Son Dakika
Taşlıçay'da 23 Nisan büyük bir coşkuyla kutlandı. 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOĞUBAYAZIT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF YARDIMCI'NIN 23 NİSAN MESAJI DOĞUBAYAZIT'TA NİSAN ŞAKASI Ağrı Valisi Elban'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı Taşlıçay Toklu Şelalesi Ziyaretçilerini Bekliyor AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN’IN 23 NİSAN MESAJI Rektör Karabulut’tun 23 Nisan Mesajı Kars Belediyesi fidanları toprakla buluşturdu PATNOS'TA ŞAMPİYONLUK GECESİ KUTLANDI.
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
PERVİN BULDAN DOĞUBAYAZIT’TA
 

PERVİN BULDAN DOĞUBAYAZIT’TA

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Doğubayazıt’ta halka seslendi

17 Mart 2019 Pazar 14:59
Yazdır

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan Doğubayazıt’ta halka seslendi.

 

Doğubayazıt Belediye arkası eski otogar alanında yapılan ve Doğubayazıt halkının yoğun katılımıyla miting yapıldı. Doğubayazıt’ta yağış olmasına rağmen mitinge ilgi yoğundu.

 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan; “ Batman gibi Van ve İlçeleri gibi kararını vermiş ve 31 Mart tarihini sabırsızlıkla bekleyen bir Doğubayazıt Görüyorum çünkü 31 Martta büyük bir destan yazmaya hazırlanıyor büyük bir destan yazacaksınız. Doğubayazıt Halkının seçtiği Belediye Eş Başkanlarını görevden aldılar ve yerine kayyum atadılar. Kayyumlar Doğubayazıt’ta da Hakkari’de ve Şırnak’ta da gittikleri her yerde halkımızın değerlerine halkımzın kültürüne halkımızın geçmişte değer verdiği insanların büstlerini heykellerini isimlerini sildiler. Doğubayazıt’ta da aynısını yaptılar Ehmedê Xanî’nin heykelini yıktılar” Dedi.

 

HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk; “Gelip görsünler Doğubayazıt Halkı Kendi onuru için kendi dili için hiçbir zaman başını önüne eğmemiştir” dedi.

 

Doğubayazıt Belediye Eş Başkan adayı Cesim Çakan; “Bir arkadaş gelmişi diyor ki biz gümrüğü size açacağız gümrüğümüz zaten açıktır. Pasajlarımız da şimdi alışveriş yapan bir kişiyi bulamazsınız. 1 Nisan şakasını yapmaya hazır mısınız,  biz Ehmedê Xanî torunları olarak onlara 31 Martta göstereceğiz” dedi.

 

Doğubayazıt Belediye Eş Başkan adayı Yıldız Acar; “Sizden biri olmanın sizin kardeşiniz olmanın Bazitli olmanın onuru ve gururu içerisindeyim, geçmiş dönemlerimizin ışığında doğrularımıza sahip çıkıp yanlışlarımızı ve eksikliklerimizi düzelterek hep birlikte yola devam, biz birileri gibi malımıza ağalığımıza güvenerek gelmedik biz halkımızın sevgisine ve desteğine güvenerek buradayız. Yüzden fazla arkadaşlarımızı işten çıkardılar binlerce ailenin ekmeği ile oynadılar şimdi siz merak ediyorsunuz “Siz de mi ocak söndüreceksiniz” hayır kardeşlerim biz işini yaptığı sürece dini dili fark etmeksizin kimsenin ekmeği ile oynamayacağız” dedi.

 

Daha sonra sanatçı kadir Çat ile müzik eşliğinde miting devam etti.


Haber: Halkın Sesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: PERVİN BULDAN DOĞUBAYAZIT’TA 7. Gelecek Gençlerle Başlar konferansı yapıldı doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 3517 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
DOĞUBAYAZIT'TA NİSAN ŞAKASI
KIŞ GERİMİ GELİYOR?
DOĞUBAYAZIT'DA BİLİM SERGİSİ
AĞRI İL MECLİS BAŞKANI KENAN ALKAN OLDU
Doğubayazıt Belediye Eş Başkanlarından Berat Kandili Mesajı
Beklentiler, Dilekler, Özlenenler…
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNİN CADDE VE SOKAKLARI YIKAMA İŞLEMLERİ GECEDE DEVAM EDİYOR.
Doğubayazıt'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü
DOĞUBAYAZIT'IN ESKİ 14 NİSAN KURTULUŞ BAYRAMI FOTOĞRAFLARI
BELEDİYE'NİN İLK İCRATI
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümü
MİNİKLERİN EŞ BAŞKANLARI ZİYARETİ
DOĞU’NUN DÂHİLERİ YARIŞIYOR LİSELER ARASI BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLANDI
Doğubayazıt halkın sesi gazetesi yönetiminden Belediye eş başkanlarına tebrik ziyareti
Altın Borç Alıp Muhtar Oldu
Doğubayazıt’ta 12 Erkek Adayı Geride Bıraktı
HDP HER ZAMANKİ GİBİ KADINLARA...
Doğubayazıt Köy ve mahalle kadın muhtar adayları kazandı
HDP DOĞUBAYAZIT BELEDİYE EŞ BAŞKAN ADAYI OYUNU KULLANDI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur