Son Dakika
Ters Laleler Solmaya Başladı Tandır Hem Bir Gelenek Hem De Kadınlar İçin Sosyal Alana Dönüşüyor Peribacaları Turizme Kazandırılacak Usta Mühendislere Taş Çıkartıyor Memur Sen ile Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube başkanlarından Müdür Tekin’e ziyaret Bitlis'in tarihi evleri turizme kazandırılacak Ağrı'da fırtına çatıları uçurdu; 7 araç zarar gördü Kars ekspresi turist sayısını % 30 artırır İSHAKPAŞA'YA HAYRAN KALDILAR Başakşehir transferi açıkladı: Aziz Behich'i video ile duyurdular
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı
 

Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı

Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı

16 Nisan 2019 Salı 18:44
Yazdır
Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı

 

Iğdır Üniversitesi dünyanın farklı ülkeleriyle eğitim anlaşmaları imzalayarak dostluk bağlarını bilimin ışığında güçlendirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda kardeş ülke Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi ile ‘Memorandum Of Understandıng’ protokolü imzalandı. Üniversitemiz yapılan bu protokol ile ülkeler arasındaki kültürel ilişkileri geliştirmeyi amaçlıyor.


Iğdır Üniversitesi ve Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında ‘Memorandum Of Understandıng’ protokolü imzalandı. Bu çalışma kapsamında işbirliği görüşmelerinde bulunmak için şehrimize gelen Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesinden Rektör adına Doç. Dr. Məlahət Abdullayeva Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı makamında ziyaret etti.

‘Üniversitemizin Ulusal Ve Uluslararası Arenada Tanınırlığını Arttırmaya Devam Ediyoruz’

Üniversiteler arasında işbirliği yapmak amacıyla şehrimize gelen Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Məlahət Abdullayeva’ya teşekkürlerini ileten Rektör M. Hakkı Alma, yapılan protokolün her iki üniversite için hayırlı olması dileklerinde bulundu. Rektör Alma daha sonra üniversitemizin akademik, idari ve fiziki yapılanması hakkında bilgi vererek şunlara değindi. “Iğdır Üniversitesinin ulusal ve uluslararası arenada tanınırlığını artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu tarz işbirlikler üniversitemiz personellerinin ve öğrencilerin dünyaya açılmasını sağlayacaktır. Bu sayede olaylara karşı bakış açıları değişecektir.” Şeklinde konuştu.

Rektör Alma’nın kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü son derece mutlu olduğunu ifade eden Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Məlahət Abdullayeva, üniversiteler için artık uluslararası gelişmelerin çok önemli olduğunu söyleyerek bu gibi protokollerle öğrencilerin kendilerini daha da geliştirme fırsatı bulduklarının mesajını verdi.

Memorandum of Understanding (MOU) kapsamında imzalanan söz konusu protokol, öğretim üyesi değişimi, öğrenci hareketliliği, ortak eğitim ve öğretim programları gibi birçok maddeyi içeriyor. Ayrıca her iki üniversite yapılan protokolün haricinde Mevlana Değişimi Protokolü ve Agreement for İnternational Joint Degree Program (Bachelor Educaition) kapsamında YÖK’e onay için sunuldu.

Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı

 

dsc-1263.JPG

Anahtar Kelimeler: Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 472 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ters Laleler Solmaya Başladı
Tandır Hem Bir Gelenek Hem De Kadınlar İçin Sosyal Alana Dönüşüyor
Bir Çiftlik Bank Vakkası da Van'dan: Görene 50 bin ödül.
Kütüphanedeki Kitaplara Herkes Ulaşabilecek
Iğdır Üniversitesi Özbekistan’da Tanıtıldı
KOYUN KIRKMA DÖNEMİ BAŞLADI
Erciş İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor
Doğubayazıt'da 4-6 yaş Kur'an Kursu öğrencilerinden yıl sonu gösterisi
FİLOZOF EHMEDÊ XANÎ DİYOR Kİ;
BAY-DER'DEN DOĞUBAYAZIT'TAKİ İHTİYAÇ SAHİBİ HEMŞERİLERİMİZE GIDA YARDIMI.
Eleşkirt' ten Çıktım Yüküm Eriktir
Kars’ta binlerce genç şölende buluştu
Yanarak Öldü
Unutulmaya yüz tutmuş Kürt beyzbolu yeniden yaygınlaştırılıyor
Ağrı'da Korkutan Yangın
Küçük Nurcan’ın cansız bedenine ulaşıldı 
Türkiye'nin en yüksek noktası Ağrı Dağı, eteklerindeki kırmızı renkli gelincik çiçekleri ve zirvesindeki kar ile adeta görsel şölen sunuyor.
Olgun ÖNER’ den Yıldızlı ve Kocaçoban Köylerine Ziyaret
Ağrı Valisi Elban Huzurevi Sakinleri ile İftarda Buluştu
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur