Son Dakika
Ağrı Barosu ''B.Başkanları Derhal İade Edilmelidir'' Bisikletliler, kafa kafaya çarpıştı Diyarbakır, Van ve Mardin'de belediye başkanları görevden alındı, valiler kayyım atandı Diyadin'de 40 kişinin karıştığı taşlı sopalı kavganın ardından barış sağlandı BALIK GÖLÜ FESTİVALİ Tarla sulama kavgası kanlı bitti: 1 ölü, 8 yaralı “HOŞ GELDİN BEBEK” PROJESİ DEVAM EDİYOR Eski eşi dövdü kayınpederi öldürdü! Cenazesini kadınlar taşıdı DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ 'sosyal medya' cinayeti
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Van Gölü Havzası turları başladı!
 

Van Gölü Havzası turları başladı!

İnisiyatif alıp Türkiye’nin önemli turizm acentelerini Van’a getirdiler. Türkiye’nin önemli turizmcilerine Van Gölü Havzası Turları’nı programa eklemeleri için teklifte bulundular

31 Ocak 2019 Perşembe 12:20
Yazdır

Van Gölü Havzası Turizm Derneği (VAHATUDER) tarafından organize edilen, İstanbul ve Antalya’da bulunan önemli tur operatörleri, acente yetkilerinin Van’a ziyaretleri sonrası iç turizm ile ilgili atılan önemli adım meyvelerini vermeye başladı.


Van’a ziyaretleri sonrası gerçekleştirilen toplantı sonrası Van’a tur düzenleyecekleri sözü veren tur operatörleri ve acente yetkilileri önümüzdeki aylarda başlayacak olan Van’a ve Bölge’ye tur programlarına Van Gölü Havzası’nı da dahil etti. İç turizm ile ilgili atılan bu önemli adımın Van’daki turizmcilerle birlikte mimarı ve öncüsü olan Van Gölü Havzası Turizm Derneği (VAHATUDER) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, konuştu. Tunçdemir, Van’a davet edilen tur operatörleri ve yetkililerinin ziyaretleri sonrası olumlu sonuçlar aldıklarını ve burada önemli girişimlerde bulunarak Van’a tur düzenleyeceklerini ifade etti.
Van Gölü Havzası Turizm Derneği (VAHATUDER) tarafından organize edilen, İstanbul ve Antalya’da bulunan önemli tur operatörleri, acente yetkilerinin Van’a ziyaretleri sonrası iç turizm ile ilgili atılan önemli adım meyvelerini vermeye başladı. Van’a ziyaretleri sonrası gerçekleştirilen toplantı sonrası Van’a tur düzenleyecekleri sözü veren tur operatörleri ve acente yetkilileri önümüzdeki aylarda başlayacak olan Van’a ve Bölge’ye tur programlarına Van Gölü Havzası’nı da dahil etti. İç turizm ile ilgili atılan bu önemli adımın Van’daki turizmcilerle birlikte mimarı ve öncüsü olan Van Gölü Havzası Turizm Derneği (VAHATUDER) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, Van’a davet edilen tur operatörleri ve yetkililerinin ziyaretleri sonrası olumlu sonuçlar aldıklarını ve burada önemli girişimlerde bulunarak Van’a tur düzenleyeceklerini ifade etti. TUNÇDEMİR: TUR OPERATÖRLERİ VAN GÖLÜ HAVZASINI PROGRAMLARINA KOYDULAR
Van’a davet edilen tur operatörleri ve yetkililerinin ziyaretleri sonrası olumlu sonuçlar aldıklarını ve burada önemli girişimlerde bulunarak Van’a tur düzenleyeceklerini ifade eden Van Gölü Havzası Turizm Derneği (VAHATUDER) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tunçdemir, “Van Gölü Havzası Turizm Derneği olarak temel amacımız tur operatörlerini buraya getirip info yaptırmaktı. Van Gölü Havzası ve Bölge’ye turlarını yaptırmaktı. Biz bu konuda başarılı olduğumuza inanıyorum.  Davetimiz üzerine gelen tur operatörleri ve acente yetkilileri hem bölgeyi gezdiler hem de ortamın güvenli olduğunu gözlemlediler. Tur operatörleri ve acente yetkilileri “Daha önce buraya tur yapmadık veya yapamadık” “Evet! Biz buraya rahatlıkla tur yapabiliriz.” diyerek Van Gölü Havzasını ziyaret ettikten sonrası tur programlarına koydular.  Ziyaretleri sonrası Van Gölü Havzası’nı programlarına koymaları buraya tur düzenlemeleri bizleri memnun etti.” diye ifade etti.

TUNÇDEMİR: SOSYAL MEDYA KONUSUNDA BAŞARILI OLMADIK
Asıl hedeflerinin sosyal medya da Van Gölü Havzası turlarının hak ettiği yerde olması gerektiğini ifade eden Tunçdemir, “Baktığımız zaman günümüz koşullarında herkesin sosyal medyayı kullandığı bir dönem de Van Gölü Havzası turlarının hak ettiği yerde olmadığını ve bu konuda başarılı olamadığımızı söyleyebilirim. Bu anlamda sosyal medya da çok fazla destek alamadık. İnternet üzerinden ya da sosyal medya üzerinden ‘GAP ve Karadeniz’ turlarını diye arattığınız da hemen karşınıza tur ile ilgili bilgiler karşınıza çıkar. Van, Van Gölü Havzası yazdığınız zaman ne yazık ki Van turları ya da Van Gölü Havzası turları çıkmıyor. Biz bunu birlikte hareket ederek, başarılı bir şekilde Van ve Bölge olarak bunu başarmak zorundayız. Ne yazık ki biz bunu yapamadık. Bu şahsım olarak ya da Van Gölü Havzası Turizm Derneği ile yalnız olmuyor. Bu anlamda bu konuda herkes elini taşın altına koymalı, bunu başarmamız lazım. Biz baş koyduk, mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz bunu da başaracağımıza inanıyorum.” dedi.
“İLİMİZDE TURİZMİ GELİŞTİRMEMİZ LAZIM”
İran ile yaşanan vize krizi sonrası yabancı turistte azalma yaşanması ve dış turizm konusuna değinen Tunçdemir, “Bizim öncellikli amacımız İran, Ermenistan ve Irak pazarının dışında iç pazar yani kültür turlarını geliştirip ilk sıraya çıkararak ilimizde turizmi geliştirmemiz lazım. Uzun yıllardır güvenlikten dolayı Bölge’de iç turizm ve kültür turları düzenlenmedi. İran pazarı olmadan da biz kültür turları, eskiden Van’a yapılan Avrupa turlarını tekrar canlandırıp getirebilirsek bu konuda başarılı olacağımıza inanıyorum.” dedi.

“BİRLİKTE ÇALIŞMA YÜRÜTMEMİZ GEREKİYOR”
Bölge’de yerli turist konusuna değinen Tunçdemir, “Bölge’de yaşanan yerli turist patlamasında biz de payımıza düşeni alacağız. Ama ne kadar pay alabiliriz diye soracak olursanız, bizin yapacağımız çalışmalara bağlı olacaktır. Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2019 yılında hak ettiğimiz yeri almasak bile yine büyük bir pay alacağımıza inanıyorum. Bu konuda daha çok çalışıp ona göre hareket etmemiz lazım. 2019 yılı bizler açısında çok önemli, bunun devamında birlikte hareket edip, birlikte çalışma yürütmemiz gerekiyor.” diye konuştu.TUNÇDEMİR: BU ADIMLARI ATARAK YERLİ TURİST ÇEKEBİLİRİZ
Geçtiğimiz yıl Van’da konaklayan yerli ve yabancı turist konusuna değinen Tunçdemir, “İran ile yaşanan vize sorunu sonrası yabancı turist sayısında azalma yaşandı. Ama yerli turist ile 2018 yılında 1 milyon turist sayısını yakaladık. Bu anlamda yerli turist çekebilmek adına tanıtım yaparak, fuarlar gerçekleştirerek, info yaparak ve tur operatörlerini buraya davet ederek programlarına Van Gölü Havzası’nı ve Van turlarını ekleyerek iç turizm ve yerli turist çekebiliriz. Van olarak iç turizmi geliştirmek istiyorsak bu adımları atmamız gerekiyor.” dedi.

Anahtar Kelimeler: Van Gölü Havzası turları başladı!
Bu haber toplam 1449 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
'sosyal medya' cinayeti
Eylül Ayin öncesi Van’a ziyaretçi akını bekleniyor!
Ayhan Bilgen: Kars Belediyesi'ne ait çok sayıda demirbaş kayıp
yayla kavgası: 11 yaralı
Ahlatlılar güne Van Gölü’nde yüzerek başlıyor
36 Kuzu İle İş Kadını Oldu
Hamile Eşini Öldürdü
Ezurum'da 8 işçi intihara kalkıştı
Kars'ta Ayı Saldırısından Kaçan Genç Hastanelik Oldu
Rektör Alma’nın Kurban Bayramı Mesajı
En Tatlı Hasat
Murat Nehri'nde facia! 3 çocuk boğuldu…
Van’ın turizmdeki göz bebeği: Akdamar Adası!
Doğa tutkunları kendi imkânlarıyla Başkale travertenlerine bakım yaptı
Şiddetli rüzgar, diyaliz hastalarının minibüsünü devirdi: 6 yaralı
Urartuların 4 farklı ölü gömme geleneği ortaya çıkarıldı
Vanlı turizmciler: 7 turizm ofisinden birisi Van’da olmalı!
Sarıkamış'a Doğa Görsel Şölen Sunuyor
Yarış atlarına Van Gölü'nde antrenman yaptırıyor
Van İpekyolun’da iğrenç olay! 8 yaşındaki çocuğa tecavüz
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur