Son Dakika
Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİN'DEN ÇÖZÜM PROJESİ Ağrı Belediyesin'den Altyapı Çalışması BELEDİYE'DEN YOL AÇMA ÇALIŞMASI AİÇÜ ile İran Bonab Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı SAHİBİNDEN SATILIKTIR Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu Abdullah Gül-Ali Babacan Partisi Konuşuluyor Son dakika… İmamoğlu kazandı! Sosyal medya seçim sonuçları sonrası yıkıldı Düğün konvoyunda kaza
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI
 

2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI

2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI

24 Aralık 2018 Pazartesi 16:52
Yazdır

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın (2015-2018) Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi ve Eylem Planı, Yüksek Planlama Kurulunun 18.06.2015 tarih ve 2015-28 sayılı kararı ile onaylanarak 27.06.2015 tarih ve 29399 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak söz konusu eylem planı kapsamında oluşturulan İlimiz Kamu -Üniversite- Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulunun 2018 yılı 2. toplantısı 20.12.2018 tarihinde saat 14.00’da Valilik Toplantı Salonunda Ekteki Hazirun Cetvelinde imzaları bulunan Kurum/Kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gündem dâhilinde Vali Yardımcısı Yakup ÖMEROĞLU başkanlığında gerçekleştirildi.


Toplantıya Vali Yardımcısı Yakup ÖMEROĞLU, İl özel İdare Gen. Sek. Yard. Ramazan ADSAY, STM İl Müdür V. Murat İBİK, İl KÜSİ Temsilcisi Ağrı İÇÜ Dr. Öğretim Üyesi Şekip YAZGAN, Ticaret İl Müdür V. Şakir PELİT, İşkur İl Müdürü Gıyas GÜVEN, ATSO Başkanı Saim ALPASLAN, TKDK İl Koordinatörü Tuğrul ÖNAL, Ağrı Beld. Yazı İşleri Müdürü Recep YILDIZ ve STK temsilcileri katıldı.


Açılış konuşması Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Murat İBİK tarafından yapılarak Türkiye Kamu –Üniversite-Sanayi İşbirliği Stratejisi ve Eylem Planı 2015-2018 kapsamında oluşturulan İl KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulu’nun kuruluşundan bu güne kadarki çalışmaları ve KÜSİ’ nin görev ve sorumlulukları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.


İl KÜSİ Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Şekip YAZGAN tarafından Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile birlikte 2018 yılında yapılan çalışmalar anlatılmıştır. Ayrıca 2018 yılı içerisinde ilimizde ziyaret edilen ve ÜSİMP İnovasyon Karnesi doldurulan imalatçı firmalar, yıl içerisinde KÜSİ, KÜSİP, FSMH konularında bilgilendirme yapılan toplantılar ve hazırlanan Üniversite Öğretim Üyelerinin yetkinlik durumlarını ortaya koyan Araştırmacı İlgi Alanları Kataloğu hakkında bilgi verildi.


Yapılan bu çalışmalar sonucunda 5 Firma, 10 Akademisyen, 30 Girişimci ve 40 Öğrenci’nin KÜSİP portaline üye olması sağlanmış olup, ziyaret edilen firmalara ÜSİMP İnovasyon Karnesi doldurtularak firmaların durumlarının tespit edilmesi sağlanmıştır.


Yapılan görüşme sonucunda İlin sanayi sorunları hakkında kurul üyeleri ile genel görüş ve öneriler doğrultusunda KÜSİP portalinin girişimciler tarafından tanınması kullanımının aktif olarak sağlanması diğer paydaşlarla işbirliğinin kurulması ve güçlendirilmesi amacıyla KÜSİ İl Planlama Kurulu üyelerinin koordinasyonunda tanıtım kampanyası ve bu doğrultuda eğitim toplantılarının yapılması konusunda fikir birliği sağlandı.


Toplantı sonunda İl Müdür V. Murat İBİK tarafından katılımcılara teşekkür ederek çalışmaların büyük bir özveri içerisinde koordinasyona dayalı olarak yapılması temennisini dile getirerek saat 16.00’da toplantı sona erdi.

 

 


Anahtar Kelimeler: 2018 YILI KÜSDİ İL PLANLAMA VE GELİŞTİRME KURULU 2. TOPLANTISI YAPILDI
Bu haber toplam 1313 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrı Belediyesin'den Altyapı Çalışması
AİÇÜ ile İran Bonab Üniversitesi Arasında Akademik İşbirliği Protokolü İmzalandı
Leyla Aydemir´in ölümüyle ilgili 7 sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi
Ağrı ve Iğdır'da göçmen kaçakçılığı operasyonu
Su Kuyusuna Düştü
4. Uluslararası Temel ve Uygulamalı Bilimlerdeki Gelişmeler Konferansı (ICANAS 2019) Başladı
Ağrı'da şiddetli rüzgar çatıları uçurdu
Alt Güvenlik Komite Toplantısı gerçekleşti
AĞRILILAR ADINA UTANÇ GECESİ
Ağrı'da otomobil 10 metre yükseklikten bahçeye uçtu
Ağrı’da 20 Bin 351 Kursiyer Öğrenme Şenliği’nde Hünerlerini Sergiledi
II. Kodlama Şenliği Düzenlendi
AĞRI DAN IĞDIR ÜNİVERSİTESİNE GEZİ
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eczacılık Fakültesi İkinci Mezunlarını Verdi
Ağrı'da itfaiye ekipleri camileri yıkadı
Melek'i, 'evi kötü koku sarmasın' diye tuvalette yatırmışlar
Sıcaktan bunalan köpeğe dondurma yedirdi
Atık materyallerle yaptıkları oyuncaklarla oynuyorlar
VALİ ELBAN'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Ağrılılar Ramazan Bayramı'na halise yiyerek başladı.
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur