Son Dakika
Taşlıçay'da 23 Nisan büyük bir coşkuyla kutlandı. 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOĞUBAYAZIT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF YARDIMCI'NIN 23 NİSAN MESAJI DOĞUBAYAZIT'TA NİSAN ŞAKASI Ağrı Valisi Elban'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı Taşlıçay Toklu Şelalesi Ziyaretçilerini Bekliyor AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN’IN 23 NİSAN MESAJI Rektör Karabulut’tun 23 Nisan Mesajı Kars Belediyesi fidanları toprakla buluşturdu PATNOS'TA ŞAMPİYONLUK GECESİ KUTLANDI.
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AİÇܒde “Gençliğin Kişilik İnşası” Konulu Konferans Düzenlendi
 

AİÇܒde “Gençliğin Kişilik İnşası” Konulu Konferans Düzenlendi

AİÇܒde “Gençliğin Kişilik İnşası” Konulu Konferans Düzenlendi

29 Mart 2019 Cuma 08:03
Yazdır

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile Ensar Vakfı işbirliğiyle “Gençliğin Kişilik İnşası” konulu konferans düzenlendi. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Bulut’un konuşmacı olduğu konferans Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Selçuklu Salonunda gerçekleşti. Programa Fakülte Dekanları, Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, Ensar Vakfı Ağrı Şube Başkanı Ergin Kara, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.


Konferansta konuşan Prof. Dr. Ali Bulut, kişilik inşası dediğimizde, insanın iki türlü özelliğinin olduğunu ve doğuştan gelen özellikler ve sonradan gelen özellikler olmak üzere ikiye ayrıldığını belirtti. Doğuştan gelen özelliklerin değişmediğini ifade eden Prof. Dr. Bulut, eğitimle insanın kendini geliştirdiğini ve güzelleştirdiğini söyledi.


Peygamber Efendimizin, “Sizden biriniz kendisi için istediğini kardeşi için de istemezse kâmil olamaz.” hadisini paylaşan Prof. Dr. Bulut, Bu hadisi örnek almamız gerektiğini, bir şey yaparken karşımızdakini de kendimiz yerine koyarak düşünmemiz gerektiğine değini söyledi. Prof. Dr. Bulut, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü, “insanda şu 3 özellik olmalı; bilgi, amel ve samimiyet. Eğer insan bilgisini amelsiz yaparsa o bilginin hiç bir işe yaramadığını görür. Eğer yapılan bir işte amel ve bilgisini kullanıp, samimiyeti yoksa samimiyetsizse hiçbir kıymet teşkil etmez.”


Program, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Yerinde ve Ensar Vakfı Ağrı Şube Başkanı Ergin Kara, Prof. Dr. Ali Bulut’a günün anısına plaket takdim ettiler.

 

 

 

 

  

 

Anahtar Kelimeler: AİÇܒde “Gençliğin Kişilik İnşası” Konulu Konferans Düzenlendi doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 484 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrı Valisi Elban'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN’IN 23 NİSAN MESAJI
Rektör Karabulut’tun 23 Nisan Mesajı
Bayatlamayan Ekmek İlgi Odağı Oldu
Ağrı'da Besicilerin "Mera" Hasreti Sona Erdi.
AİÇܒde “Prof. Dr. Fuat SEZGİN ve İslam Bilim Tarihi” Konulu Panel Düzenlendi
AİÇܒde “Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler” Konulu Konferans Düzenlendi
Ağrı'da Tasarım Beceri Atölyelerine Hazırlıkları Devam Ediyor
Ağrı'da Öğrencilerin Hayali Gerçekleşti
Vali Elban’ın, Ağrı’nın Kurtuluşunun 101. Yıldönümü Mesajı
Ağrıspor Şampiyon
AİÇÜ ÖĞRENCİLERİ ÇOCUK EVLERİ SİTESİNDE VE HUZUREVİNDE
AİÇÜ Üniversite Camisi
Rektör Karabulut Balkan Şampiyonasından Başarıyla Dönen Öğrenciyi Makamında Kabul Etti
AİÇ Üniversitesinde İlk “Dijital Okur-Yazarlık” Dersi Sınavı Yapıldı
Kadın Çiftçilere Yönelik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” Yapıldı
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN MEKTEBİM OKULLARI’NI ZİYARET ETTİ
AĞRI’DA “E-TWİNNİNG ENGELLER AŞAN YÜREKLER” PROJESİ
Ağrı'da Sandık Hasta ve Engellilerin Ayağına Gitti
AİÇܒde Kitap Ödüllü Lugat Bilgisi ve Osmanlıca Okuma Yarışması Düzenlendi
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur