Son Dakika
Van Gölü’nde Urartu izleri O Nehir Ölüm Saçıyor! Trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı Kaybolan Genç Ölü Bulundu. Feci Kaza: 2 Ölü, 8 Yaralı Vali Elban, Görev Yerleri Değişen Vali Yardımcısı İle Kaymakamlara Veda Yemeği Verdi Ağrı'da bir kadın sokak ortasında öldürüldü Polisin dikkati sayesinde yakalandı! Hamile gibi davrandı ama... Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, kazada hayatını kaybetti DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ İTFAİYE EKİPLERİNİN YANGINA MÜDAHALESİ
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Kars Belediye Eşbaşkanları : ‘Belediye Personeli ile Değil Emek Hırsızları ile Mücadele Ediyoruz.
 

Kars Belediye Eşbaşkanları : ‘Belediye Personeli ile Değil Emek Hırsızları ile Mücadele Ediyoruz.

Kars Belediyesinin rutin hale getirdiği haftalık basın toplantısında Eş Başkanlar Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca Belediyenin; gelir-gider kalemlerini ve ramazan programını açıkladı.

4 Mayıs 2019 Cumartesi 08:20
Yazdır

Kars Belediye binası basın toplantısı salonunda yapılan basın açıklamasında Eş Başkanlar Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca Kars Belediyesine bağlı Şirketlerin borçlarını ve yapılan usulsüzlüklerden bahsetti. Ayrıca Eş Başkan Şevin alaca yapılacak olan Ramazan Sokağında evlerinde el işleri yapan kadınların da bu sokakta el emekleri ile bir gelir elde etmeleri için çağrıda bulundu.


“İşçi kıyımı değil, çalışan-çalışmayan ayrımı yapıyoruz."

Eş Başkan Şevin Alaca yapılan basın açıklamasında sosyal medyada büyüyen işçilerin özlük haklarından feragat etmeme çağrısına tepki göstererek; “Biz işçi kıyımı yapmıyoruz, çalışan-çalışmayan ayrımı yapıyoruz.” diyerek yanıt verdi. Ayrıca haksız maaş alanların, ceza evinde yüz kızartıcı suçtan içeri girenlerin haksız maaş almalarını dile getiren Alaca; “Emek hırsızları ile mücadele ediyoruz.” dedi.


“Ramazan sokağına Kadınlarımızı da bekliyoruz”

Ramazan ayında Masal Parkında kurulacak olan Ramazan Sokağına evlerine el emeği göz nuru ile el işleri yapan kadınların da stantlarda  yer almalarını beklediğini, bu sayede bir gelir elde edebileceklerini de vurguladı. Aynı zamanda Ramazan Sokağında gösteriler, aşık atışmaları, Kuran dinletileri ve bir çok aktivite olacağını belirten Alaca Ramazan ayı boyunca Tüm Karslıların bu sokağı ziyaret etmesi hususunda çağrıda bulundu.


Hayvan Pazarı ve otogar Sorunu

Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen seçim sonrası hayvan pazarı ve otogar sorunu ele aldı. Mayıs ayının sonunda hayvan pazarını, Haziran ayı sonu gibi de otogarın tamamlanması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.


“Kars Belediyesinin asıl toplam borcu 400 milyon civarındadır.”

Geçtiğimiz günlerde Kars Belediye binası önüne toplam borç, çalışan işçi sayısı ve belediyeye ait araçların tablosu asılmıştı. Yalnız bu borçlar içerisinde belediyenin çalıştığı Karbiyotek firması ile Beltaş firmaları bulunmuyordu. Bu firmaların borçları ile beraber toplam borcun 400 milyonu geçtiğini ifade etti.

 

 

Anahtar Kelimeler: Kars Belediye Eşbaşkanları : ‘Belediye Personeli ile Değil Emek Hırsızları ile Mücadele Ediyoruz. doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 685 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Van Gölü’nde Urartu izleri
Polisin dikkati sayesinde yakalandı! Hamile gibi davrandı ama...
Kars’a yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi
'sosyal medya' cinayeti
Eylül Ayin öncesi Van’a ziyaretçi akını bekleniyor!
Ayhan Bilgen: Kars Belediyesi'ne ait çok sayıda demirbaş kayıp
yayla kavgası: 11 yaralı
Ahlatlılar güne Van Gölü’nde yüzerek başlıyor
36 Kuzu İle İş Kadını Oldu
Hamile Eşini Öldürdü
Ezurum'da 8 işçi intihara kalkıştı
Kars'ta Ayı Saldırısından Kaçan Genç Hastanelik Oldu
Rektör Alma’nın Kurban Bayramı Mesajı
En Tatlı Hasat
Murat Nehri'nde facia! 3 çocuk boğuldu…
Van’ın turizmdeki göz bebeği: Akdamar Adası!
Doğa tutkunları kendi imkânlarıyla Başkale travertenlerine bakım yaptı
Şiddetli rüzgar, diyaliz hastalarının minibüsünü devirdi: 6 yaralı
Urartuların 4 farklı ölü gömme geleneği ortaya çıkarıldı
Vanlı turizmciler: 7 turizm ofisinden birisi Van’da olmalı!
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur