Son Dakika
Tarla sulama kavgası kanlı bitti: 1 ölü, 8 yaralı “HOŞ GELDİN BEBEK” PROJESİ DEVAM EDİYOR Eski eşi dövdü kayınpederi öldürdü! Cenazesini kadınlar taşıdı DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ 'sosyal medya' cinayeti ACI BİR KAYIP! TAYYAR ALADAĞ YAŞAMA VEDA ETTİ Eylül Ayin öncesi Van’a ziyaretçi akını bekleniyor! DOĞUBAYAZIT/HAFTANIN NOSTALJİSİ DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNDEN YENİ BİR TAHSİLAT NOKTASI Babasını Tüfekle Öldürüp Yaylaya Gömdü!
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
TRABZON İLİNDEKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE KARŞI AĞRI BAROSUNUN BASIN AÇIKLAMASI
 

TRABZON İLİNDEKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE KARŞI AĞRI BAROSUNUN BASIN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde Irak Kürt Bölgesel Yönetimine mensup bazı vatandaşların Trabzon iline yaptıkları gezi sırasında üzerinde ‘‘Kürdistan’’ yazılı olduğu söylenen atkıyla fotoğraf çektirmeleri nedeniyle saldırıya uğrayarak linç girişimine maruz kaldıkları kamuoyuna yansımıştır. Sınır komşumuz olmanın ötesinde asırlara dayanan tarihsel ve akrabalık bağlarımızın bulunduğu Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi yurttaşlarına yönelik bu linç girişimini esefle kınıyoruz.

29 Temmuz 2019 Pazartesi 19:37
Yazdır

TRABZON İLİNDEKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE KARŞI AĞRI BAROSUNUN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

BASINA VE KOMUOYUNA

Geçtiğimiz günlerde Irak Kürt Bölgesel Yönetimine mensup bazı vatandaşların Trabzon iline yaptıkları gezi sırasında üzerinde ‘‘Kürdistan’’ yazılı olduğu söylenen atkıyla fotoğraf çektirmeleri nedeniyle saldırıya uğrayarak linç girişimine maruz kaldıkları kamuoyuna yansımıştır.  Sınır komşumuz olmanın ötesinde asırlara dayanan tarihsel ve akrabalık bağlarımızın bulunduğu Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi yurttaşlarına yönelik bu linç girişimini esefle kınıyoruz.

Böylesi vahim bir olaydan sonra linç girişimine katılan faillerin tespit edilerek yargı mercileri karşısına çıkartılması gerekirken bu yönde herhangi bir işlem yapılmamış; bilakis lince maruz kalan mağdurların gözaltına alınarak sınır dışı edileceği bilgisi Trabzon Valiliği tarafından kamuoyuyla paylaşılmıştır. Valilik açıklamasında saldırıyı yapanların da ‘‘sakinleştirildikleri’’ belirtilmiştir ki asla kabul edilemez olan bu tutum, insan hakları savunucusu olan biz hukukçularda hayret uyandırmış; yargının çifte standart içeren uygulamalarına bir yenisini eklemesi yönünden oldukça düşündürücü olmuştur.

Unutulmamalıdır ki ülkemiz vatandaşları da dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerine mensup insanların kendi ülkelerinin sembolleriyle, bayrağıyla fotoğraf çektirmek veya bunu paylaşmak hakkı olduğu gibi Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi sınırları içinde yaşayan Kürt vatandaşların da buna hakkı vardır. Aksi bir tutum veya düşünce, benzer olumsuz hadiselerin tekrarına davetiye çıkaracağı gibi insan hakları ve demokratik düzenin yanında ülkemizin sarsılan imajına da zarar vermeye devam edecektir.

Bir kez daha insanlık dışı bu saldırıyı kınıyor; adli mercilerin menfur saldırıyı gerçekleştirenlere yönelik ivedilikle soruşturma başlatması talebiyle kamuoyunu bu ve benzeri olaylar karşısında duyarlı olmaya davet ediyoruz.

AĞRI BAROSU YÖNETİM KURULU

Anahtar Kelimeler: TRABZON İLİNDEKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE KARŞI AĞRI BAROSUNUN BASIN AÇIKLAMASI.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 599 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Hollanda'yı Değil! Ağrı'yı Tercih Ederim
22 Yaşındaki Genç Silahla İntihar Etti
Yazıcı Barajı'nın Suları Çekilince Eski Köy Yeniden Göründü
İki Aile Arasında Silahlı Kavga
AĞRI İÇÜ REKTÖRÜ PROF.DR.ABDULHALİK KARABULUT'UN BAYRAM MESAJI
Sağlık Çalışanı İntihar Etti
Çocuklarının çeyizini 2 bin rakımlı yaylada hazırlıyorlar
AĞRILI BAŞARILI GOLF SPORCULARDAN TEKİN’E ZİYARET
Minik Leyla'nın ölümüyle ilgili korkunç gerçek gün yüzüne çıktı: Aşiret kararı alınmış
Ağrı Organize Sanayi Bölgesi Toplantısı yapıldı.
Ağrı'da gökyüzü kızıla büründü
AĞRILI HACI KAFİLESİ KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI
ASTOP’tan Hastane Çalışanına Yapılan Saldırıya Kınama
Kanser hastası oğlunu böyle tedavi etti
Pazardan aldığı tavukla çiftlik kurdu
Ağrı’da ücretsiz Tercih Danışmanlığı
ASTOP; YEREL BASIN GÜÇLENDİRİLMELİDİR
ICLEL 2019 Başarı İle Tamamlandı
Ağrı'da kurbanlık sevkıyatı başladı
Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdür V.Cemil Budak, başarılı sporcuları tebrik etti.
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur