Son Dakika
Doğubayazıt Belediyesi tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi MUŞ ANNESİ ÖLEN SIPAYI BİBERONLA BESLİYORLAR Rektör Karabulut, Türkiye'nin Fırsat Penceresi: "Türk Yükseköğretimi" toplantısına katıldı Vanlı dağcılar, bölgenin güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor SAİT İLÇİ VEFAT ETTİ TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı Trabzon'da Kürt Bölgesel Bayrağı Takan Turistlere Linç Girişimi! GEVAŞTA TAZİYE YEMEĞİ OY BİRLİĞİYLE KALDIRILDI Ağrı Tekstil Fabrikası İş Başvuruları Başladı HELE ŞU KUŞUN YAPTIĞINA BAK!...
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AİÇܒde “Gençliğin Kişilik İnşası” Konulu Konferans Düzenlendi
 

AİÇܒde “Gençliğin Kişilik İnşası” Konulu Konferans Düzenlendi

AİÇܒde “Gençliğin Kişilik İnşası” Konulu Konferans Düzenlendi

29 Mart 2019 Cuma 08:03
Yazdır

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile Ensar Vakfı işbirliğiyle “Gençliğin Kişilik İnşası” konulu konferans düzenlendi. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Bulut’un konuşmacı olduğu konferans Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Selçuklu Salonunda gerçekleşti. Programa Fakülte Dekanları, Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, Ensar Vakfı Ağrı Şube Başkanı Ergin Kara, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Konferansta konuşan Prof. Dr. Ali Bulut, kişilik inşası dediğimizde, insanın iki türlü özelliğinin olduğunu ve doğuştan gelen özellikler ve sonradan gelen özellikler olmak üzere ikiye ayrıldığını belirtti. Doğuştan gelen özelliklerin değişmediğini ifade eden Prof. Dr. Bulut, eğitimle insanın kendini geliştirdiğini ve güzelleştirdiğini söyledi.


Peygamber Efendimizin, “Sizden biriniz kendisi için istediğini kardeşi için de istemezse kâmil olamaz.” hadisini paylaşan Prof. Dr. Bulut, Bu hadisi örnek almamız gerektiğini, bir şey yaparken karşımızdakini de kendimiz yerine koyarak düşünmemiz gerektiğine değini söyledi. Prof. Dr. Bulut, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, “insanda şu 3 özellik olmalı; bilgi, amel ve samimiyet. Eğer insan bilgisini amelsiz yaparsa o bilginin hiç bir işe yaramadığını görür. Eğer yapılan bir işte amel ve bilgisini kullanıp, samimiyeti yoksa samimiyetsizse hiçbir kıymet teşkil etmez.”


Program, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Yerinde ve Ensar Vakfı Ağrı Şube Başkanı Ergin Kara, Prof. Dr. Ali Bulut’a günün anısına plaket takdim ettiler.

 

 

 

 

  

 

Anahtar Kelimeler: AİÇܒde “Gençliğin Kişilik İnşası” Konulu Konferans Düzenlendi doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 734 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrı Tekstil Fabrikası İş Başvuruları Başladı
Tandır ekmeğine ilgi artıyor
2019 yılı üçüncü dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Ağrı Belediyesi engelli aracı şarj istasyonları kuruyor
MTSK Temsilcileriyle İstişare Toplantısı
Minik Leyla'ya DNA Testi
Rektör Parlak’tan Milli Eğitim Müdürü Tekin’e ziyaret
Ağrı Barosundan Karadeniz gezisi
Ağrı'da Şifa Arayanlar 'Civanperçemine' ilgi gösteriyor
Ağrı'da Şifa Arayanlar 'Civanperçemine' ilgi gösteriyor
Ağrı'da İntihar
Ağrı'da doğalgaz çalışmaları devam ediyor
Okuma-Yazma Öğrenen Kadınlar Sertifikalarını Aldı
Ağrı’da Yılsonu Eğitim Değerlendirme Toplantısı
Ağrı Belediyesi’nden İlaçlama Çalışması
Ağrı da İntihar Vakıası Sayısı Açıklandı
Memur ve emekli maaş zamları 2019 belli oldu!
Memur ve emekli maaş zamları 2019 belli oldu!
AĞRI’DA OKUL YÖNETİCİLERİNE MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ
AĞRI’DA ÖĞRETMENLER ARASI FUTBOL TURNUVASI
 
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur