Son Dakika
Ufka Yolculuk 7 Sınavı Tamamlandı 5 Kişilik Aile Ölümden Döndü Doğubayazıt 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı ve Çanakkale Şehitleri’ni Anma Günü Programı Yapıldı Ağrı’da 18 Mart Çanakkale Zaferi Dolayısıyla tören düzenlendi Rektör Alma TİM Doğu Anadolu Meclisi Erzurum Toplantısına Katıldı Ölü balinanın midesinden 40 kilogram plastik çıktı 8 yaşındaki mülteci çocuk satranç şampiyonu oldu Federer'i devirdi, şampiyon oldu! Mehmet Topal, milli takım kadrosundan çıkarıldı Pentagon'dan Suriye açıklaması: Türklerle yakın çalışıyoruz
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI
 

2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI

2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI

24 Aralık 2018 Pazartesi 16:52
Yazdır

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın (2015-2018) Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi ve Eylem Planı, Yüksek Planlama Kurulunun 18.06.2015 tarih ve 2015-28 sayılı kararı ile onaylanarak 27.06.2015 tarih ve 29399 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak söz konusu eylem planı kapsamında oluşturulan İlimiz Kamu -Üniversite- Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulunun 2018 yılı 2. toplantısı 20.12.2018 tarihinde saat 14.00’da Valilik Toplantı Salonunda Ekteki Hazirun Cetvelinde imzaları bulunan Kurum/Kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gündem dâhilinde Vali Yardımcısı Yakup ÖMEROĞLU başkanlığında gerçekleştirildi.


Toplantıya Vali Yardımcısı Yakup ÖMEROĞLU, İl özel İdare Gen. Sek. Yard. Ramazan ADSAY, STM İl Müdür V. Murat İBİK, İl KÜSİ Temsilcisi Ağrı İÇÜ Dr. Öğretim Üyesi Şekip YAZGAN, Ticaret İl Müdür V. Şakir PELİT, İşkur İl Müdürü Gıyas GÜVEN, ATSO Başkanı Saim ALPASLAN, TKDK İl Koordinatörü Tuğrul ÖNAL, Ağrı Beld. Yazı İşleri Müdürü Recep YILDIZ ve STK temsilcileri katıldı.


Açılış konuşması Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Murat İBİK tarafından yapılarak Türkiye Kamu –Üniversite-Sanayi İşbirliği Stratejisi ve Eylem Planı 2015-2018 kapsamında oluşturulan İl KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulu’nun kuruluşundan bu güne kadarki çalışmaları ve KÜSİ’ nin görev ve sorumlulukları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.


İl KÜSİ Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Şekip YAZGAN tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile birlikte 2018 yılında yapılan çalışmalar anlatılmıştır. Ayrıca 2018 yılı içerisinde ilimizde ziyaret edilen ve ÜSİMP İnovasyon Karnesi doldurulan imalatçı firmalar, yıl içerisinde KÜSİ, KÜSİP, FSMH konularında bilgilendirme yapılan toplantılar ve hazırlanan Üniversite Öğretim Üyelerinin yetkinlik durumlarını ortaya koyan Araştırmacı İlgi Alanları Kataloğu hakkında bilgi verildi.


Yapılan bu çalışmalar sonucunda 5 Firma, 10 Akademisyen, 30 Girişimci ve 40 Öğrenci’nin KÜSİP portaline üye olması sağlanmış olup, ziyaret edilen firmalara ÜSİMP İnovasyon Karnesi doldurtularak firmaların durumlarının tespit edilmesi sağlanmıştır.


Yapılan görüşme sonucunda İlin sanayi sorunları hakkında kurul üyeleri ile genel görüş ve öneriler doğrultusunda KÜSİP portalinin girişimciler tarafından tanınması kullanımının aktif olarak sağlanması diğer paydaşlarla işbirliğinin kurulması ve güçlendirilmesi amacıyla KÜSİ İl Planlama Kurulu üyelerinin koordinasyonunda tanıtım kampanyası ve bu doğrultuda eğitim toplantılarının yapılması konusunda fikir birliği sağlandı.


Toplantı sonunda İl Müdür V. Murat İBİK tarafından katılımcılara teşekkür ederek çalışmaların büyük bir özveri içerisinde koordinasyona dayalı olarak yapılması temennisini dile getirerek saat 16.00’da toplantı sona erdi.

 

 


Anahtar Kelimeler: 2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI
Bu haber toplam 1161 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ufka Yolculuk 7 Sınavı Tamamlandı
Ağrı’da 18 Mart Çanakkale Zaferi Dolayısıyla tören düzenlendi
REKTÖR PROF. DR. ABDULHALİK KARABULUT’UN 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ MESAJI
Ağrı Belediyesi’nden Çevre Dostu Bez Çanta Dağıtımı
Vali Elban’ın, '18 Mart Şehitler Günü' Mesajı
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Yaşlılar Haftası Etkinliği Düzenlendi
Aiçü’de “Milletin Sesi Mehmet Akif ERSOY ve İstiklal Marşımız” Konulu Konferans Düzenlendi
Çelebi ve Birgül; Gençlerle Buluştu
EĞİTİM HAK-SEN GENEL BAŞKANI GÖKÇEK AĞRI’DA
7."Gelecek Gençlerle Başlar" konferansı yapıldı
AĞRI'DA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI
SAADET PARTİSİ AĞRI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET ERAT HASTA VE VATANDAŞ ZİYARETİNDE
AĞRILI ÖĞRENCİLER FİZY LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASINA KATILACAK
AĞRI’DA LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN TİYATRO GÖSTERİSİ
AĞRI’DA İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA ETKİNLİĞİ
Pepee Çocuk Müzikali Ağrı’da Sahne Aldı
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’na (DKF’19) Katıldı
Ağrı Kızılay 8 Mart Dünya Kadınlarını Unutmadı
AĞRI BAROSU’NDAN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNܒ ETKİNLİĞİ
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur