Son Dakika
5. Uluslararası Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi Sempozyumu Başladı Aras EDAŞ Doğubayazıt'ta muhtarları dinledi HACI MAHMUT GEREGİ VEFAT ETTİ Iğdır Balı Tanıtım Günleri başladı Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı yüzleri güldürdü Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı Küçük mucitler projelerini köyde sergiledi 5. Uluslararası Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi Sempozyumu Başlıyor Doğubayazıt'ta Elma Hasat Etkinliği Düzenlendi Karip Ailesinin Acı Günü
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Ahmed-i Hani 3. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali (1. Gün)
 

Ahmed-i Hani 3. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali (1. Gün)

Ağrı Valiliği koordinesinde Doğubayazıt’ta bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali, Vali Süleyman Elban’ın, Ahmed-i Hani Türbesi’nin bulunduğu alana teşrif etmesiyle başladı.

5 Ekim 2019 Cumartesi 21:53
Yazdır

 

Ahmed-i Hani 3. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali (1. Gün) Ağrı Valiliği koordinesinde Doğubayazıt’ta bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ahmed-i Hani Kültür, Sanat ve Turizm Festivali,  Vali Süleyman Elban’ın, Ahmed-i Hani Türbesi’nin bulunduğu alana teşrif etmesiyle başladı.
Türbe önünde düzenlenen Mevlid-i Şerif programının ardından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Katılımcılar, türbe camisinde kılınan öğle namazının ardından İslam alimi Ahmed-i Hani'yi anmak için Türk bayraklarıyla tarihi İshak Paşa Sarayı'na yürüdü.
Etkinliklerin yapılacağı sarayın avlusundaki açılış programı ise, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti, halk oyunları gösterisi ve açılış konuşmalarının ardından katılımcılar, sarayın avlusunda kurulan kültür stantları, karma el sanatları ve Selçuklu tarihinin kitre eserlerle canlandırıldığı “Bir Zamanlar Selçuklu” sergisini gezdi.
Festival, İshak Paşa Sarayı’ndaki açılışın ardından Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu’nda 6 ülkeden 80 akademisyenin konuşmacı olarak katıldığı İslam Bilim ve Kültür Tarihçisi Prof. Dr. Fuat Sezgin temalı 3. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumu ile devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Ahmed-i Hani 3. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali (1. Gün)...doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 1053 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Aras EDAŞ Doğubayazıt'ta muhtarları dinledi
Küçük mucitler projelerini köyde sergiledi
Doğubayazıt'ta Elma Hasat Etkinliği Düzenlendi
Doğubayazıt’ta kurulan fabrika ile 35 ülkeye ihracat yapılıyor
Komadan çıkan Nisanur'a "yeniden hayata hoş geldin" pastası
YARDIM MELEĞİ DOĞUBAYAZIT'TA
AĞRI DAĞINDA YAMAÇ PARAŞÜTÜ
XANİLOG ŞERAFETTİN ERYILMAZ CADDESİ ASFATLANIYOR
DOĞUBAYAZIT'TA ACI BİR AİLE TABLOSU
GÜNÜN FOTOĞRAFI
DOĞUBAYAZIT'TA NESLİ TÜKENMEKTE OLAN BOZ BAYKUŞA VATANDAŞ SAHİP ÇIKTI
Ahmed-i Hani 3. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali (2. Gün)
DOĞUBAYAZIT HDP İLÇE KONGRESİ
GÜZEL BİR GELİŞME!...
Doğubayazıt "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyası
DOĞUBAYAZIT'IN KÜLTÜR VE SANAT ABİDESİ ASIRLIK ÇINAR İSMET ÖZTÜRK'ÜN ÖLÜMÜNÜN 13. YILI
BELEDİYE EŞ BAŞKANI MAHALLE MUHTARLARI İLE BULUŞTU
Ağrı Dağı ve Çevresinde Sonbahar
CADDE VE SOKAKLAR ONARILIP,ASFATLANIYOR
DOĞUBAYAZIT’ IMIZ GİYECEK FORMA BULAMAZKEN MİLYONLAR HAVADA UÇUŞTU
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur