Son Dakika
Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİN'DEN ÇÖZÜM PROJESİ Ağrı Belediyesin'den Altyapı Çalışması BELEDİYE'DEN YOL AÇMA ÇALIŞMASI AİÇÜ ile İran Bonab Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı SAHİBİNDEN SATILIKTIR Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu Abdullah Gül-Ali Babacan Partisi Konuşuluyor Son dakika… İmamoğlu kazandı! Sosyal medya seçim sonuçları sonrası yıkıldı Düğün konvoyunda kaza
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldı
 

Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldı

Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldı

24 Mayıs 2019 Cuma 09:40
Yazdır
Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldı

 

 

Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) tarafından Özbekistan’ın Taşkent şehrinde 18-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen “2019 Eğitim Fuarında” üniversitemiz ile birlikte 24 üniversite tanıtıldı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, fuarın oldukça renkli ve verimli geçtiğini söyledi. KÜNİB’e üye üniversitelerin eğitim imkânlarının tanıtıldığı organizasyonun açılışına üye üniversitelerin rektörleri, yöneticileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

Kafkas Bölgesine Dikkat Çekildi

Organizasyonun açılış konuşmalarında özellikle, Kafkasya coğrafyasının stratejik önemine vurgu yapılarak, bu bölgede ekonomik sosyal, kültürel işbirliğinin gerekliliğine dikkat çekildi. Üniversitelerin bu konuda lokomotif görevi gördüğü ve bölgenin geleceğinde temel aktörler olduğu belirtildi. Bu bağlamda bölge üniversitelerinin hemen her alanda bu işbirliğini kuvvetlendirecek ve hayata geçirecek adımlar atmasını ve bu tür organizasyonları daha sık yapmaları üzerinde duruldu. Özellikle öğrenci kabulleri, eğitim ve kültürel birlikteliklerin oluşturulması gerektiği belirtildi.

 

Üniversitemiz ile İlgili Bilgiler Aktarıldı

 

Açılış konuşmaları sonrasında fuara gelen ziyaretçilere, özellikle Özbekistanlı gençlere üniversitemize ait Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan tanıtım kitapçığı ve diğer tanıtım materyalleri dağıtıldı. Ayrıca, gelen öğrenci ve velilerle görüşülerek, Iğdır ve Üniversitemiz hakkında kapsamlı bilgiler verildi.

Fuarın üniversitemizin tanıtımı adına oldukça verimli geçtiğini belirten Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, “Fuarda özellikle yabancı uyruklu öğrencilere üniversitemiz hakkında bilgilendirerek hayata geçirdiğimiz projeler hakkında bilgiler aktardık. Fuarın yabancı uyruklu öğrencilerin ülkemizi ve özellikle üniversitemizi tercih etmesine katkı sağlayacağına umut ediyorum. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı itibariyle üniversitemizde 17 ülkeden 200 ‘e yakın yabancı uyruklu öğrencimiz var. Bu tarz etkinlik ve imzaladığımız uluslararası anlaşmalarla bu sayının daha da artacağına inanıyorum” dedi.

Zevkli ve verimli geçen tanıtım günleri sonrası iletişim kurulan birçok öğrencinin üniversitemizi tercih edeceği ve eğitimlerini burada yapacakları düşünülüyor.

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

 

 

6.JPG

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

Üniversitemiz Özbekistan’da Tanıtıldı

Anahtar Kelimeler: Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldıdoğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Iğdır Üniversitesinde Yetiştirilen Çiçekler Külliye’yi Süsleyecek
ICANAS 2019 Sona Erdi
Aday memurların sınav heyecanı
"Rose'nin Çokgözlüsü" için kilometrelerce yol katettiler
Yöresel kıyafetler kitre bebeklerde yaşatılıyor
İran’dan Gelip Çoban Oldu
Eş Başkan TOKİ'deki sorunları yerinde inceledi
Rektör Alma’dan, Jandarma Teşkilatı’nın 180. Kuruluş Yıl dönümü Mesajı
AİÇÜ Kütüphanesinde Final Sınavlarına Hazırlanan Öğrencilere Çorba İkram Ediliyor
Rektör Alma, Doğubayazıt Koko Çakmak Fabrikasında İncelemelerde Bulundu
Sarıkamış’ta 'Çaşır' tezgahlardaki yerini aldı 
Gezginfest Vanlılar ve STK'ları ikiye böldü
Asker, sürücülere lokum ikram etti
Ağrı'daki Kaplıcalarda Bayram Yoğunluğu
Patnos Belediyesi Eş Başkanlarının Ramazan Bayramı mesajı
Ağrı Ak Parti eski İl Başkanı İş Adamı, Avukat Sedat ÖZMEN'in Bayram Mesajı
Ağrı Valisi Elban Trafik Denetimine Katıldı
AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi'nin Ramazan Bayramı Mesajı
Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin’in Ramazan Bayramı Mesajı
BAY-DER BAŞKANI AHMET DUMLU'NUN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur