Son Dakika
5. Uluslararası Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi Sempozyumu Başladı Aras EDAŞ Doğubayazıt'ta muhtarları dinledi HACI MAHMUT GEREGİ VEFAT ETTİ Iğdır Balı Tanıtım Günleri başladı Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı yüzleri güldürdü Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı Küçük mucitler projelerini köyde sergiledi 5. Uluslararası Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi Sempozyumu Başlıyor Doğubayazıt'ta Elma Hasat Etkinliği Düzenlendi Karip Ailesinin Acı Günü
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
DOĞUBAYAZIT'TA ACI BİR AİLE TABLOSU
 

DOĞUBAYAZIT'TA ACI BİR AİLE TABLOSU

Uluyol mahallesinde yaşayan engelli 3 kardeş İnak ailesinin yaşam mücadelesi ve acı dıramı!! Aile çok mağdur durumda ve kaderin onlara bahş ettiği acının portresi, 3 kardeşte engelli olduğu için çalışamıyor ve onlara Kaymakamlık büyük destekte bulunuyor. Ayrıca 18 yaşındaki diger kardeşi tek başına çalışıp mücadele ederek bakıyor.

8 Ekim 2019 Salı 16:13
Yazdır

DOĞUBAYAZIT'TA ACI BİR AİLE TABLOSU

Uluyol mahallesinde yaşayan engelli 3 kardeş İnak ailesinin yaşam mücadelesi ve acı dıramı!! Aile çok mağdur durumda ve kaderin onlara bahş ettiği acının portresi,  3 kardeşte engelli olduğu için çalışamıyor ve onlara Kaymakamlık büyük destekte bulunuyor. Ayrıca 18 yaşındaki diger kardeşi tek başına çalışıp mücadele ederek bakıyor.

Maddi ve manevi acıdan çok zor durumda olan bu inak ailesinin dramına  eminiz ki Doğubayazıt'lılar sessiz kalmıyacaktır.

İnak Ailesinin yaşadığı ev bir harabeye dönmüş, Mahallenin imamı olan Yakup BATUR'un girişimleriyle yardım severler tarafından yeni bir ev yapılmaya başladı amabu yetrerli olmadı, evlerini tamamlamak için destege ihtiyaçları var.

 

Bu konuda hakkında Halife Yusuf Cami İmam Hatibi Yakup BATUR'un Anlam dolu çağrısı:Sevgili takipçilerimiz ve yurdumun dört bir yanından vicdan sahibi tüm vatandaşlarımıza sıcak ama maalesef ki buruk bir selamla sesleniyoruz. Bir süre evvel karşılaştığımız hazin bir aile tablosu bizi vicdanen derinden etkilemiş ve bu duruma duyarsız kalamayışımıza sebebiyet vermiştir. Henüz 34 yaşında olan Mustafa abimiz 6 aylıkken geçirdiği bir rahatsızlık sebebiyle fiziksel bütün becerilerini kaybetmiş ve kas hastalığına esir düşmüştür. Ve Maalesef ki Mustafa abi ile sınırlı kalmayan bir musibet bütün bir aileyi perişan etmiş Mustafa abiden sonra Doğan iki kardeş Yusuf ve mutlu da zihinsel rahatsızlıklarından dolayı normal bir hayatı yaşamaktan mahrum kalmıştır. Kendi ihtiyaçlarını gideremez bir durumda olan Yusuf ve mutlu henüz 20 ve 15 yaşındalar. Evin geçimi ise tamamen 18 yaşında olan kardeşleri Yunus'un omuzunda. Gelin dostlar hep beraber bu ailemize destek olalım . Evin genel ihtiyaçları  ve inşaatın tamamlana bilmesi ve onlara güzel bir yaşam sağlayabilmemiz için ‭+90 (545) 886 04 04‬ bu numaradan bize ulaşıp  bu aileye yeni bir yaşam sağlaya biliriz bir nebzede olsa..


Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Aras EDAŞ Doğubayazıt'ta muhtarları dinledi
Küçük mucitler projelerini köyde sergiledi
Doğubayazıt'ta Elma Hasat Etkinliği Düzenlendi
Doğubayazıt’ta kurulan fabrika ile 35 ülkeye ihracat yapılıyor
Komadan çıkan Nisanur'a "yeniden hayata hoş geldin" pastası
YARDIM MELEĞİ DOĞUBAYAZIT'TA
AĞRI DAĞINDA YAMAÇ PARAŞÜTÜ
XANİLOG ŞERAFETTİN ERYILMAZ CADDESİ ASFATLANIYOR
GÜNÜN FOTOĞRAFI
DOĞUBAYAZIT'TA NESLİ TÜKENMEKTE OLAN BOZ BAYKUŞA VATANDAŞ SAHİP ÇIKTI
Ahmed-i Hani 3. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali (2. Gün)
DOĞUBAYAZIT HDP İLÇE KONGRESİ
Ahmed-i Hani 3. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali (1. Gün)
GÜZEL BİR GELİŞME!...
Doğubayazıt "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyası
DOĞUBAYAZIT'IN KÜLTÜR VE SANAT ABİDESİ ASIRLIK ÇINAR İSMET ÖZTÜRK'ÜN ÖLÜMÜNÜN 13. YILI
BELEDİYE EŞ BAŞKANI MAHALLE MUHTARLARI İLE BULUŞTU
Ağrı Dağı ve Çevresinde Sonbahar
CADDE VE SOKAKLAR ONARILIP,ASFATLANIYOR
DOĞUBAYAZIT’ IMIZ GİYECEK FORMA BULAMAZKEN MİLYONLAR HAVADA UÇUŞTU
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur