Son Dakika
Doğubayazıt Belediyesi tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi MUŞ ANNESİ ÖLEN SIPAYI BİBERONLA BESLİYORLAR Rektör Karabulut, Türkiye'nin Fırsat Penceresi: "Türk Yükseköğretimi" toplantısına katıldı Vanlı dağcılar, bölgenin güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor SAİT İLÇİ VEFAT ETTİ TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı Trabzon'da Kürt Bölgesel Bayrağı Takan Turistlere Linç Girişimi! GEVAŞTA TAZİYE YEMEĞİ OY BİRLİĞİYLE KALDIRILDI Ağrı Tekstil Fabrikası İş Başvuruları Başladı HELE ŞU KUŞUN YAPTIĞINA BAK!...
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
EĞİTİMCİ YAZAR FERZENDE TANIŞIR, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU
 

EĞİTİMCİ YAZAR FERZENDE TANIŞIR, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

EĞİTİMCİ YAZAR FERZENDE TANIŞIR, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

29 Mart 2019 Cuma 08:53
Yazdır

Eğitimci Yazar Ferzende Tanışır, 55. Kütüphane Haftası dolayısıyla lise öğrencileriyle buluştu.

Ağrı Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen söyleşiye İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, okul Müdürü Mehmet Özmüş,okul müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Söyleşide konuşan Eğitimci Yazar Ferzende Tanışır, öğrencilere 55. Kütüphane  Haftası münasebetiyle kitap okumanın önemi ve faydalarını anlattı. Eğitimci Yazar Tanışır, “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sanatkar insanlarla ilgili bir toplantı sırasında söylemiş olduğu; "Efendim, sanatçı misafirlerimiz müsaadelerinizle elinizi öpüp ayrılmak istiyorlar" diyen yaverine: Ne münasebet! Olur mu öyle şey? Sanatçı el öpmez! Bilakis, sanatçının eli öpülür!Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir”dedi.


Yazar Tanışır, söyleşide, “Türk Kütüphaneciler Derneği'nin girişimleriyle, Milli Eğitim Bakanlığımızca 1964'ten bu yana Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta "Kütüphaneler Haftası" olarak değerlendirilmektedir. Hafta boyunca okullarda, görsel ve yazılı basında kütüphanelerin önemi anlatılır. Halkın dikkati bu konuya çekilir. Haftanın amacı ise öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak ve öğrencilerin kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlamaktır. Kitap, hayattır. Geçmişi aydınlatan, yaşadığımız günlere anlam kazandıran, geleceğe ışık tutan bir kaynaktır. Kitap bir dost, arkadaş ve sırdaştır. Kitaplar, hayata farklı açılardan bakmamıza yardımcı olur. Dünyaya ve olaylara bakış açımızı değiştirir. Bilgi ve kelime dağarcığımızı geliştirir. Düşüncelerimizi olgunlaştırır. Stresi azaltır, özgüveni arttırır. Doğru iletişim kurmamıza yardımcı olur. Doğru ile yanlışı ayırt edebilmeyi öğretir. Anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi geliştirir. Genel kültürümüzü arttırır. Hızlı konuşmamızı sağlar. Yaratıcı düşünmeyi sağlayarak hayal gücümüzü geliştirir. Okul ve mesleki hayatımızdaki başarımızı arttırır. Etkin ve etkili bir insan olmamızı sağlayarak bizleri toplumda değerli kılar” diye konuştu.


Yazar Tanışır, okul öğrencilerine, öğrencilik döneminde sorumluluğunu bilen, çok okuyan, çalışan, başaran, kendine güvenen, okulu bitirmeden sanat alanında altın bileziği koluna takan ve toplumda olumlu iz bırakan birer sanatkar olmalarını istedi.


Yazar Tanışır, konuşmasının ardından imza etkinliğine katılarak, öğrencilere sanat alanında yerli üretim ile ilgili projeler hazırlamalarını ve ülkeye katma değer sağlanmaları gerektiğine dikkat çekti.

 

 

 

 

 


Anahtar Kelimeler: EĞİTİMCİ YAZAR FERZENDE TANIŞIR, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 735 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrı Tekstil Fabrikası İş Başvuruları Başladı
Tandır ekmeğine ilgi artıyor
2019 yılı üçüncü dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Ağrı Belediyesi engelli aracı şarj istasyonları kuruyor
MTSK Temsilcileriyle İstişare Toplantısı
Minik Leyla'ya DNA Testi
Rektör Parlak’tan Milli Eğitim Müdürü Tekin’e ziyaret
Ağrı Barosundan Karadeniz gezisi
Ağrı'da Şifa Arayanlar 'Civanperçemine' ilgi gösteriyor
Ağrı'da Şifa Arayanlar 'Civanperçemine' ilgi gösteriyor
Ağrı'da İntihar
Ağrı'da doğalgaz çalışmaları devam ediyor
Okuma-Yazma Öğrenen Kadınlar Sertifikalarını Aldı
Ağrı’da Yılsonu Eğitim Değerlendirme Toplantısı
Ağrı Belediyesi’nden İlaçlama Çalışması
Ağrı da İntihar Vakıası Sayısı Açıklandı
Memur ve emekli maaş zamları 2019 belli oldu!
Memur ve emekli maaş zamları 2019 belli oldu!
AĞRI’DA OKUL YÖNETİCİLERİNE MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ
AĞRI’DA ÖĞRETMENLER ARASI FUTBOL TURNUVASI
 
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur