Son Dakika
Doğubayazıt Belediyesi tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi MUŞ ANNESİ ÖLEN SIPAYI BİBERONLA BESLİYORLAR Rektör Karabulut, Türkiye'nin Fırsat Penceresi: "Türk Yükseköğretimi" toplantısına katıldı Vanlı dağcılar, bölgenin güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor SAİT İLÇİ VEFAT ETTİ TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı Trabzon'da Kürt Bölgesel Bayrağı Takan Turistlere Linç Girişimi! GEVAŞTA TAZİYE YEMEĞİ OY BİRLİĞİYLE KALDIRILDI Ağrı Tekstil Fabrikası İş Başvuruları Başladı HELE ŞU KUŞUN YAPTIĞINA BAK!...
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek
 

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında her yaştan bireyler psikolojik, sosyolojik, bilişsel ve üstbilişsel yönden yetkin hale getirilecek.

24 Haziran 2019 Pazartesi 19:31
Yazdır

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

 

 

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında her yaştan bireyler psikolojik, sosyolojik, bilişsel ve üstbilişsel yönden yetkin hale getirilecek.

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında kendilerini geliştirmek isteyen bireyleri yetiştirmek amacıyla Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın makamında gerçekleştirilen törene ISEM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Turhan Moç, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş katıldı.

‘Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli’

Eğitimin bir değişim ve dönüşüm süreci olduğunu dile getiren Rektör Alma, “Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla üniversite olarak temel amacımız eğitim ve öğretim alanında hem nitelik hem de nicelik açısından bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla yapılan Eğitim İşbirliği Protokolü’nün üniversitemize, ilimize ve bölgemize katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

‘Ufku açık bireyler yetiştireceğiz’

İmzalanan işbirliği protokolü ile ortaklaşa verilecek olan eğitimlerinin temel amacının, insanı psikolojik sosyolojik, bilişsel, duyuşsal, üstbilişsel yönlerden daha yetkin hale getirmek olduğuna vurgu yapan, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş “Öğrenmeyle barışık, öğrendiklerini birer beceri olarak yaşama aktarabilen, ufku açık bireyler yetiştireceğiz” diye konuştu.

Ulaş, “Bu düşünceden hareketle her yaştan ve her kesimden bireyler ve kurumlara drama, zekâ oyunları, Singapur Matematiği, Mental Aritmetik, Vedic Matematik, Zihin Haritaları, Hızlı Okuma, Müzikart, Robotik Kodlama, Arduino, Scratch, Oyun Terapisi ve Montessori, değer eğitimi, takım çalışması, beden dili, etkili iletişim, hafıza teknikleri, inovasyon, ikna süreçleri, zaman yönetimi, duygu yönetimi, liderlik, protokol kuralları, performans yönetimi eğitimlerini Iğdır Üniversitesi ISEM ile ortaklaşa sunacağız” şeklinde konuştu.

Ulaş, dernek olarak kendilerini makamında kabul eden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve ISEM Müdürlüğüne teşekkür ederek yapılan işbirliğinden dolayı memnun olduklarını da ifade etti.

Anahtar Kelimeler: Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 433 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
MUŞ ANNESİ ÖLEN SIPAYI BİBERONLA BESLİYORLAR
Vanlı dağcılar, bölgenin güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor
Van'da kaçak göçmenleri taşıyan minibüs devrildi: 14 ölü, 28 yaralı
TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı
GEVAŞTA TAZİYE YEMEĞİ OY BİRLİĞİYLE KALDIRILDI
Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Özgökçe Ertan hakkında soruşturma
Kars'ta İntihar Etmek İsteyen Kızı İtfaiye Ekipleri Kurtardı
Hayvan otlatılan yaylada patlama: 2 çocuk hayatını kaybetti
Kayısı yiyen sincaplar görüntülendi
Yüksekova'dan Acı Haber...
Saklı cennet "Miraşe Yaylası" göz kamaştırıyor
Rektör Alma, LGS Birincisi Hatice Kübra Güneş’i Makamında Kabul Etti
Van'da intihar girişimi 7 saat sürdü!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Iğdır Üniversitesine Bir Otobüs Hibe Etti
TUZ MAĞARASINDA SİNEMA KEYFİ
Iğdır kayısısı artık ihraç ediliyor
Firar eden arı kolonisi vatandaşları endişelendirdi
Erzurum'da otostop çeken genç kızın feci sonu
Hayvan hırsızlarını özel ekip yakaladı
TÜBA Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli Başladı
 
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur