Son Dakika
TOPRAK KOKAR HER YANIMIZ BİR YANIMIZ KAN VE KASVET 50 yıl sonra Ağrı Dağı'nda yeniden görüntülendi Ağrı 3. Bal Festivali Başladı BIÇAKLI KAVGA:1 YARALI Türkiye’nin yöresel peynirleri Kars’ta buluşuyor Demirtaş ve Yüksekdağ’a yeniden tutuklama kararı (DEMİR kADIN)Neslican Tay hayatını kaybetti İshak Paşa Sarayı’na 11 Milyonluk Dev Yatırım Doğubayazıt'ta 2019-2020 İlköğretim Haftası etkinlikleri Rektör Alma 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne Katıldı
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldı
 

Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldı

Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldı

24 Mayıs 2019 Cuma 09:40
Yazdır
Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldı

 

 

Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) tarafından Özbekistan’ın Taşkent şehrinde 18-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen “2019 Eğitim Fuarında” üniversitemiz ile birlikte 24 üniversite tanıtıldı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, fuarın oldukça renkli ve verimli geçtiğini söyledi. KÜNİB’e üye üniversitelerin eğitim imkânlarının tanıtıldığı organizasyonun açılışına üye üniversitelerin rektörleri, yöneticileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

Kafkas Bölgesine Dikkat Çekildi

Organizasyonun açılış konuşmalarında özellikle, Kafkasya coğrafyasının stratejik önemine vurgu yapılarak, bu bölgede ekonomik sosyal, kültürel işbirliğinin gerekliliğine dikkat çekildi. Üniversitelerin bu konuda lokomotif görevi gördüğü ve bölgenin geleceğinde temel aktörler olduğu belirtildi. Bu bağlamda bölge üniversitelerinin hemen her alanda bu işbirliğini kuvvetlendirecek ve hayata geçirecek adımlar atmasını ve bu tür organizasyonları daha sık yapmaları üzerinde duruldu. Özellikle öğrenci kabulleri, eğitim ve kültürel birlikteliklerin oluşturulması gerektiği belirtildi.

 

Üniversitemiz ile İlgili Bilgiler Aktarıldı

 

Açılış konuşmaları sonrasında fuara gelen ziyaretçilere, özellikle Özbekistanlı gençlere üniversitemize ait Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan tanıtım kitapçığı ve diğer tanıtım materyalleri dağıtıldı. Ayrıca, gelen öğrenci ve velilerle görüşülerek, Iğdır ve Üniversitemiz hakkında kapsamlı bilgiler verildi.

Fuarın üniversitemizin tanıtımı adına oldukça verimli geçtiğini belirten Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, “Fuarda özellikle yabancı uyruklu öğrencilere üniversitemiz hakkında bilgilendirerek hayata geçirdiğimiz projeler hakkında bilgiler aktardık. Fuarın yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemizi ve özellikle üniversitemizi tercih etmesine katkı sağlayacağına umut ediyorum. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı itibariyle üniversitemizde 17 ülkeden 200 ‘e yakın yabancı uyruklu öğrencimiz var. Bu tarz etkinlik ve imzaladığımız uluslararası anlaşmalarla bu sayının daha da artacağına inanıyorum” dedi.

Zevkli ve verimli geçen tanıtım günleri sonrası iletişim kurulan birçok öğrencinin üniversitemizi tercih edeceği ve eğitimlerini burada yapacakları düşünülüyor.

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

 

 

6.JPG

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

Anahtar Kelimeler: Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldıdoğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
HDP İLÇE KOMİSYONU ÜYELERİ GAZETEMİZİ ZİYARET EDEREK KONGRE OLACAĞINI BİLDİRDİLER
Yetenek Taraması Veli Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI AĞRI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi Kantin ve Çay ocağı İşletme Hakkı Kiralama İşi İhale İlanı
1987-ISK-BET-347 ALBÜM NUMARALI ISI KANALININ BAKIM ONARIMI VE BUHAR HATTININ 1’İNCİ MKNZPTB ERBAŞ-ER PAVYONUNA BAĞLANMASI yapım işi
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNİN AŞURE DAĞITIMI
DOĞUBAYAZIT KENT İÇİ ASFATLAMA DEVAM EDİYOR
Gülşen Kurban Erbaş Balıkkesir/ Altınoluk' ta Avukatlık bürosu açmıştır.
AĞRI İL ÇOCUK HAKLARI KOMİTESİNDEN ÇOCUKLARA DOĞUBAYAZIT GEZİSİ
Ağrı'da Aşure Etkinliğine Yoğun ilgi
DOĞUBAYAZIT'TA SOĞUKLAR ERKEN GELDİ
Doğubayazıt Milli Eğitim Müdürü Yusuf YARDIMCI'nın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı.
kaçak göçmenleri taşıyan minibüs devrildi: 2 ölü, 30 yaralı
TURNUVADA FİNALİSTLERE ÖDÜL
DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN
Ağrı'da kaybolan çocuk kömürlükte uyurken bulundu
Doğubayazıt'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları
AĞRI CUMHURİYET BAŞSAVCISI TURGUT AİÇÜ REKTÖRÜ PROF. DR. KARABULUT’U ZİYARET ETTİ
Vali Elban, Görev Yerleri Değişen Vali Yardımcısı İle Kaymakamlara Veda Yemeği Verdi
Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, kazada hayatını kaybetti
DOĞUBAYAZIT’TA AK PARTİ 18. YAŞINI KUTLADI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur