Son Dakika
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI AĞRI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi Kantin ve Çay ocağı İşletme Hakkı Kiralama İşi İhale İlanı 1987-ISK-BET-347 ALBÜM NUMARALI ISI KANALININ BAKIM ONARIMI VE BUHAR HATTININ 1’İNCİ MKNZPTB ERBAŞ-ER PAVYONUNA BAĞLANMASI yapım işi Cesim GÖKÇE'den Sonra Kemal ATMACA'da AK Parti'den Ayrıldı Nuh'un Gemisi kalıntısı heyelan tehdidi altında BARIŞ AKADEMİSYENİ EYLEM ÇAMUROĞLU ÇIĞ, BERAAT ETTİ Soyunma kabininde genç kadını görüntüleyen müezzinden ‘şaka’ gibi savunma! DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNİN AŞURE DAĞITIMI Genç polis intihar etti HACI MEHMET GÖZÜKARA YAŞAMA VEDA ETTİ Türkiye ve İran Heyetleri 90. Alt Güvenlik Komite Toplantısı İçin Bir Araya Geldi
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Eş Başkan TOKİ'deki sorunları yerinde inceledi
 

Eş Başkan TOKİ'deki sorunları yerinde inceledi

Eş Başkan TOKİ'deki sorunları yerinde inceledi

16 Haziran 2019 Pazar 09:46
Yazdır

Van büyük şehir belediyesi eş başkanı Mustafa AVCI 2011 yılının aralık ayından beri geçici teslimi yapılmış ve 8 yıldır tüm sorunları yetkili makamlarca görmezden gelinmiş ve hiç bir çözüm üretilmemiş olan Van Korubaş (memursen) TOKİ konutlarını site sakinlerinin yoğun isteği üzerine Kavurma mahallesi muhtarı Melek KINA'nın daveti ile sorunları yerinde görmek üzere incelemelerde bulundu.

Muhtar Melek KINA ve hak sahiplerinin sorunları çözülebilmesi için oluşturduğu komisyon üyelerinin de hazır bulunduğu ve sornların yerinde gösterildiği büyükşehir belediyesi eş başkanı Mustafa AVCI "daha önce bu sorunların kulağına geldiğini fakat sorunarın beklediğinden çok daha kötü olduğunu" söyledi.

Eş Başkan AVCI beraberinde gelen çeşitli şube müdürleriyle birlikte inceledikleri mahallerde bilgi alışverişinde bulunarak kendi yetki alanı dahilinde olan sorunların çözüme kavuşması için ellerinden gelen tüm gayreti sarfedeceklerinin sözünü verdi.

Özellikle sitenin ortasından geçen derenin ıslahı ile ilgili Edremit belediyesi iel iletişime geçilerek ölümcül tehlike saçan bu derenin bir an önce ıslah edilmesini sağlayacaklarını belitti.

İncelemelerini tamamladıktan sonra siteden ayrılan eş başkana teşekkür eden site sakinleri gazetemize yaptığı açıklamada;

Mustafa Avcı'ya kendilerini kırmayarak davetlerine icabet ettiği ve sorunlarını yerinde görerek bizi dinlediği için teşekkür ettiklerini belirttiler. Ayrıca çeştli protesto ve eylemlerde bulunan site sakinleri TOKİ nin hiç bir şekilde verilen hiç bir sözünü tutmadığını belirterek, defalarca değişik makamlara ve kurumlara gerek yazılı gerek internet üzerinden gerekse bizzat giderek şifai olarak başvurduklarını fakat şimdiye kadar hiç bir olumlu gelişmenin olmadığını dile getirdiler.

Geçen yıl itibariyle doğalgaza geçen sitenin hak sahipleri özellikle geçici site yönetiminin resmi olarak görevlerinin neredeyse hiçbirini yerine getirmediğini fakat buda yetmezmiş gibi aldığı fahiş aidata %24 zam yaptığını belirttiler.

Sadece daire kapılarının önünden çöp poşetlerini alıp dışarı çıkarılma işi dışında hiç bir hizmeti yerine getirmediklerini belirttikleri geçici site yönetiminin bir an önce yönetimi site sakinlerine bırakmasını talep ederek "zaten bir tek çöp poşetlerimizi apartman dışına çıkarıp yola koyuyorlar o işi de kendimiz yaparız ne diye bunlara her ay 120 tl ödüyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Yaklaşık 8 yıldır neredeyse hiç faaliyet göstermeyen geçici site yönetiminin çeşitli kanunlara ve yönetim planına göre yıllar önce yönetimi site sakinlerine deveretmesi gerekirken inatla devretmediğini belirten site sakinleri. bir an önce geçici yönetimin kendilerine devredilmesini talep ettiklerini ifade ettiler.

Bu haber toplam 2369 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Aynen anlatılan gibi.Bir an önce hak yerini bulsun.
Cahit özer - 2019-06-16 10:42:09
İlginize Teşekkurler Doğubeyazıt halkın sesi gazetesi.TOKİ ye konutlarımızın tüm parasını verdiğimiz halde 8 yıldır bir türlü çözülemeyen ve bitirilemeyen sorunlar,konut vergisini verdiğimiz halde bize verilmeyen tapularımız belirsizliğini koruyor.Sorunlarımızla İlgilenmeyen yetkililerden 8 yıldır bir açıklama bekliyoruz.
Hikmet kına - 2019-06-16 10:37:46
Bende adı geçen sitede oturuyorum. Sitemiz maalesef hakkettiği seviyede değil. Özellikle site yönetimi konusunda çok önemli zaaflar mevcuttur. Biran önce bu site yönetimi yakamızdan düşmeli ve bu işi bırakıp gitmelidir.
Haşim Beroje - 2019-06-16 10:37:06
Tüm Yorumlarları oku
 Diğer Haberler
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI AĞRI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi Kantin ve Çay ocağı İşletme Hakkı Kiralama İşi İhale İlanı
1987-ISK-BET-347 ALBÜM NUMARALI ISI KANALININ BAKIM ONARIMI VE BUHAR HATTININ 1’İNCİ MKNZPTB ERBAŞ-ER PAVYONUNA BAĞLANMASI yapım işi
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNİN AŞURE DAĞITIMI
DOĞUBAYAZIT KENT İÇİ ASFATLAMA DEVAM EDİYOR
Gülşen Kurban Erbaş Balıkkesir/ Altınoluk' ta Avukatlık bürosu açmıştır.
AĞRI İL ÇOCUK HAKLARI KOMİTESİNDEN ÇOCUKLARA DOĞUBAYAZIT GEZİSİ
Ağrı'da Aşure Etkinliğine Yoğun ilgi
DOĞUBAYAZIT'TA SOĞUKLAR ERKEN GELDİ
Doğubayazıt Milli Eğitim Müdürü Yusuf YARDIMCI'nın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı.
kaçak göçmenleri taşıyan minibüs devrildi: 2 ölü, 30 yaralı
TURNUVADA FİNALİSTLERE ÖDÜL
DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN
Ağrı'da kaybolan çocuk kömürlükte uyurken bulundu
Doğubayazıt'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları
AĞRI CUMHURİYET BAŞSAVCISI TURGUT AİÇÜ REKTÖRÜ PROF. DR. KARABULUT’U ZİYARET ETTİ
Vali Elban, Görev Yerleri Değişen Vali Yardımcısı İle Kaymakamlara Veda Yemeği Verdi
Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, kazada hayatını kaybetti
DOĞUBAYAZIT’TA AK PARTİ 18. YAŞINI KUTLADI
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNDE BAYRAMLAŞMA
Van’da bayram öncesi İranlı yoğunluğu esnafın yüzünü güldürdü.
 
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur