Son Dakika
Başkan Ergün İshak Paşa Sarayında FATMA YARDIMCI YAŞAMA VEDA ETTİ BALIKESİR’DEN DOĞUBAYAZIT’A SEVGİ KÖPRÜSÜ İki çocuğunu ve eşini öldürüp intihar eden babanın yüklü miktarda borcu varmış Patates üreticisi, hasattan memnun Doğubayazıt'ta “Peygamberimiz ve Aile” temalı konferans Yok olmaya yüz tutmuş yün eğirme geleneğini sürdürüyor “Geleceğe Nefes Ol” Kampanyası: Yüzlerce Fidan Iğdır Üniversitesinde Toprakla Buluştu AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ’NDE 5 BİN FİDAN “GELECEĞE NEFES” OLDU Eşi ve kızına dehşeti yaşatmıştı... İşkenceci koca tutuklandı
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Bayram bereketi Kaplıcalar doldu taştı
 

Bayram bereketi Kaplıcalar doldu taştı

kaplıcalar, Kurban Bayramı tatilinde şifa arayan vatandaşlarla doldu taştı.

15 Ağustos 2019 Perşembe 14:00
Yazdır

Bayram bereketi Kaplıcalar doldu taştı

 

Diyadin ilçesindeki kaplıcalar, Kurban Bayramı tatilinde şifa arayan vatandaşlarla doldu taştı.

Diyadin ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan kaplıcalarda Kurban Bayramı dolayısıyla yoğunluk yaşandı. Halk arasında romatizma ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinen kaplıcalar, şifa arayan vatandaşları ağırladı.

Yılın 4 mevsimi binlerce turisti ağırlayan ve doğal güzellikleriyle büyüleyen kaplıcalar, son zamanlarda artan modern tesislerle birlikte adından söz ettirmeye devam ediyor. Kurban Bayramı tatilinde Van, Erzurum, Iğdır ve bölge illeri başta olmak üzere çevre ilçelerden yüzlerce kişinin şifa aramak için geldiği kaplıcalarda yoğunluk yaşandı.

 

“Diyadin'de 80 dereceye yakın sıcak su çıkıyor”

Kaplıcalarda kurduğu tesislerle hizmet veren işletmeci Orhan Özden, yaptığı açıklamada, Diyadin'de çıkan sıcak suların dünyanın ilk üç suyu arasında olduğunu söyledi. Özden, kurulan tesislerin ve yatırımların yetersiz kaldığını ve gerek devlet desteği ile yapılacak yatırımların gerekse özel teşebbüslerin turizm faaliyetlerini arttıracağını ifade ederek, “25 yıl İzmir'de kaldım. Diyadinliyim. Buradaki büyük yatırım eksikliğini fark ettim. Geldim buraya yatırım yaptım. Çok şükür ilçemize çok güzel bir tesis kazandırdık. Diyadin'de 80 dereceye yakın sıcak su çıkıyor. Kazdığımız her yerde bu bölgede sıcak su çıkıyor. Özellikle devlet büyüklerimizden buraya sahip çıkmalarını istiyoruz. Müşterilerimizin çoğu Van, Iğdır, Kars, Erzurum gibi bölge illerinden geliyor. Ancak burada çok büyük bir hizmet eksikliği var. Bu yüzden devlet büyüklerimizin bu yatırımları görüp, biraz daha buraya yönelmelerini istiyoruz. Şu an yaptığımız tesislerde özel havuzlar, genel havuzlar ve otel var. Otel kapasitemiz 50 yataklıdır. Ama yetmiyor. Çok yetersiz kalıyor. Talebi karşılayamıyoruz. Buralara sahip çıkılır ve yatırımlar yapılırsa buranın Afyon'dan, Denizli'den diğer illerden hiçbir farkı kalmayacaktır. Çünkü buradaki sular dünyanın ilk üç suyu arasındadır. Ne yazık ki sahip çıkılmadığı için bilinmiyor. Buralara da çok güzel oteller ve tesisler yapılabilir. Özellikle devlet teşviklerle çok güzel imkânlar sunuyor. Başka yatırımcılarında buraya gelip çok güzel yatırımlar yapmalarını istiyoruz. Bu olunca da çok güzel turizm pazarı oluşur burada. Diyadin'de çok iyi bir turizm merkezi haline gelebilir.” dedi.

“Kalacak yer bulmakta sıkıntı yaşıyoruz”

Kaplıcalara, bayram tatilini ailesi ile birlikte değerlendirmek için gelen Hanifi Kösedağ ise kaplıcaların önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyleyerek, yapılan tesislerin yetersiz kaldığını belirtti. Tesisleşmenin armasını isteyen Kösedağ, “Bu tesislerin biraz daha gelişmesi daha güzel olacaktır. Biz buraya her fırsatta geliyoruz. İl merkezinde oturuyoruz. Gelince yer konusunda sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Tesisleşme biraz daha artarsa, çok daha fazla insanın geleceğini biliyoruz. Özel tesislerin olması iyi. Temizlik ve rekabet konusunda olumlu. Ancak yetersiz kalıyor. Devletinde elinin buralardan çekmemesi gerekiyor. Bu gibi yerlerin daha çok gelişmesi için yardımları ve teşvikleri eksik etmemesi gerekiyor. Bu kaplıcaların turizm potansiyeli açısından devasa bir kapasitesinin olduğunu görüyoruz. Yalnız eksik kaldığımızı fark ediyoruz. Değerlendiremiyoruz. Biraz daha gelişirse dışarıdaki insanları daha çok çekebiliriz” şeklinde konuştu.

Bir başka tatilci Murat Birgül'de başta kaplıcalar olmak üzere ilçenin sahip olduğu doğal güzelliklerin değerlendirilerek turizme kazandırılmasını istedi. Ayrıca son zamanlarda artan tesis sayısı ile birlikte kaplıcalara olan ilginin arttığını dile getiren Birgül, kaplıcaların görülmeye değer olduğunu anlattı.

 

Anahtar Kelimeler: Bayram bereketi Kaplıcalar doldu taştı..doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 1332 defa okunmuştur
BAĞIŞLAMAZ
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Yok olmaya yüz tutmuş yün eğirme geleneğini sürdürüyor
Kaza geçirdiği için okula gidemeyen öğrencisine evde ders veriyor
Ağrı'da Çobanlar sürüleriyle tipiye yakalandı
ilk kar Tendürek Dağı'na düştü
Karip Ailesinin Acı Günü
Diyadin'de 40 kişinin karıştığı taşlı sopalı kavganın ardından barış sağlandı
Taşlı Sopalı Kavga Yaralılar Var.
Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi’ nin Ziyareti
Halk Eğitim Merkezin Yıl Sonu Sergisi Yapıldı
Diyadin ilçesinde etkili olan selde 2'si çocuk, 4 kişi hayatını kaybetti.
Bayramda eski öğrencilerini sevindirdi
Diyadin Kaymakamı Olgun ÖNER’in Ramazan Bayramı Mesajı
Bayram Öncesi Köydeki Öğrenciler Sevindirildi
DİYADİN DERNEĞİNİN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNE YİNE İLGİ BÜYÜKTÜ.
Şehit İlhan Demir YBO öğrencilerinden Yıl Sonu Sergisi
KÖY ÖĞRENCİLERİNDEN YIL SONU SERGİSİ
Diyadin ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi
Sürmelikoç Köy Okuluna Ziyaret
Mutlu Köy Öğrencilerine Ankara Gezisi
“ DÜŞ YERİNDE OKU-ÇİZ-OYNA BENİMLE” ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur