Son Dakika
Doğubayazıt Belediyesi tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi MUŞ ANNESİ ÖLEN SIPAYI BİBERONLA BESLİYORLAR Rektör Karabulut, Türkiye'nin Fırsat Penceresi: "Türk Yükseköğretimi" toplantısına katıldı Vanlı dağcılar, bölgenin güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor SAİT İLÇİ VEFAT ETTİ TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı Trabzon'da Kürt Bölgesel Bayrağı Takan Turistlere Linç Girişimi! GEVAŞTA TAZİYE YEMEĞİ OY BİRLİĞİYLE KALDIRILDI Ağrı Tekstil Fabrikası İş Başvuruları Başladı HELE ŞU KUŞUN YAPTIĞINA BAK!...
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Eş Başkan TOKİ'deki sorunları yerinde inceledi
 

Eş Başkan TOKİ'deki sorunları yerinde inceledi

Eş Başkan TOKİ'deki sorunları yerinde inceledi

16 Haziran 2019 Pazar 09:46
Yazdır

Van büyük şehir belediyesi eş başkanı Mustafa AVCI 2011 yılının aralık ayından beri geçici teslimi yapılmış ve 8 yıldır tüm sorunları yetkili makamlarca görmezden gelinmiş ve hiç bir çözüm üretilmemiş olan Van Korubaş (memursen) TOKİ konutlarını site sakinlerinin yoğun isteği üzerine Kavurma mahallesi muhtarı Melek KINA'nın daveti ile sorunları yerinde görmek üzere incelemelerde bulundu.

Muhtar Melek KINA ve hak sahiplerinin sorunları çözülebilmesi için oluşturduğu komisyon üyelerinin de hazır bulunduğu ve sornların yerinde gösterildiği büyükşehir belediyesi eş başkanı Mustafa AVCI "daha önce bu sorunların kulağına geldiğini fakat sorunarın beklediğinden çok daha kötü olduğunu" söyledi.

Eş Başkan AVCI beraberinde gelen çeşitli şube müdürleriyle birlikte inceledikleri mahallerde bilgi alışverişinde bulunarak kendi yetki alanı dahilinde olan sorunların çözüme kavuşması için ellerinden gelen tüm gayreti sarfedeceklerinin sözünü verdi.

Özellikle sitenin ortasından geçen derenin ıslahı ile ilgili Edremit belediyesi iel iletişime geçilerek ölümcül tehlike saçan bu derenin bir an önce ıslah edilmesini sağlayacaklarını belitti.

İncelemelerini tamamladıktan sonra siteden ayrılan eş başkana teşekkür eden site sakinleri gazetemize yaptığı açıklamada;

Mustafa Avcı'ya kendilerini kırmayarak davetlerine icabet ettiği ve sorunlarını yerinde görerek bizi dinlediği için teşekkür ettiklerini belirttiler. Ayrıca çeştli protesto ve eylemlerde bulunan site sakinleri TOKİ nin hiç bir şekilde verilen hiç bir sözünü tutmadığını belirterek, defalarca değişik makamlara ve kurumlara gerek yazılı gerek internet üzerinden gerekse bizzat giderek şifai olarak başvurduklarını fakat şimdiye kadar hiç bir olumlu gelişmenin olmadığını dile getirdiler.

Geçen yıl itibariyle doğalgaza geçen sitenin hak sahipleri özellikle geçici site yönetiminin resmi olarak görevlerinin neredeyse hiçbirini yerine getirmediğini fakat buda yetmezmiş gibi aldığı fahiş aidata %24 zam yaptığını belirttiler.

Sadece daire kapılarının önünden çöp poşetlerini alıp dışarı çıkarılma işi dışında hiç bir hizmeti yerine getirmediklerini belirttikleri geçici site yönetiminin bir an önce yönetimi site sakinlerine bırakmasını talep ederek "zaten bir tek çöp poşetlerimizi apartman dışına çıkarıp yola koyuyorlar o işi de kendimiz yaparız ne diye bunlara her ay 120 tl ödüyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Yaklaşık 8 yıldır neredeyse hiç faaliyet göstermeyen geçici site yönetiminin çeşitli kanunlara ve yönetim planına göre yıllar önce yönetimi site sakinlerine deveretmesi gerekirken inatla devretmediğini belirten site sakinleri. bir an önce geçici yönetimin kendilerine devredilmesini talep ettiklerini ifade ettiler.

Bu haber toplam 2096 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Aynen anlatılan gibi.Bir an önce hak yerini bulsun.
Cahit özer - 2019-06-16 10:42:09
İlginize Teşekkurler Doğubeyazıt halkın sesi gazetesi.TOKİ ye konutlarımızın tüm parasını verdiğimiz halde 8 yıldır bir türlü çözülemeyen ve bitirilemeyen sorunlar,konut vergisini verdiğimiz halde bize verilmeyen tapularımız belirsizliğini koruyor.Sorunlarımızla İlgilenmeyen yetkililerden 8 yıldır bir açıklama bekliyoruz.
Hikmet kına - 2019-06-16 10:37:46
Bende adı geçen sitede oturuyorum. Sitemiz maalesef hakkettiği seviyede değil. Özellikle site yönetimi konusunda çok önemli zaaflar mevcuttur. Biran önce bu site yönetimi yakamızdan düşmeli ve bu işi bırakıp gitmelidir.
Haşim Beroje - 2019-06-16 10:37:06
Tüm Yorumlarları oku
 Diğer Haberler
Trabzon'da Kürt Bölgesel Bayrağı Takan Turistlere Linç Girişimi!
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA KÖSEDAĞ’I ZİRVE TIRMANIŞI YAPILDI
Doğubayazıt'ta15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri
Tapu Senetlerinde Artık Fotoğraf Olmayacak
Ağrı Devlet Hastanesi’nde Bıçaklı Kavga! 1 Yaralı
Belediye, vatandaşları çöp toplama saatlerine uymaya davet etti
Kocasının cinsel organını uyurken kesti!
Ayhan Bilgen: Hukuk, adalet, hakça bir belediyecilik halklar için tek ilaçtır, tek çözümdür
‘HES, ilçenin doğasına haksızlık olur!’
Ağrılılar Geleneksel Piknik Şöleninde Bir Araya Geldi
Kars'ta Cinayet, Balık Tutmaya Götürdü Kafasından Vurdu 1 Ölü
Yok olmaya yüz tutmuş kerpiç, küllerinden doğuyor.
BOTAŞ'dan doğalgaza zam kararı
Iğdır Üniversitesi İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürecek
Taşlıçay'da Elde halı ve kilim dokuma geleneği yaşatılıyor
Iğdır Üniversitesinde Yetiştirilen Çiçekler Külliye’yi Süsleyecek
ICANAS 2019 Sona Erdi
Aday memurların sınav heyecanı
"Rose'nin Çokgözlüsü" için kilometrelerce yol katettiler
Yöresel kıyafetler kitre bebeklerde yaşatılıyor
 
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur