Son Dakika
5. Uluslararası Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi Sempozyumu Başladı Aras EDAŞ Doğubayazıt'ta muhtarları dinledi HACI MAHMUT GEREGİ VEFAT ETTİ Iğdır Balı Tanıtım Günleri başladı Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı yüzleri güldürdü Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı Küçük mucitler projelerini köyde sergiledi 5. Uluslararası Ağrı Dağı ve Nuh’un Gemisi Sempozyumu Başlıyor Doğubayazıt'ta Elma Hasat Etkinliği Düzenlendi Karip Ailesinin Acı Günü
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Rektör Alma, bölgemizde ortak bir kongre yapmayı teklif etti
 

Rektör Alma, bölgemizde ortak bir kongre yapmayı teklif etti

Rektör Alma’nın İstanbul Aydın Üniversitesi Ziyareti İş Birliği İle Sonuçlandı

5 Ekim 2019 Cumartesi 18:58
Yazdır

Rektör Alma, bölgemizde ortak bir kongre yapmayı teklif etti


Rektör Alma’nın İstanbul Aydın Üniversitesi Ziyareti İş Birliği İle Sonuçlandı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İstanbul Aydın Üniversitesini (İAÜ) ziyaret etti. Ziyaret esnasında Rektör Alma’ya, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli eşlik etti. Üniversitede yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren Prof. Dr. İzmirli, Iğdır Üniversitesi ile birçok konuda işbirliği içerisinde olabileceklerini ifade etti. Ayrıca Rektör Alma, Doğu Anadolu Bölgesinde ortak bir kongre yapmaları konusunda İAÜ Diş Hekimliği Fakültesine teklifte bulundu.

İstanbul’u ziyaret ettiği zamanlarda üniversitelerde yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla en az bir üniversiteyi ziyaret etmeyi kendisine prensip edilen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, bu seferki durağı İstanbul Aydın Üniversitesini (İAÜ) oldu. Rektör Alma’ya, İAÜ Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli ve Mütevelli Heyet Başkanı eşlik etti. Her iki üniversitede yapılan çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulunulan ziyarette, İAܒnün Teknoloji Transfer Ofisi, Türkiye'nin tek akredite JSI belgeli SGK anlaşmalı Diş Hekimliği Fakültesi ile birçok birim ziyaret edildi.

Rektör İzmirli:’ Iğdır Üniversitesi ile irtibata geçmekten kaçınmayız’

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya yaptıkları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, “İAܒnin Amerika dâhil birçok ülkede faaliyeti bulunuyor. Özellikle de İstanbul Kalkınma Ajansı desteği altında aldığımız makinalar ile İstanbul'un imalat sektörü ile işbirliği içerisindeyiz. Bu ve benzeri konularda Iğdır Üniversitesi ile irtibata geçmekten kaçınmayız” şeklinde konuştu. Ev sahibi olarak İAÜ Rektörü ve Mütevelli Heyetine nazik karşılamalarından dolayı teşekkürlerini sunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ise, “Batıdaki üniversitelerin avantajlarını serhat şehri Iğdır’ın imkânları ile birleştirmek istiyoruz. Bu ve benzeri konularda üniversiteler ile sürekli işbirliği içerisindeyiz. İAÜ Rektörü İzmirli hocamızın da ifade ettiği gibi imalat konusu ve başka diğer çalışmalarda yapacağımız bir işbirliği, bölgeden yurt dışına üç ülkeye komşuluğu olan Iğdır’ı önümüzdeki yıllar daha cazip hale getirecektir. Bizler komşu ülkelerle de işbirliği içerisindeyiz. İAÜ heyetini en kısa zamanda Iğdır Üniversitesine ziyaretlerini bekliyoruz” diye ifade etti.

 

Rektör Alma, daha sonra İAÜ Diş Hekimliği Fakültesini ziyaret etti. Fakültede yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Dekan Prof. Dr. Tosun Tosun, Türkiye'nin tek akredite JSI belgeli SGK anlaşmalı Diş Hekimliği Fakültesini anlattı. Rektör Alma ise, Iğdır Üniversitesinde yapılan dental çalışmalardan bahsetti. Ayrıca Rektör Alma, Doğu Anadolu Bölgesinde ortak bir kongre yapmaları konusunda İAÜ Diş Hekimliği Fakültesine teklifte bulundu.

Rektör Alma’nın bir sonraki durağı İAÜ Transfer ve Proje Yönetim Ofisi (TTPYO) oldu. Rektör Alma’ya Metin Gürsan eşlik etti. Gürsan ise yapılan çalışmalar hakkında şöyle konuştu. “TÜBİTAK MARTEK ile birlikte ABD’nin Chicago kentinde uluslararası kuluçka merkezi işletmekteyiz. İstanbul Aydın Üniversitesinin bu imkânlarını Iğdır Üniversite ile paylaşarak oralardaki genç araştırmacıların da önünün Amerika’ya açılacağını düşünüyoruz.” TTO Müdürü  Dr.Öğr.Üyesi Ali Kurt da; bu ziyaretten memnun olduklarını, özellikle İran - Gürcistan ve Azerbaycan ülkeleri ile irtibatı Iğdır Üniversitesi işbirliği ile  kurarak o bölgenin iş dünyasına  merkezlerinde bulunan TTPYO  imkanlarını kullandırmak istediklerini söyledi.

Rektör Alma’nın İstanbul Aydın Üniversitesi Ziyareti İş Birliği İle Sonuçlandı

 

Rektör Alma’nın İstanbul Aydın Üniversitesi Ziyareti İş Birliği İle Sonuçlandı

 

Rektör Alma’nın İstanbul Aydın Üniversitesi Ziyareti İş Birliği İle Sonuçlandı

 

 

Rektör Alma’nın İstanbul Aydın Üniversitesi Ziyareti İş Birliği İle Sonuçlandı

 

Rektör Alma’nın İstanbul Aydın Üniversitesi Ziyareti İş Birliği İle Sonuçlandı

Anahtar Kelimeler: Rektör Alma, bölgemizde ortak bir kongre yapmayı teklif etti...doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 380 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı
Rektör Alma’nın İstanbul Aydın Üniversitesi Ziyaretinden İş Birliği Çıktı
3. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumu Yapılacak
Ağrı’da Öğrenciler Kitap Okuyor, Fidanlar Hayat Buluyor
Iğdır’da İlk Yamaç Paraşütü Kursu Iğdır Üniversitesinde Açıldı
AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Karabulut, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı Ziyaret Etti
Iğdır Üniversitesi ile SERKA Arasında “I. Uluslararası Aromatik Bitkiler ve Kozmetik Sempozyumu” Protokolü İmzalandı
Rektör Alma 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne Katıldı
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yine bir ilke imza atıyor
Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin ÖğretmenlerleBiraraya Geldi
Rektör Alma’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü Münasebetiyle Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı
Rektör Alma İlk Defa Düzenlenen ‘Faizsiz Yatırım Ağı Toplantısı’na Katıldı
Rektör Alma 3. Tarım Ve Orman Şurası Değerlendirme Toplantısına Katıldı
Öğrenciler Yine ‘Iğdır Üniversitesi’ Dedi
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor
Rektör Alma: “Basın Milletin Müşterek Sesidir”
Rektör Karabulut, Türkiye'nin Fırsat Penceresi: "Türk Yükseköğretimi" toplantısına katıldı
Iğdır Rektörü Alma YÖKAK’ta ’Yükseköğretim Kurumlarında Kalite’ Toplantısına Katıldı
LGS'de derece yapan öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Tekin'e ziyaret
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur