Son Dakika
Fırtına, Iğdır-Doğubayazıt karayolunda etkili oldu Ters Laleler Solmaya Başladı Tandır Hem Bir Gelenek Hem De Kadınlar İçin Sosyal Alana Dönüşüyor Peribacaları Turizme Kazandırılacak Usta Mühendislere Taş Çıkartıyor Memur Sen ile Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube başkanlarından Müdür Tekin’e ziyaret Bitlis'in tarihi evleri turizme kazandırılacak Ağrı'da fırtına çatıları uçurdu; 7 araç zarar gördü Kars ekspresi turist sayısını % 30 artırır İSHAKPAŞA'YA HAYRAN KALDILAR
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Ağrı barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kuruluna katıldı
 

Ağrı barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kuruluna katıldı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kurulu(Mali Kurul )4-5 Mayıs tarihlerinde Samsunda gerçekleştirildi.Gerçekleştirlen toplantıya Ağrı Barosunu Temsilen Ağrı Baro Başkanı Av.Mehmet Salih AYDIN,TBB Delegesi Av.Timur DEMİR ve Ağrı Barosu Avukatlarından Av.Tanju ÖZTÜRK katıldı.

9 Mayıs 2019 Perşembe 09:01
Yazdır

Ağrı barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kuruluna katıldı

 

 

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kurulu(Mali Kurul )4-5 Mayıs tarihlerinde Samsunda gerçekleştirildi.Gerçekleştirlen toplantıya Ağrı Barosunu Temsilen Ağrı Baro Başkanı Av.Mehmet Salih AYDIN,TBB Delegesi Av.Timur DEMİR ve Ağrı Barosu Avukatlarından Av.Tanju ÖZTÜRK katıldı.

TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun toplantıyı başlatmasının ardından Genel Kurul Başkanlık Divanı oluşturuldu. Divan Başkanı olarak Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz seçilirken, Divan Başkanvekili olarak Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, Divan üyeleri olarak ise Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ve Siirt Barosu Başkanı Av. Nizam Dilek seçildi.

Divanın oluşumunun ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra kürsüye gelen Divan Kurulu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, toplantının, Milli Mücadelenin ilk kıvılcımının çakıldığı, güneşin doğduğu, Atatürk'ün şehri Samsun'da yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

.Savunmanın, savunma görevini ifa eden avukatların ve baroların, demokratik hukuk devletinin ayrılmaz bir parçası ve hatta varlık sebebi olduğunu kaydeden Gürbüz, "82 milyon vatandaşımızı hukukun üstünlüğü ve insan hakları çerçevesinde bütün farklılıklarına rağmen bir arada tutacak ve çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak olan demokratik hukuk devletidir" dedi.

"Hukuk, devletin temel taşı olarak konjonktüre ve günlük değişen şartlara göre esnetilmemesi ve kullanılmaması gereken bir alandır.

.TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ise açış konuşmasına, Samsun'un, meşruiyetini haktan ve hukuktan alan Milli Mücadelenin başkenti olduğuna dikkat çekerek başladı.

19 Mayıs 1919'un 100. yılında, Türkiye'nin 81 ilinden gelmiş avukatların burada bulunmasının çok büyük anlamı olduğunu kaydeden Feyzioğlu, "Müdafaa-i hukuktan geliyoruz. Hukukun üstünlüğünün sağlanması mücadelesinin bayrağını taşıyoruz. 100 yıldan bu yana yürüyoruz" şeklinde konuştu.

Feyzioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sabri Çepik'in, kızı Dilan'ı Ankara'da geçirdiği trafik kazasında kaybetmesi nedeniyle Genel Kurul'da bulunamadığını belirterek, "Büyük bir acı yaşıyoruz. Bir arkadaşımız eksik. Hukuka inandığı için 25 yaşında bir evladımızı toprağa verdik. Tek kusuru bu ülkede hukuk kurallarına güvenmekti… Dilan'a Allah'tan rahmet, annesine ve babasına sabır diliyorum" dedi.

Feyzioğlu daha sonra hayatını kaybeden baro başkanları, delegeler ile saldırılar sonucu görevi başında katledilen avukatları andı.

İstanbul'da darp ve işkenceye maruz kalan Avukat Sertuğ Sürenoğlu'na ilk günden beri sahip çıktıklarını ifade eden Feyzioğlu, konuyla yakından ilgilenen İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi'ne özellikle teşekkür etti. Feyzioğlu, "Türkiye Barolar Birliği olarak konunun en önemli gündem maddesi olmasını sağladık. Hem Avukat Sertuğ Sürenoğlu'nun ev hapsi bitecek hem de belindeki silahı 'bir düğün için bu yapılır mı' cümlesi üzerine işkence yapmak için kullananlar bunun cezasını alacak. Ve gün gelecek o işkenceciler de bir avukatın yardımından yararlanmak için çırpınacaklar" ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu'nun açış konuşmasından sonra 2013-2017 döneminde Türkiye Barolar Birliği organlarında görev alan avukatlara plaketleri takdim edildi.

Samsun Valisi, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, Samsun Valisi Osman Kaymak, TBB Başkanı Feyzioğlu'na Samsun Barosu adına plaket sundu.

Feyzioğlu'nun TBB faaliyetlerine ilişkin sunumunun ardından 2017-2019 yılları çalışma raporu üzerine müzakerelere geçildi.

Toplantıda yapılan oylama sonucunda, Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu başkanlığındaki TBB Yönetimi Genel Kurul üyeleri tarafından ibra edildi.

TBB 35. Olağan Genel Kurulu, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun kapanış konuşması ile sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler: Ağrı barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kuruluna katıldı.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 714 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Usta Mühendislere Taş Çıkartıyor
Memur Sen ile Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube başkanlarından Müdür Tekin’e ziyaret
Ağrı'da fırtına çatıları uçurdu; 7 araç zarar gördü
Ağrılı Satranç Şampiyonları Milli Eğitim Müdürü Tekin’i ziyaret etti.
Ağrı 1970 Spor'da Yaprak Dökümü
Ağrı’da Atabarı Oyunu Sahnelendi
Ağrı’da kaybolan vatandaş ölü bulundu
Ağrı'da Yüzme Bilmeyen Projesi'nde yüzme öğrendi, 4 dalda şampiyon oldu
Vali Elban'ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı
Ağrı’da Gençlik Haftası Kutlamaları Devam Ediyor
AİÇÜ Engelsiz Erişim'de 3’üncü Sırada Yer Alarak Büyük Bir Başarıya İmza attı
Ağrı'da Gençlik Haftası Yürüyüşü Düzenlendi
Ağrı’da Göçmen Kaçakçılığı Yapan 33 Kişi Tutuklandı
Ağrı’da Altı Aylık Esaret Bitti
Vali Elban'ın Anneler Günü Kutlama Mesajı
Öğrenciler İçin İlk Kez İftar Çadırı Kuruldu
AİÇÜ BAHAR ŞENLİKLERİ SONA ERDİ GÜZEL VE HAYIRLI OLSUN! NEDEN DOĞUBAYAZIT YÜKSEK OKULU BUNDAN MAHZUN YİNE UNUTULDU!...
Ağrı’da Sulara Kapılan Çocuk Kurtarılamadı
Ağrı’da öğrencilerden “Teknoloji Tasarım Sergisi”
Ağrı’lı Çağla Karip, Şiir Okuma Türkiye 1.si
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur