Son Dakika
TOPRAK KOKAR HER YANIMIZ BİR YANIMIZ KAN VE KASVET 50 yıl sonra Ağrı Dağı'nda yeniden görüntülendi Ağrı 3. Bal Festivali Başladı BIÇAKLI KAVGA:1 YARALI Türkiye’nin yöresel peynirleri Kars’ta buluşuyor Demirtaş ve Yüksekdağ’a yeniden tutuklama kararı (DEMİR kADIN)Neslican Tay hayatını kaybetti İshak Paşa Sarayı’na 11 Milyonluk Dev Yatırım Doğubayazıt'ta 2019-2020 İlköğretim Haftası etkinlikleri Rektör Alma 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne Katıldı
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
İZDES projesi heyeti, Van’da istişarelerde bulundu
 

İZDES projesi heyeti, Van’da istişarelerde bulundu

izleme ve değerlendirme sistemi projesi heyeti, Van’da istişarelerde bulundu

25 Aralık 2018 Salı 10:57
Yazdır

İçişleri Bakanlığınca başlatılan İzleme ve Değerlendirme Sistemi Projesi (İZDES) kapsamında bakanlık bürokratlarının 81 ile yönelik ziyaretleri Van programıyla devam etti.

İZDES1 Projesi’nin ikinci etabı kapsamında Van’a gelen Merkez Valisi Salih Işık ve Mülkiye Müfettişi Serdar Köse ile beraberlerindeki heyet, Valilik Ali Paşa toplantı salonunda, Vali Vekili Sinan Aslan ve valiliğe bağlı birim yetkilileriyle bir araya geldi.

Toplantının açış konuşmasını yapan Vali Vekili Sinan Aslan görüşmelerin hayırlı olmasını dileyerek, "Bakanlığımızın ve bağlı kuruluşların taşra teşkilatlarının kurumsal yapılarının, yürüttükleri faaliyetlerin ve karşılaştıkları sorunların yerinde görülmesi, raporlanması ve merkez teşkilatıyla bağlarının güçlendirilmesi amacıyla hazırlanan İZDES projesinin saha çalışmalarını yürüten kıymetli heyeti Van’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Merkez Valisi Salih Işık ise Vali Vekili Aslan’a misafirperverlikleri için teşekkür ederek, vatandaş odaklı bir proje olarak hayata geçirilen İZDES’in içerik ve amacını anlattı.

Merkez teşkilatına bağlı kurum ve kuruluşların taşradaki tüm iş ve işlemlerinin, bu proje dâhilinde vatandaş memnuniyeti açısından gözlenmesi ve raporlanması için çalıştıklarını aktaran Merkez Valisi Işık, proje sayesinde merkez ile taşra arasında koordinasyonu sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

 

Projenin iki aşamadan oluştuğunu açıklayan Işık, şunları söyledi:

 

“Biz birinci aşamanın ikinci faslı olarak bu ziyaretlerimizi yapıyoruz. Birinci fasılda arkadaşlarımız vilayetimize geldiler, gerekli gözlemleri yaptılar. Şimdi ikinci fasılda, o gözlemlerin yeniden üzerinden geçeceğiz. Yeni bulgularımız varsa onları ekleyeceğiz. Sorunlar varsa tespit edip çözümler bulacağız. Projenin birinci faslında merkez valileri yoktu. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bu projeye özel önem atfediyor ve bizzat takip ediyor. Burada tutulan raporların kâğıt üzerinde kalmaması, çözüm amaçlı tespitlerimizin merkez ve taşra marifetiyle çözüme ulaşması gerekiyor. Van’da da valilik birimleriyle ve bağlı birimlerle toplantımızı gün içerisinde yapacağız. Toplantılarımız bittiğinde de vali vekilimizle günün değerlendirmesini yaparak çalışmamızı nihayetlendireceğiz. Toplantılarımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Vali Vekili Sinan Aslan’ın yanı sıra, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Aydoğan ve valiliğe bağlı birimlerin müdür ve amirlerinin de katıldığı toplantı, birimlerin sorun ve taleplerini iletmesi sonrası istişare bölümüyle sona ererken, heyet Van’daki temaslarına kurum ziyaret ve görüşmeleriyle devam etti.

 

İZDES PROJESİ NEDİR?

 

Kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amacıyla hayata geçirilen proje, İZDES1 ve İZDES2 şeklinde iki etap halinde yürütülecek.

İZDES1’de illerde bakanlığa bağlı birimlerin hizmet kapasitelerinin ölçülmesi, merkez ve taşra birimleri arasındaki iletişimin geliştirilmesi, sahadaki görüş ve önerilerin doğru şekilde merkeze iletilmesini sağlayacak.

İZDES2 etabında ise halk toplantıları, il ekonomi toplantıları, muhtar toplantıları ve muhtar bilgi sistemi, trafik güvenliği, uyuşturucuyla mücadele, okul güvenlik koordinatörlüğü, okul servis araçlarının denetlenmesi gibi İçişleri Bakanlığınca yürütülen uygulamalarla ilgili muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütleriyle görüş alışverişinde bulunulacak.

Anahtar Kelimeler: İZDES projesi heyeti, Van’da istişarelerde bulundu
Bu haber toplam 660 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
BIÇAKLI KAVGA:1 YARALI
Türkiye’nin yöresel peynirleri Kars’ta buluşuyor
Kardeş Cinayeti
yaşamı tehlike altında
Yüksekova'da 14 yaşındaki çocuk, ablasını vurdu!
Van Gölü’nün kirliliğine dikkat çekmek için 16. zirveyi yaptılar
Ayhan Bilgen: "O firmalara asla ödeme yapmayacağız"
19 Yaşındaki Genç Kız İntihar Etti
Kars'ta Kerbela Şehitleri Anıldı
Bir genç intihar etti
Son dakika: Van'da 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Akdamar Surp Haç Kilisesi'nde ayin yapıldı
Batman'da görenleri hayrete düşüren kar tüneli
Zehirlenme şüphesi: 1 çocuk öldü, anne ve 3 çocuk tedavi altında
Akdamar Kilisesi yedinci ayin için hazır
Taziyelerde yemek yerine çorba ikram edilecek
Doğu Ekspresi'yle masalsı yolculuk sürüyor
Iğdır'da Dünya Ali Asgar Günü
124 yıllık ahşap köşk çürümeye terk edildi
İranlılar Van’ın yüzünü güldürmeye devam ediyor!
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur