Son Dakika
MEHMET GEYİK(MEMO'YU CELİL) VEFAT ETTİ DOĞUBAYAZIT-HAFTANIN NOJTALJİSİ İzmirli gençlerden Kars’a kardeşlik köprüsü! Iğdır 'annem öğretmenim oldu' projesi ilgi görüyor DOĞUBAYAZIT- VEFAT HABERLERİ Kemik tümörü hastası Ebulfez için öğrenciler seferber oldu Küçük Çocukların Gönüllerini Isıttılar Başkan Bilgen, usulsüzlük yapanların cezalandırılmasını istedi LEZGİ KILLIASLAN VEFAT ETTİ Türkiye, Ceren Özdemir cinayetini konuşurken Bursa'dan gelen görüntü kan dondurdu
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
TRABZON İLİNDEKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE KARŞI AĞRI BAROSUNUN BASIN AÇIKLAMASI
 

TRABZON İLİNDEKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE KARŞI AĞRI BAROSUNUN BASIN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde Irak Kürt Bölgesel Yönetimine mensup bazı vatandaşların Trabzon iline yaptıkları gezi sırasında üzerinde ‘‘Kürdistan’’ yazılı olduğu söylenen atkıyla fotoğraf çektirmeleri nedeniyle saldırıya uğrayarak linç girişimine maruz kaldıkları kamuoyuna yansımıştır. Sınır komşumuz olmanın ötesinde asırlara dayanan tarihsel ve akrabalık bağlarımızın bulunduğu Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi yurttaşlarına yönelik bu linç girişimini esefle kınıyoruz.

29 Temmuz 2019 Pazartesi 19:37
Yazdır

TRABZON İLİNDEKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE KARŞI AĞRI BAROSUNUN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI BASIN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

BASINA VE KOMUOYUNA

Geçtiğimiz günlerde Irak Kürt Bölgesel Yönetimine mensup bazı vatandaşların Trabzon iline yaptıkları gezi sırasında üzerinde ‘‘Kürdistan’’ yazılı olduğu söylenen atkıyla fotoğraf çektirmeleri nedeniyle saldırıya uğrayarak linç girişimine maruz kaldıkları kamuoyuna yansımıştır.  Sınır komşumuz olmanın ötesinde asırlara dayanan tarihsel ve akrabalık bağlarımızın bulunduğu Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi yurttaşlarına yönelik bu linç girişimini esefle kınıyoruz.

Böylesi vahim bir olaydan sonra linç girişimine katılan faillerin tespit edilerek yargı mercileri karşısına çıkartılması gerekirken bu yönde herhangi bir işlem yapılmamış; bilakis lince maruz kalan mağdurların gözaltına alınarak sınır dışı edileceği bilgisi Trabzon Valiliği tarafından kamuoyuyla paylaşılmıştır. Valilik açıklamasında saldırıyı yapanların da ‘‘sakinleştirildikleri’’ belirtilmiştir ki asla kabul edilemez olan bu tutum, insan hakları savunucusu olan biz hukukçularda hayret uyandırmış; yargının çifte standart içeren uygulamalarına bir yenisini eklemesi yönünden oldukça düşündürücü olmuştur.

Unutulmamalıdır ki ülkemiz vatandaşları da dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerine mensup insanların kendi ülkelerinin sembolleriyle, bayrağıyla fotoğraf çektirmek veya bunu paylaşmak hakkı olduğu gibi Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi sınırları içinde yaşayan Kürt vatandaşların da buna hakkı vardır. Aksi bir tutum veya düşünce, benzer olumsuz hadiselerin tekrarına davetiye çıkaracağı gibi insan hakları ve demokratik düzenin yanında ülkemizin sarsılan imajına da zarar vermeye devam edecektir.

Bir kez daha insanlık dışı bu saldırıyı kınıyor; adli mercilerin menfur saldırıyı gerçekleştirenlere yönelik ivedilikle soruşturma başlatması talebiyle kamuoyunu bu ve benzeri olaylar karşısında duyarlı olmaya davet ediyoruz.

AĞRI BAROSU YÖNETİM KURULU

Anahtar Kelimeler: TRABZON İLİNDEKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE KARŞI AĞRI BAROSUNUN BASIN AÇIKLAMASI.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 1030 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Küçük Çocukların Gönüllerini Isıttılar
Ağrı'da Öğrenciler, öğretmenlerini kartopu yağmuruna tuttu
Ağrı'da 27 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı!
Ağrı'da 'Engelliler Günü' dolayısıyla program düzenlendi
Tendürek Geçidinde Kar ve Tipi Araçlar Mahsur Kaldı
Ağrı Ziraat Odası seçiminde liste gerginliği
Özel LİV Hastanesinden Ağrılılara İndirim
Ağrı'da Kar Yağışı Etkili Olmaya Başladı
Ağrı’da “Aile İçi İletişim“ konulu program düzenlendi
Yeşim Gül'den Ağrı'daki köy okullarına destek
Dünya genelinde her 100 kadından 35'i şiddete maruz kalıyor
Nuh'un Gemisi kampüse oturacak
Ağrı'da emekli öğretmene vefa ziyareti
Hasta taşıyan ambulans otomobille çarpıştı: 1 ölü, 9 yaralı
Ağrı Kyk’lı Gençlerden Huzur Evi Ziyareti
Doğubayazıt'ta'istihdam destekleri' toplantısı
Ekrem Çelebi: "Doğu'dan yükselen güneşin, batıyı aydınlatmasını istiyoruz"
Hem ‘sarı kızı’ sevdiler, hem de Doğubayazıt'a hayran kaldılar
Ağrı'da öğrencilere yönelik ara tatil etkinlikleri başladı
Ağrı'da 25 günde 36 bin 820 paket sigara ele geçirildi
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur