Son Dakika
O Nehir Ölüm Saçıyor! Trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı Kaybolan Genç Ölü Bulundu. Feci Kaza: 2 Ölü, 8 Yaralı Vali Elban, Görev Yerleri Değişen Vali Yardımcısı İle Kaymakamlara Veda Yemeği Verdi Ağrı'da bir kadın sokak ortasında öldürüldü Polisin dikkati sayesinde yakalandı! Hamile gibi davrandı ama... Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, kazada hayatını kaybetti DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ İTFAİYE EKİPLERİNİN YANGINA MÜDAHALESİ Kars’a yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Ağrı barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kuruluna katıldı
 

Ağrı barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kuruluna katıldı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kurulu(Mali Kurul )4-5 Mayıs tarihlerinde Samsunda gerçekleştirildi.Gerçekleştirlen toplantıya Ağrı Barosunu Temsilen Ağrı Baro Başkanı Av.Mehmet Salih AYDIN,TBB Delegesi Av.Timur DEMİR ve Ağrı Barosu Avukatlarından Av.Tanju ÖZTÜRK katıldı.

9 Mayıs 2019 Perşembe 09:01
Yazdır

Ağrı barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kuruluna katıldı

 

 

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kurulu(Mali Kurul )4-5 Mayıs tarihlerinde Samsunda gerçekleştirildi.Gerçekleştirlen toplantıya Ağrı Barosunu Temsilen Ağrı Baro Başkanı Av.Mehmet Salih AYDIN,TBB Delegesi Av.Timur DEMİR ve Ağrı Barosu Avukatlarından Av.Tanju ÖZTÜRK katıldı.

TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun toplantıyı başlatmasının ardından Genel Kurul Başkanlık Divanı oluşturuldu. Divan Başkanı olarak Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz seçilirken, Divan Başkanvekili olarak Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay, Divan üyeleri olarak ise Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ve Siirt Barosu Başkanı Av. Nizam Dilek seçildi.

Divanın oluşumunun ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra kürsüye gelen Divan Kurulu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, toplantının, Milli Mücadelenin ilk kıvılcımının çakıldığı, güneşin doğduğu, Atatürk'ün şehri Samsun'da yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

.Savunmanın, savunma görevini ifa eden avukatların ve baroların, demokratik hukuk devletinin ayrılmaz bir parçası ve hatta varlık sebebi olduğunu kaydeden Gürbüz, "82 milyon vatandaşımızı hukukun üstünlüğü ve insan hakları çerçevesinde bütün farklılıklarına rağmen bir arada tutacak ve çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak olan demokratik hukuk devletidir" dedi.

"Hukuk, devletin temel taşı olarak konjonktüre ve günlük değişen şartlara göre esnetilmemesi ve kullanılmaması gereken bir alandır.

.TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ise açış konuşmasına, Samsun'un, meşruiyetini haktan ve hukuktan alan Milli Mücadelenin başkenti olduğuna dikkat çekerek başladı.

19 Mayıs 1919'un 100. yılında, Türkiye'nin 81 ilinden gelmiş avukatların burada bulunmasının çok büyük anlamı olduğunu kaydeden Feyzioğlu, "Müdafaa-i hukuktan geliyoruz. Hukukun üstünlüğünün sağlanması mücadelesinin bayrağını taşıyoruz. 100 yıldan bu yana yürüyoruz" şeklinde konuştu.

Feyzioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sabri Çepik'in, kızı Dilan'ı Ankara'da geçirdiği trafik kazasında kaybetmesi nedeniyle Genel Kurul'da bulunamadığını belirterek, "Büyük bir acı yaşıyoruz. Bir arkadaşımız eksik. Hukuka inandığı için 25 yaşında bir evladımızı toprağa verdik. Tek kusuru bu ülkede hukuk kurallarına güvenmekti… Dilan'a Allah'tan rahmet, annesine ve babasına sabır diliyorum" dedi.

Feyzioğlu daha sonra hayatını kaybeden baro başkanları, delegeler ile saldırılar sonucu görevi başında katledilen avukatları andı.

İstanbul'da darp ve işkenceye maruz kalan Avukat Sertuğ Sürenoğlu'na ilk günden beri sahip çıktıklarını ifade eden Feyzioğlu, konuyla yakından ilgilenen İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi'ne özellikle teşekkür etti. Feyzioğlu, "Türkiye Barolar Birliği olarak konunun en önemli gündem maddesi olmasını sağladık. Hem Avukat Sertuğ Sürenoğlu'nun ev hapsi bitecek hem de belindeki silahı 'bir düğün için bu yapılır mı' cümlesi üzerine işkence yapmak için kullananlar bunun cezasını alacak. Ve gün gelecek o işkenceciler de bir avukatın yardımından yararlanmak için çırpınacaklar" ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu'nun açış konuşmasından sonra 2013-2017 döneminde Türkiye Barolar Birliği organlarında görev alan avukatlara plaketleri takdim edildi.

Samsun Valisi, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, Samsun Valisi Osman Kaymak, TBB Başkanı Feyzioğlu'na Samsun Barosu adına plaket sundu.

Feyzioğlu'nun TBB faaliyetlerine ilişkin sunumunun ardından 2017-2019 yılları çalışma raporu üzerine müzakerelere geçildi.

Toplantıda yapılan oylama sonucunda, Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu başkanlığındaki TBB Yönetimi Genel Kurul üyeleri tarafından ibra edildi.

TBB 35. Olağan Genel Kurulu, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun kapanış konuşması ile sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler: Ağrı barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın Türkiye Barolar Birliği (TBB) 35. Olağan Genel Kuruluna katıldı.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 1014 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
O Nehir Ölüm Saçıyor!
Ağrı Barosu ''B.Başkanları Derhal İade Edilmelidir''
Hollanda'yı Değil! Ağrı'yı Tercih Ederim
22 Yaşındaki Genç Silahla İntihar Etti
Yazıcı Barajı'nın Suları Çekilince Eski Köy Yeniden Göründü
İki Aile Arasında Silahlı Kavga
AĞRI İÇÜ REKTÖRÜ PROF.DR.ABDULHALİK KARABULUT'UN BAYRAM MESAJI
Sağlık Çalışanı İntihar Etti
Çocuklarının çeyizini 2 bin rakımlı yaylada hazırlıyorlar
AĞRILI BAŞARILI GOLF SPORCULARDAN TEKİN’E ZİYARET
Minik Leyla'nın ölümüyle ilgili korkunç gerçek gün yüzüne çıktı: Aşiret kararı alınmış
Ağrı Organize Sanayi Bölgesi Toplantısı yapıldı.
Ağrı'da gökyüzü kızıla büründü
AĞRILI HACI KAFİLESİ KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI
ASTOP’tan Hastane Çalışanına Yapılan Saldırıya Kınama
TRABZON İLİNDEKİ LİNÇ GİRİŞİMİNE KARŞI AĞRI BAROSUNUN BASIN AÇIKLAMASI
Kanser hastası oğlunu böyle tedavi etti
Pazardan aldığı tavukla çiftlik kurdu
Ağrı’da ücretsiz Tercih Danışmanlığı
ASTOP; YEREL BASIN GÜÇLENDİRİLMELİDİR
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur