır
Ağrı'da doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlandı

 

 

Ağrı'da 2017 yılında başlayan doğalgaz altyapı çalışmaları kapsamında şu ana kadar 160 bin metre doğalgaz hattı döşendiği öğrenildi.


AKSA Doğalgaz Ağrı Şube Müdürü Evren Karyağdı, 2 yılda yapılan çalışmalarla Ağrı ve Doğubayazıt'ta 9 bin aboneye ulaştıklarını söyledi. Doğalgaz altyapı çalışmalarında şu ana kadar 160 bin metre altyapı çalışması yaptıklarını belirten Karyağdı Ağrı merkez ve Doğubayazıt ilçesinde yapılan çalışmaların yaklaşık 10 gün içerisinde tamamen tamamlanacağını ve son zamanlarda gaz açım konusunda kentte yaşanan yoğunluğun bir aylık zaman içerisinde çözüme kavuşturulacağını kaydetti.


Kentte şu ana kadar doğalgaz alanında yapılan yatırımlara değinen Karyağdı, "Ağrı'da çalışmalarımız 2017 yılında başladı. 2017 yılının sonunda Ağrı'ya gaz akışı sağlandı. 2018 yılında yatırımlarımız devam etti. 2018 yılında Doğubayazıt ve Ağrı merkez toplamında 160 bin metre altyapı çalışmamız oldu. Doğubayazıt'ta 2018 yılında toplam, 3 bin 500 aboneye ulaştık. Ağrı merkez de ise 2018 yılı sonu itibari ile de 3 bin aboneye ulaştık. 2019 yılında çalışmalarımız Doğubayazıt'ta Haziran ayının ortalarında başladı. Ağrı merkez de ise Temmuz ayında başladı. Şu ana kadar Ağrı'da 100 bin metre altyapı çalışmamız oldu. Bu çok ciddi bir çalışma. Doğubayazıt'ta ise 35 bin metre 2019 yılında çalışmamız oldu. Tahmini 10 gün içerisinde altyapı çalışmalarımız nihayetlenir. Doğubayazıt'ta da parça işlerimiz kaldı. Bu parça işlerimiz de önümüzdeki hafta tamamlanacak. Bu sene şu ana kadar toplam da 9 bin abonemiz oldu. Bunun 3 bin tanesi Doğubayazıt'tan 6 bin tanesi de merkezden. Abone olan vatandaşlardan şu ana kadar 6 bin 500 tanesinin gazı açılmış durumda. Bunlar bu yıl ki abonelerimiz. Bu yılsonu ile birlikte 10 bin aboneyi tamamlamak istiyoruz. Şu anda Ağrı'da merkez ve Doğubayazıt ilçesinde çalışmalarımız var. İlerleyen zaman içerisinde genişleme planı çerçevesinde sırayla Patnos, Eleşkirt, Taşlıçay, Diyadin ilçelerinde de çalışmalarımız olacak" dedi.


"Sorun AKSA'da değil!"


Ağrı'da son günlerde gaz açma süreleri ile ilgili iddialara değinen AKSA Ağrı Şube Müdürü Evren Karyağdı, sorunun firmalardan kaynaklı olduğunu belirtti. Kendilerine gelen projeleri en geç bir hafta içerisinde sonuca bağlandığına değinen Karyağdı "Ağrı'da bizim 65 tane yetkili iç tesisat firmamız var. Ağrı'da bu firmalar iç tesisatları yapabilirler. Yapılan projenin kontrolden sonra teknik durumlara uygun değilse onaylanmaz. Uygunsa proje onaylanır. Bundan sonra vatandaş gelir sözleşme imzalar. İmzadan önce tabi teminat yatırır. Ondan sonra biz sayacını teslim ederiz. İç tesisat firması şahsın tesisatını hazırlar. Kontrolünü biz yaparız. Kontrollerden sonra bir sıkıntı yoksa gaz açılır. Yani şu anada bir projenin hazırlanıp, onaylanma süreci yaklaşık 4 günlük bir süreç. Yoğunluk olursa eğer bu bir haftayı da bulur. Şu anda böyle yoğun bir dönem yaşıyoruz. Ancak, bahsettiğimiz gibi bu süreçte sadece firma olarak biz tek olmadığımız için bu süreç biraz uzuyor. Çoğu da iç tesisat firmalarının işlerini zamanında bitirmemesinden kaynaklanıyor. Örneğin, geçen hafta elimizde 400 tane onay bekleyen proje vardı. Bu projelerden 176 tanesi gerekli şartları taşımadığı için reddedildi. Red edilince de projeler gaz açılması uzun sürüyor. Bu durumda bizden kaynaklanmıyor. Biz firma olarak vatandaşı düşünmek zorundayız. Bu yüzden bu projelerin firmalar tarafından belli kriterlere göre çizilmesi gerekiyor. Birkaç tane yükümlülüğü var. Bunlar yerine gelmediği zaman bizim onay vermemiz mümkün değil. Genellikle sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız bu sebeplerden dolayı sıkıntı yaşıyor. Bu sebepler olunca 4 günlük süreç sekiz güne çıkıyor. Yani maalesef bu gaz açılmasında gecikme yaşayan vatandaşlarımız çoğunlukla, yüklenici firmalardan dolayı sıkıtı yaşıyorlar" ifadelerini kullandı.


"Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor"


Havaların soğuması ile birlikte yoğunluklarının arttığına değinen AKSA Doğalgaz Ağrı Şube Müdürü Evren Karyağdı, bu yoğunluğa rağmen tüm ekibinin büyük bir özveri ile çalıştığını dile getirdi. Mesai gözetmeksizin gece yarılarına kadar gaz açma çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Karyağdı "Şu anda iç tesisatta görevli 4 çalışanımız var. Bu konuda personel sıkıntımız yok. Hafta sonu verdiğimiz talimatla birlikte 4 arkadaşımız hep birlikte gece saat 23: 00'a kadar gaz açtılar. Her biri de günde 40 aboneden az gaz açmıyor. Doğubayazıt için ise bir personel gaz açma işini yapıyor. Hatta bazen farklı illerimizden de bu konuda destek alıyoruz. Şu anda gaz açımlarında her hangi bir problem yok. Sadece dediğim gibi projelerde biraz yoğunluğumuz var. Bu yoğunlukta normaldir. Bir de biz Ağrı'da yeni tanıştık doğalgazla. Doğalgaz bir kültürdür. Birazda biz işlerimizi millet olarak son güne bırakmayı seviyoruz. Bundan kaynaklı bir yoğunluk var. Yazın bizim canımız sıkılıyordu. Müşteri gelse de ilgilensek diye. Ama şu an son günlere yaklaştığımız için aşırı bir yoğunluk yaşıyoruz. Ama tüm bu yaşananların yanın da bir aylık süre içerisinde vatandaşlarımızı rahatlatacağız. Bunun teminatını veriyoruz" şeklinde konuştu.

 

Anahtar Kelimeler: Ağrı'da doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlandı...doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 552 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ekrem Çelebi: "Doğu'dan yükselen güneşin, batıyı aydınlatmasını istiyoruz"
Hem ‘sarı kızı’ sevdiler, hem de Doğubayazıt'a hayran kaldılar
Ağrı'da öğrencilere yönelik ara tatil etkinlikleri başladı
Ağrı'da 25 günde 36 bin 820 paket sigara ele geçirildi
feci kaza: 1 ölü, 18 yaralı
Ağrı Tarım Ve Orman Müdürlüğü Yem Bitkisi Tohumu Dağıttı
Ağrı'dan kaçıracaklardı! Bedeli ağır oldu
Yabani meyvelerle kışa hazırlık
Ağrı Valiliği Tarafından Yapımı Tamamlanan KOBİ Merkezi’nde Üretim Başladı
Vali Elban’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı
Ağrı’ya sağlık yatırımları hız kesmiyor
Ağrı'da 'Büyük Tufan ve Nuh'un Gemisi Müzesi' yapılacak
İlk Anjiyo Yapıldı
3 yaşındaki Miray, karaciğer nakliyle hayata tutundu
Ağrı Dağı’na Yolculuk” belgeselinin galası yapıldı
5. Uluslararası Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi Sempozyumu Başlıyor
Kızılay'ın ihtiyaç sahiplerine yardımları devam ediyor
ESKİ DBP'Lİ BELEDİYE EŞ BAŞKANI BAKIR TAHLİYE EDİLDİ
Ağrı’da 50 yataklı termal otel turizme hazırlık köprüsü açıldı...
Ağrı'da doğal gaz kullanımının artması kömür satışlarını düşürdü
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur