Son Dakika
EŞ BAŞKANDAN MEZARLIKLARA İNCELEME ECZACI RAFET ŞAHİN'İN ARDINDAN Ağrı’lı Minik Tenisçi Şampiyon Oldu VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ : “BİZ AFETLE BOĞUŞURKEN VEKİL SEÇTİĞİMİZ EKREM ÇELEBİ İSTANBUL’UN DERDİNE DÜŞMÜŞ” HDP Ağrı Milletvekili-Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir’in Ağrı Diyadin ilçesinde sel felaketi sonrası 4 kişinin yaşamını yetirmesine ilişkin soru önergesi ikizler Türkiye birincisi ve ikincisi oldu 8 Yıl Sonra İlk Sefer Taşlıçay'da Elde halı ve kilim dokuma geleneği yaşatılıyor "Doğunun incisi" Van turistleri cezbediyor Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI’DA “2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI” YAPILDI
 

AĞRI’DA “2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI” YAPILDI

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı” düzenlendi.

11 Ocak 2019 Cuma 11:30
Yazdır

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı” düzenlendi.


Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin başkanlığında, Doğa Koleji Konferans salonunda "2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı" toplantısı  düzenlendi.


Çalıştayda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, ”Eğitim sistemimizin uyguladığımız çağdaş yönlerinin yanında unutmadığımız uzun bir tarihi geçmişi vardır. Önemli bir tarihi birikimden günümüze ışık tutan 2023 Eğitim Vizyonu, eğitimin her kademesinin yol haritasının belli olduğu değerli bir belgedir. Ağrı 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayında hedeflenen 21 başlık ile birlikte özellikle vizyonun felsefesinin değerlendirilmesini oldukça önemsiyoruz. Çünkü eğitim benimsenen felsefi yaklaşımlara göre şekillenir ve planlı hale gelir. İnsanı, odak noktası alan 2023 Eğitim Vizyonu, dayandığı felsefeyle tesadüflere yer bırakmadan eğitim sistemimize ışık tutacaktır. Vizyonun dayandığı felsefe ile yalnızca 21. Yüzyılın kurucu okuryazarlıklarına, yeterliliklerine, karakter özelliklerine bağlı kalmayıp aynı zamanda milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerle harmanladığıni görüyoruz. Sahip olduğumuz değerlerle, toplumsal hayata yön veren mutlu çocuklar yetiştirebileceğimize inanıyorum. Şefkatinizin, vefanızın ve sabrınızın hissesi çok büyük, 2023 Eğitim Vizyonunun hayata geçmesinde, bu değerli dönüşümde hepimiz aynı takımdayız ve hazırız”dedi.


Tekin’in konuşmasının ardından katılımcılardan oluşturulan 8 çalışma grubu, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, teftiş ve kurumsal rehberlik hizmetleri, özel eğitim, özel yetenek, 2023 Eğitim Vizyonu felsefesi, içerik ve uygulama, okul gelişim modeli, temel politika, öğrenme analitiği araçlarıyla veriye dayalı yönetim, hayat boyu öğrenme, ölçme ve değerlendirme, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve yönetimi, okulların finansmanı, erken çocukluk, temel eğitim, orta öğretim, özel öğretim, fen ve sosyal bilim liseleri, imam hatip okulları ve liseleri, mesleki ve teknik eğitim, yabancı dil eğitimi, öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm konularında sorun ve çözüm önerilerini ele aldı. Çalıştayın tamamlanmasının ardından katılımcılara katılım belgesi verildi. Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet İsmail Yüce, İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Murat Çalışoğlu, kurum temsilcileri, özel okulların temsilcileri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, AbdulAziz Dumlu dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Anahtar Kelimeler: AĞRI’DA “2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI” YAPILDI
Bu haber toplam 582 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrı Belediyesin'den Altyapı Çalışması
AİÇÜ ile İran Bonab Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı
Leyla Aydemir´in ölümüyle ilgili 7 sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi
Ağrı ve Iğdır'da göçmen kaçakçılığı operasyonu
Su Kuyusuna Düştü
4. Uluslararası Temel ve Uygulamalı Bilimlerdeki Gelişmeler Konferansı (ICANAS 2019) Başladı
Ağrı'da şiddetli rüzgar çatıları uçurdu
Alt Güvenlik Komite Toplantısı gerçekleşti
AĞRILILAR ADINA UTANÇ GECESİ
Ağrı'da otomobil 10 metre yükseklikten bahçeye uçtu
Ağrı’da 20 Bin 351 Kursiyer Öğrenme Şenliği’nde Hünerlerini Sergiledi
II. Kodlama Şenliği Düzenlendi
AĞRI DAN IĞDIR ÜNİVERSİTESİNE GEZİ
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eczacılık Fakültesi İkinci Mezunlarını Verdi
Ağrı'da itfaiye ekipleri camileri yıkadı
Melek'i, 'evi kötü koku sarmasın' diye tuvalette yatırmışlar
Sıcaktan bunalan köpeğe dondurma yedirdi
Atık materyallerle yaptıkları oyuncaklarla oynuyorlar
VALİ ELBAN'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Ağrılılar Ramazan Bayramı'na halise yiyerek başladı.
 
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur