Son Dakika
ERYILMAZ; BANA YETKİ VERİN DOĞUBAYAZIT’TI TİCARET MERKEZİ YAPALIM GALİBYETE HASRET DOĞUBAYAZIT SPOR CAN’DAN LİDER AĞRI SPOR'A YEMEK JESTİ ARKOZ MADENCİLİK A.Ş TARAFINDAN DOĞUBAYAZIT SPORA 30 BİN TL BAĞIŞ Boruya sıkışan yavru kediyi itfaiye kurtardı Erciş’te 21 öğretmen Avrupa yolcusu Vali Bilmez çöp alanında incelmelerde bulundu Van'da 17 yerleşim yeri ulaşıma kapandı Alev topuna dönen araçtan son anda kurtuldular Van’da ilk kez ‘Apendiks kapatma işlemi’ yapıldı
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI
 

2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI

2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI

24 Aralık 2018 Pazartesi 16:52
Yazdır
baskı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın (2015-2018) Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi ve Eylem Planı, Yüksek Planlama Kurulunun 18.06.2015 tarih ve 2015-28 sayılı kararı ile onaylanarak 27.06.2015 tarih ve 29399 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak söz konusu eylem planı kapsamında oluşturulan İlimiz Kamu -Üniversite- Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulunun 2018 yılı 2. toplantısı 20.12.2018 tarihinde saat 14.00’da Valilik Toplantı Salonunda Ekteki Hazirun Cetvelinde imzaları bulunan Kurum/Kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gündem dâhilinde Vali Yardımcısı Yakup ÖMEROĞLU başkanlığında gerçekleştirildi.


Toplantıya Vali Yardımcısı Yakup ÖMEROĞLU, İl özel İdare Gen. Sek. Yard. Ramazan ADSAY, STM İl Müdür V. Murat İBİK, İl KÜSİ Temsilcisi Ağrı İÇÜ Dr. Öğretim Üyesi Şekip YAZGAN, Ticaret İl Müdür V. Şakir PELİT, İşkur İl Müdürü Gıyas GÜVEN, ATSO Başkanı Saim ALPASLAN, TKDK İl Koordinatörü Tuğrul ÖNAL, Ağrı Beld. Yazı İşleri Müdürü Recep YILDIZ ve STK temsilcileri katıldı.


Açılış konuşması Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Murat İBİK tarafından yapılarak Türkiye Kamu –Üniversite-Sanayi İşbirliği Stratejisi ve Eylem Planı 2015-2018 kapsamında oluşturulan İl KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulu’nun kuruluşundan bu güne kadarki çalışmaları ve KÜSİ’ nin görev ve sorumlulukları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.


İl KÜSİ Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Şekip YAZGAN tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile birlikte 2018 yılında yapılan çalışmalar anlatılmıştır. Ayrıca 2018 yılı içerisinde ilimizde ziyaret edilen ve ÜSİMP İnovasyon Karnesi doldurulan imalatçı firmalar, yıl içerisinde KÜSİ, KÜSİP, FSMH konularında bilgilendirme yapılan toplantılar ve hazırlanan Üniversite Öğretim Üyelerinin yetkinlik durumlarını ortaya koyan Araştırmacı İlgi Alanları Kataloğu hakkında bilgi verildi.


Yapılan bu çalışmalar sonucunda 5 Firma, 10 Akademisyen, 30 Girişimci ve 40 Öğrenci’nin KÜSİP portaline üye olması sağlanmış olup, ziyaret edilen firmalara ÜSİMP İnovasyon Karnesi doldurtularak firmaların durumlarının tespit edilmesi sağlanmıştır.


Yapılan görüşme sonucunda İlin sanayi sorunları hakkında kurul üyeleri ile genel görüş ve öneriler doğrultusunda KÜSİP portalinin girişimciler tarafından tanınması kullanımının aktif olarak sağlanması diğer paydaşlarla işbirliğinin kurulması ve güçlendirilmesi amacıyla KÜSİ İl Planlama Kurulu üyelerinin koordinasyonunda tanıtım kampanyası ve bu doğrultuda eğitim toplantılarının yapılması konusunda fikir birliği sağlandı.


Toplantı sonunda İl Müdür V. Murat İBİK tarafından katılımcılara teşekkür ederek çalışmaların büyük bir özveri içerisinde koordinasyona dayalı olarak yapılması temennisini dile getirerek saat 16.00’da toplantı sona erdi.

 

 


Anahtar Kelimeler: 2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI
Bu haber toplam 999 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrıda Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor
AİÇܒde ‘Beslenme Arkeolojisi Diyetisyenler İçin Yeni Bir Çalışma Alanı mı?’ Konulu Seminer Düzenlendi
Vali Elban Öğrencilerimizin Karne Sevincine Ortak Oldu
AĞRI BAYRAM MALKAN ile 81 KİLODA TÜRKİYE 2.si OLDU
Patnos’ta, Meyve Yetiştiriciliği Projesi Başarıyla Uygulandı
AĞRI'DA FIRINCILAR DENETLENDİ
ARAÇLARA BATTANİYELİ VE HALILI KORUMA
AİÇÜ “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” Etkinlikleri Kapsamında Protokol İmzaladı
HDP AĞRI BELEDIYE BAŞKAN ADAY ADAYI
İYİ PARTİ AĞRI'DA SÖYLEMEZ DEDİ
Ağrı Baro Başkanı Aydın,TBB 37. Baro Başkanları Toplantısına Katıldı
ANJİYO ÜNİTESİNDE SONA GELİNDİ
Vali Elban, 10 Ocak İdareciler Günü’nde Mülki İdare Amirleri İle Bir Araya Geldi
ELBAN GAZETECİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
Ağrı Belediyesi’nden karla mücadele çalışması
AĞRI’DA “2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI” YAPILDI
PATNOS’TA 23 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITILDI
AĞRI’DA “2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI”
Ağrı İbrahim Çeçen Öğrencileri Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne Katıldı
Ağrı'nın Hamur İlçesinde Yeni Anasınıfı Açıldı
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur