Son Dakika
Taşlıçay'da 23 Nisan büyük bir coşkuyla kutlandı. 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOĞUBAYAZIT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF YARDIMCI'NIN 23 NİSAN MESAJI DOĞUBAYAZIT'TA NİSAN ŞAKASI Ağrı Valisi Elban'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı Taşlıçay Toklu Şelalesi Ziyaretçilerini Bekliyor AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN’IN 23 NİSAN MESAJI Rektör Karabulut’tun 23 Nisan Mesajı Kars Belediyesi fidanları toprakla buluşturdu PATNOS'TA ŞAMPİYONLUK GECESİ KUTLANDI.
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
EĞİTİMCİ YAZAR FERZENDE TANIŞIR, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU
 

EĞİTİMCİ YAZAR FERZENDE TANIŞIR, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

EĞİTİMCİ YAZAR FERZENDE TANIŞIR, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

29 Mart 2019 Cuma 08:53
Yazdır

Eğitimci Yazar Ferzende Tanışır, 55. Kütüphane Haftası dolayısıyla lise öğrencileriyle buluştu.

Ağrı Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen söyleşiye İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, okul Müdürü Mehmet Özmüş,okul müdür yardımcıları, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Söyleşide konuşan Eğitimci Yazar Ferzende Tanışır, öğrencilere 55. Kütüphane  Haftası münasebetiyle kitap okumanın önemi ve faydalarını anlattı. Eğitimci Yazar Tanışır, “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sanatkar insanlarla ilgili bir toplantı sırasında söylemiş olduğu; "Efendim, sanatçı misafirlerimiz müsaadelerinizle elinizi öpüp ayrılmak istiyorlar" diyen yaverine: Ne münasebet! Olur mu öyle şey? Sanatçı el öpmez! Bilakis, sanatçının eli öpülür!Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir”dedi.


Yazar Tanışır, söyleşide, “Türk Kütüphaneciler Derneği'nin girişimleriyle, Milli Eğitim Bakanlığımızca 1964'ten bu yana Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta "Kütüphaneler Haftası" olarak değerlendirilmektedir. Hafta boyunca okullarda, görsel ve yazılı basında kütüphanelerin önemi anlatılır. Halkın dikkati bu konuya çekilir. Haftanın amacı ise öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak ve öğrencilerin kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlamaktır. Kitap, hayattır. Geçmişi aydınlatan, yaşadığımız günlere anlam kazandıran, geleceğe ışık tutan bir kaynaktır. Kitap bir dost, arkadaş ve sırdaştır. Kitaplar, hayata farklı açılardan bakmamıza yardımcı olur. Dünyaya ve olaylara bakış açımızı değiştirir. Bilgi ve kelime dağarcığımızı geliştirir. Düşüncelerimizi olgunlaştırır. Stresi azaltır, özgüveni arttırır. Doğru iletişim kurmamıza yardımcı olur. Doğru ile yanlışı ayırt edebilmeyi öğretir. Anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi geliştirir. Genel kültürümüzü arttırır. Hızlı konuşmamızı sağlar. Yaratıcı düşünmeyi sağlayarak hayal gücümüzü geliştirir. Okul ve mesleki hayatımızdaki başarımızı arttırır. Etkin ve etkili bir insan olmamızı sağlayarak bizleri toplumda değerli kılar” diye konuştu.


Yazar Tanışır, okul öğrencilerine, öğrencilik döneminde sorumluluğunu bilen, çok okuyan, çalışan, başaran, kendine güvenen, okulu bitirmeden sanat alanında altın bileziği koluna takan ve toplumda olumlu iz bırakan birer sanatkar olmalarını istedi.


Yazar Tanışır, konuşmasının ardından imza etkinliğine katılarak, öğrencilere sanat alanında yerli üretim ile ilgili projeler hazırlamalarını ve ülkeye katma değer sağlanmaları gerektiğine dikkat çekti.

 

 

 

 

 


Anahtar Kelimeler: EĞİTİMCİ YAZAR FERZENDE TANIŞIR, LİSE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 520 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrı Valisi Elban'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN’IN 23 NİSAN MESAJI
Rektör Karabulut’tun 23 Nisan Mesajı
Bayatlamayan Ekmek İlgi Odağı Oldu
Ağrı'da Besicilerin "Mera" Hasreti Sona Erdi.
AİÇܒde “Prof. Dr. Fuat SEZGİN ve İslam Bilim Tarihi” Konulu Panel Düzenlendi
AİÇܒde “Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler” Konulu Konferans Düzenlendi
Ağrı'da Tasarım Beceri Atölyelerine Hazırlıkları Devam Ediyor
Ağrı'da Öğrencilerin Hayali Gerçekleşti
Vali Elban’ın, Ağrı’nın Kurtuluşunun 101. Yıldönümü Mesajı
Ağrıspor Şampiyon
AİÇÜ ÖĞRENCİLERİ ÇOCUK EVLERİ SİTESİNDE VE HUZUREVİNDE
AİÇÜ Üniversite Camisi
Rektör Karabulut Balkan Şampiyonasından Başarıyla Dönen Öğrenciyi Makamında Kabul Etti
AİÇ Üniversitesinde İlk “Dijital Okur-Yazarlık” Dersi Sınavı Yapıldı
Kadın Çiftçilere Yönelik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” Yapıldı
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN MEKTEBİM OKULLARI’NI ZİYARET ETTİ
AĞRI’DA “E-TWİNNİNG ENGELLER AŞAN YÜREKLER” PROJESİ
Ağrı'da Sandık Hasta ve Engellilerin Ayağına Gitti
AİÇܒde Kitap Ödüllü Lugat Bilgisi ve Osmanlıca Okuma Yarışması Düzenlendi
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur