Son Dakika
Fırtına, Iğdır-Doğubayazıt karayolunda etkili oldu Ters Laleler Solmaya Başladı Tandır Hem Bir Gelenek Hem De Kadınlar İçin Sosyal Alana Dönüşüyor Peribacaları Turizme Kazandırılacak Usta Mühendislere Taş Çıkartıyor Memur Sen ile Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube başkanlarından Müdür Tekin’e ziyaret Bitlis'in tarihi evleri turizme kazandırılacak Ağrı'da fırtına çatıları uçurdu; 7 araç zarar gördü Kars ekspresi turist sayısını % 30 artırır İSHAKPAŞA'YA HAYRAN KALDILAR
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Kars Belediye Eşbaşkanları : ‘Belediye Personeli ile Değil Emek Hırsızları ile Mücadele Ediyoruz.
 

Kars Belediye Eşbaşkanları : ‘Belediye Personeli ile Değil Emek Hırsızları ile Mücadele Ediyoruz.

Kars Belediyesinin rutin hale getirdiği haftalık basın toplantısında Eş Başkanlar Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca Belediyenin; gelir-gider kalemlerini ve ramazan programını açıkladı.

4 Mayıs 2019 Cumartesi 08:20
Yazdır

Kars Belediye binası basın toplantısı salonunda yapılan basın açıklamasında Eş Başkanlar Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca Kars Belediyesine bağlı Şirketlerin borçlarını ve yapılan usulsüzlüklerden bahsetti. Ayrıca Eş Başkan Şevin alaca yapılacak olan Ramazan Sokağında evlerinde el işleri yapan kadınların da bu sokakta el emekleri ile bir gelir elde etmeleri için çağrıda bulundu.


“İşçi kıyımı değil, çalışan-çalışmayan ayrımı yapıyoruz."

Eş Başkan Şevin Alaca yapılan basın açıklamasında sosyal medyada büyüyen işçilerin özlük haklarından feragat etmeme çağrısına tepki göstererek; “Biz işçi kıyımı yapmıyoruz, çalışan-çalışmayan ayrımı yapıyoruz.” diyerek yanıt verdi. Ayrıca haksız maaş alanların, ceza evinde yüz kızartıcı suçtan içeri girenlerin haksız maaş almalarını dile getiren Alaca; “Emek hırsızları ile mücadele ediyoruz.” dedi.


“Ramazan sokağına Kadınlarımızı da bekliyoruz”

Ramazan ayında Masal Parkında kurulacak olan Ramazan Sokağına evlerine el emeği göz nuru ile el işleri yapan kadınların da stantlarda  yer almalarını beklediğini, bu sayede bir gelir elde edebileceklerini de vurguladı. Aynı zamanda Ramazan Sokağında gösteriler, aşık atışmaları, Kuran dinletileri ve bir çok aktivite olacağını belirten Alaca Ramazan ayı boyunca Tüm Karslıların bu sokağı ziyaret etmesi hususunda çağrıda bulundu.


Hayvan Pazarı ve otogar Sorunu

Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen seçim sonrası hayvan pazarı ve otogar sorunu ele aldı. Mayıs ayının sonunda hayvan pazarını, Haziran ayı sonu gibi de otogarın tamamlanması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.


“Kars Belediyesinin asıl toplam borcu 400 milyon civarındadır.”

Geçtiğimiz günlerde Kars Belediye binası önüne toplam borç, çalışan işçi sayısı ve belediyeye ait araçların tablosu asılmıştı. Yalnız bu borçlar içerisinde belediyenin çalıştığı Karbiyotek firması ile Beltaş firmaları bulunmuyordu. Bu firmaların borçları ile beraber toplam borcun 400 milyonu geçtiğini ifade etti.

 

 

Anahtar Kelimeler: Kars Belediye Eşbaşkanları : ‘Belediye Personeli ile Değil Emek Hırsızları ile Mücadele Ediyoruz. doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 461 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Peribacaları Turizme Kazandırılacak
Bitlis'in tarihi evleri turizme kazandırılacak
Kars ekspresi turist sayısını % 30 artırır
Vanspor'dan Büyük başarı
Miniklere Bar ve Mehter Eğitimi
11 farklı ülkeden bir araya gelen ralliciler Kars'da toplandı
Iğdır Ovası'nın tamamını İsrailliler aldı!
Kars Balı mobil uygulamada
İranlılar Ramazan Bayramı'nı Van’da geçirecek
Van Gölü Aktivistlerinden ‘Uçkun Festivali’ atağı.
Van Gölü kıyısında termal su bulundu!
Pamukkale değil Başkale
Van'da Dengbej Dinletisine İlgi Büyüktü...
Van sokakları çeşit çeşit otlarla şenlendi
Van Balığı göç ediyor!
Kars Belediyesinden Basın Açıklaması
Eşbaşkanlar engelli vatandaşları unutmadı
Rektör Alma’dan Anneler Günü mesajı
Kars Belediyesi, yerel yönetimler ve sağlık çalıştayı düzenliyor
Kars Belediyesinden Ramazan Eğlencesi
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur