Son Dakika
Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİN'DEN ÇÖZÜM PROJESİ Ağrı Belediyesin'den Altyapı Çalışması BELEDİYE'DEN YOL AÇMA ÇALIŞMASI AİÇÜ ile İran Bonab Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı SAHİBİNDEN SATILIKTIR Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu Abdullah Gül-Ali Babacan Partisi Konuşuluyor Son dakika… İmamoğlu kazandı! Sosyal medya seçim sonuçları sonrası yıkıldı Düğün konvoyunda kaza
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
İZDES projesi heyeti, Van’da istişarelerde bulundu
 

İZDES projesi heyeti, Van’da istişarelerde bulundu

izleme ve değerlendirme sistemi projesi heyeti, Van’da istişarelerde bulundu

25 Aralık 2018 Salı 10:57
Yazdır

İçişleri Bakanlığınca başlatılan İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES) kapsamında bakanlık bürokratlarının 81 ile yönelik ziyaretleri Van programıyla devam etti.

İZDES1 Projesi’nin ikinci etabı kapsamında Van’a gelen Merkez Valisi Salih Işık ve Mülkiye Müfettişi Serdar Köse ile beraberlerindeki heyet, Valilik Ali Paşa toplantı salonunda, Vali Vekili Sinan Aslan ve valiliğe bağlı birim yetkilileriyle bir araya geldi.

Toplantının açış konuşmasını yapan Vali Vekili Sinan Aslan görüşmelerin hayırlı olmasını dileyerek, "Bakanlığımızın ve bağlı kuruluşların taşra teşkilatlarının kurumsal yapılarının, yürüttükleri faaliyetlerin ve karşılaştıkları sorunların yerinde görülmesi, raporlanması ve merkez teşkilatıyla bağlarının güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan İZDES projesinin saha çalışmalarını yürüten kıymetli heyeti Van’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Merkez Valisi Salih Işık ise Vali Vekili Aslan’a misafirperverlikleri için teşekkür ederek, vatandaş odaklı bir proje olarak hayata geçirilen İZDES’in içerik ve amacını anlattı.

Merkez teşkilatına bağlı kurum ve kuruluşların taşradaki tüm iş ve işlemlerinin, bu proje dâhilinde vatandaş memnuniyeti açısından gözlenmesi ve raporlanması için çalıştıklarını aktaran Merkez Valisi Işık, proje sayesinde merkez ile taşra arasında koordinasyonu sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

 

Projenin iki aşamadan oluştuğunu açıklayan Işık, şunları söyledi:

 

“Biz birinci aşamanın ikinci faslı olarak bu ziyaretlerimizi yapıyoruz. Birinci fasılda arkadaşlarımız vilayetimize geldiler, gerekli gözlemleri yaptılar. Şimdi ikinci fasılda, o gözlemlerin yeniden üzerinden geçeceğiz. Yeni bulgularımız varsa onları ekleyeceğiz. Sorunlar varsa tespit edip çözümler bulacağız. Projenin birinci faslında merkez valileri yoktu. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bu projeye özel önem atfediyor ve bizzat takip ediyor. Burada tutulan raporların kâğıt üzerinde kalmaması, çözüm amaçlı tespitlerimizin merkez ve taşra marifetiyle çözüme ulaşması gerekiyor. Van’da da valilik birimleriyle ve bağlı birimlerle toplantımızı gün içerisinde yapacağız. Toplantılarımız bittiğinde de vali vekilimizle günün değerlendirmesini yaparak çalışmamızı nihayetlendireceğiz. Toplantılarımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Vali Vekili Sinan Aslan’ın yanı sıra, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Aydoğan ve valiliğe bağlı birimlerin müdür ve amirlerinin de katıldığı toplantı, birimlerin sorun ve taleplerini iletmesi sonrası istişare bölümüyle sona ererken, heyet Van’daki temaslarına kurum ziyaret ve görüşmeleriyle devam etti.

 

İZDES PROJESİ NEDİR?

 

Kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amacıyla hayata geçirilen proje, İZDES1 ve İZDES2 şeklinde iki etap halinde yürütülecek.

İZDES1’de illerde bakanlığa bağlı birimlerin hizmet kapasitelerinin ölçülmesi, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimin geliştirilmesi, sahadaki görüş ve önerilerin doğru şekilde merkeze iletilmesini sağlayacak.

İZDES2 etabında ise halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi İçişleri Bakanlığınca yürütülen uygulamalarla ilgili muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişinde bulunulacak.

Anahtar Kelimeler: İZDES projesi heyeti, Van’da istişarelerde bulundu
Bu haber toplam 512 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek
Sarıkamış yaz aylarında yaban hayatıyla büyülüyor
Otomobil takla attı, sürücüsü yaralandı
Vanlı arıcı rekorlar kitabına girmek istiyor! Rekor denemesini arılarla yapacak...
Gezginler, Van’ın güzellikleri karşısında mest oldu
Gençler arasında sıra kavgası
İranlılar Van’a ilaç gibi geldi
Edremit Belediyesi’nden yerel gazetelere anlamlı destek
Başkan ve erkekler gül topladı, kadınlar reçel yaptı
Vanlı arıcılar bal duasına çıktı.
Yeni evli genç kadın evinde asılı halde bulundu
Van Gürpınar’da Gürfest Festivali
"Bayram tatilinde 110 bin kişi balık göçünü izledi"
Kars Belediyesi Mayıs ayı gelir gider tablosunu açıkladı
Nemrut Krater Gölü’ne ziyaretçi akını
Bu ev 360 derece dönüyor!
Yaylalarda Renk cümbüşü yaşanıyor
Patnos'ta Trafik Kazası:5 Yaralı
Erzurum’da Kahreden Kaza
Sıcaktan bunalanlar Muradiye Şelalesi'nde serinliyor
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur