Son Dakika
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ MUHTARLAR GÜNÜNDE MUHTARLARI UNUTMADI Çatak'ta Türkiye rafting şampiyonası heyecanı 3 yaşındaki Miray, karaciğer nakliyle hayata tutundu Ağrı Dağı ve Nuh'un Gemisi Sempozyumu son buldu Ağrı'ya 43 yeni doktor atanacak İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜN'DEN ANLAMLI BİR SOSYAL SORUMLULUK ETKİNLİĞİ DAHA Horasan'da intihar Bahçesaray usulü rafting DOĞUBAYAZIT EHMED-İ HANÎ KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANIN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI AĞRI’DA GERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek
 

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında her yaştan bireyler psikolojik, sosyolojik, bilişsel ve üstbilişsel yönden yetkin hale getirilecek.

24 Haziran 2019 Pazartesi 19:31
Yazdır

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

 

 

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında her yaştan bireyler psikolojik, sosyolojik, bilişsel ve üstbilişsel yönden yetkin hale getirilecek.

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında kendilerini geliştirmek isteyen bireyleri yetiştirmek amacıyla Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın makamında gerçekleştirilen törene ISEM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Turhan Moç, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş katıldı.

‘Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli’

Eğitimin bir değişim ve dönüşüm süreci olduğunu dile getiren Rektör Alma, “Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla üniversite olarak temel amacımız eğitim ve öğretim alanında hem nitelik hem de nicelik açısından bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla yapılan Eğitim İşbirliği Protokolü’nün üniversitemize, ilimize ve bölgemize katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

‘Ufku açık bireyler yetiştireceğiz’

İmzalanan işbirliği protokolü ile ortaklaşa verilecek olan eğitimlerinin temel amacının, insanı psikolojik sosyolojik, bilişsel, duyuşsal, üstbilişsel yönlerden daha yetkin hale getirmek olduğuna vurgu yapan, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş “Öğrenmeyle barışık, öğrendiklerini birer beceri olarak yaşama aktarabilen, ufku açık bireyler yetiştireceğiz” diye konuştu.

Ulaş, “Bu düşünceden hareketle her yaştan ve her kesimden bireyler ve kurumlara drama, zekâ oyunları, Singapur Matematiği, Mental Aritmetik, Vedic Matematik, Zihin Haritaları, Hızlı Okuma, Müzikart, Robotik Kodlama, Arduino, Scratch, Oyun Terapisi ve Montessori, değer eğitimi, takım çalışması, beden dili, etkili iletişim, hafıza teknikleri, inovasyon, ikna süreçleri, zaman yönetimi, duygu yönetimi, liderlik, protokol kuralları, performans yönetimi eğitimlerini Iğdır Üniversitesi ISEM ile ortaklaşa sunacağız” şeklinde konuştu.

Ulaş, dernek olarak kendilerini makamında kabul eden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve ISEM Müdürlüğüne teşekkür ederek yapılan işbirliğinden dolayı memnun olduklarını da ifade etti.

Anahtar Kelimeler: Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 715 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Çatak'ta Türkiye rafting şampiyonası heyecanı
Horasan'da intihar
Bahçesaray usulü rafting
İlk kez pizza yiyen öğrencilerin mutluluğu! Sosyal medya onları konuşuyor
Kendine, eşine ve kızına benzin dökerek yaktı
Erciş'te sopalı ve kerpetenli kavga
Iğdır Balı Tanıtım Günleri başladı
Van Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı yüzleri güldürdü
“Ankara yerel medyayı istiyor mu, istemiyor mu?”
Başkan Yaşar Akkuş Muhtarları Kahvaltıda Dinledi
ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI
Kars'ta 6 Kişinin Öldüğü Silahlı Saldırı Olayında 2 Gözaltı
Mahallelerin sorunlarını kadınlardan dinliyoruz
Adilcevaz'da ceviz hasadı başladı
İntihar girişimi
Koreli turistler “Doğu Ekspresi ile Kafkaslara Yolculuk” yapacak
Gece yarısı katliam!
Eşini 16 bıçak darbesiyle öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet
Eş Başkanlar asfalt çalışmalarını denetledi
Erciş Belediyesi’nin Standı Doldu Taştı
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur