Son Dakika
Doğubayazıt Belediyesi tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi MUŞ ANNESİ ÖLEN SIPAYI BİBERONLA BESLİYORLAR Rektör Karabulut, Türkiye'nin Fırsat Penceresi: "Türk Yükseköğretimi" toplantısına katıldı Vanlı dağcılar, bölgenin güzelliklerini tanıtmaya devam ediyor SAİT İLÇİ VEFAT ETTİ TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı Trabzon'da Kürt Bölgesel Bayrağı Takan Turistlere Linç Girişimi! GEVAŞTA TAZİYE YEMEĞİ OY BİRLİĞİYLE KALDIRILDI Ağrı Tekstil Fabrikası İş Başvuruları Başladı HELE ŞU KUŞUN YAPTIĞINA BAK!...
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
PERVİN BULDAN DOĞUBAYAZIT’TA
 

PERVİN BULDAN DOĞUBAYAZIT’TA

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Doğubayazıt’ta halka seslendi

17 Mart 2019 Pazar 14:59
Yazdır

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Doğubayazıt’ta halka seslendi.

 

Doğubayazıt Belediye arkası eski otogar alanında yapılan ve Doğubayazıt halkının yoğun katılımıyla miting yapıldı. Doğubayazıt’ta yağış olmasına rağmen mitinge ilgi yoğundu.

 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan; “ Batman gibi Van ve İlçeleri gibi kararını vermiş ve 31 Mart tarihini sabırsızlıkla bekleyen bir Doğubayazıt Görüyorum çünkü 31 Martta büyük bir destan yazmaya hazırlanıyor büyük bir destan yazacaksınız. Doğubayazıt Halkının seçtiği Belediye Eş Başkanlarını görevden aldılar ve yerine kayyum atadılar. Kayyumlar Doğubayazıt’ta da Hakkari’de ve Şırnak’ta da gittikleri her yerde halkımızın değerlerine halkımzın kültürüne halkımızın geçmişte değer verdiği insanların büstlerini heykellerini isimlerini sildiler. Doğubayazıt’ta da aynısını yaptılar Ehmedê Xanî’nin heykelini yıktılar” Dedi.

 

HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk; “Gelip görsünler Doğubayazıt Halkı Kendi onuru için kendi dili için hiçbir zaman başını önüne eğmemiştir” dedi.

 

Doğubayazıt Belediye Eş Başkan adayı Cesim Çakan; “Bir arkadaş gelmişi diyor ki biz gümrüğü size açacağız gümrüğümüz zaten açıktır. Pasajlarımız da şimdi alışveriş yapan bir kişiyi bulamazsınız. 1 Nisan şakasını yapmaya hazır mısınız,  biz Ehmedê Xanî torunları olarak onlara 31 Martta göstereceğiz” dedi.

 

Doğubayazıt Belediye Eş Başkan adayı Yıldız Acar; “Sizden biri olmanın sizin kardeşiniz olmanın Bazitli olmanın onuru ve gururu içerisindeyim, geçmiş dönemlerimizin ışığında doğrularımıza sahip çıkıp yanlışlarımızı ve eksikliklerimizi düzelterek hep birlikte yola devam, biz birileri gibi malımıza ağalığımıza güvenerek gelmedik biz halkımızın sevgisine ve desteğine güvenerek buradayız. Yüzden fazla arkadaşlarımızı işten çıkardılar binlerce ailenin ekmeği ile oynadılar şimdi siz merak ediyorsunuz “Siz de mi ocak söndüreceksiniz” hayır kardeşlerim biz işini yaptığı sürece dini dili fark etmeksizin kimsenin ekmeği ile oynamayacağız” dedi.

 

Daha sonra sanatçı kadir Çat ile müzik eşliğinde miting devam etti.


Haber: Halkın Sesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: PERVİN BULDAN DOĞUBAYAZIT’TA 7. Gelecek Gençlerle Başlar konferansı yapıldı doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 3940 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Doğubayazıt Belediyesi tarafından başlatılan “Hoş Geldin Bebek” projesi
HELE ŞU KUŞUN YAPTIĞINA BAK!...
Araştırmacı Yazar Mehmet Yardımcı Ata Yurdunda
TARİHİ İSHAK PAŞA SARAYIN'DA RESİM SERGİSİ
DOĞUBAYAZIT OTOBÜSÜ SİVAS'TA KAZA YAPTI
Araştırmacı Yazar Nihat Gültekin'den Gazetemize Anlamlı Ziyaret
Ağrı Barosu Doğubayazıt'ta "Vergi Hukuku Uygulamalı"Konulu Seminer Düzenledi
Doğubayazıt belediyesi AVM yönetimiyle bir araya geldi
TÜBA çalıştay ve paneli sona erdi
AĞRI’YA VARDA,DOĞUBAYAZIT’A NEDEN YOK!...
EŞ BAŞKANLAR'DAN HALKA AÇIK 3 AYLIK İCRAAT BİLGİLENDİRMESİ
GELECEĞİN UMUDUYUM DURMUYORUM İYİLİĞE PEDAL ÇEVİRİYORUM
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİN'DEN ŞEFFAFLIK ÖRNEĞİ
İçişleri Bakanı Soylu Ağrı'da
BAYAZIT KURUYEMİŞ AÇILDI
İshak Paşa Sarayı'nda "Geleneksel Kitap Sanatları Sergisi"
DİYADİN EŞ BAŞKANIN'DAN ANLAMLI ZİYARET
DOĞUBAYAZIT PTT'SİNDE KUYRUK İZDİHAMI
HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR
HASANKEYF'İN BİTMEYEN ÇİLESİ
 
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur