Son Dakika
Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu  Taş Yüklü Kamyon Devrildi: 1 Ölü GÖNLÜMÜN HAZİNENELERİ Doğubayazıt'ta özel diş kliniği hizmete açıldı Kars’ta buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü  Ağrı'da Bölge Araştırma Hastanesi Kuruluyor “KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Rektör Alma, Organize Sanayi Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
 

Rektör Alma, Organize Sanayi Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Rektör Alma, Organize Sanayi Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

13 Aralık 2018 Perşembe 10:50
Yazdır
Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan ve meclis üyesi Efkan Aydın, Üniversitemiz Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngörmez ile birlikte Iğdır Organize Sanayi Bölgesi’nde AR-GE ve inovasyon çalışmaları konusunda incelemelerde bulundu.


İncelemeler esnasında üniversitede bulunan laboratuvarlar hakkında bilgilendirmeler yapan Rektör Alma, Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde birçok testin yapılabildiğini belirterek laboratuvar hizmetleri konusunda sanayicilere her konuda destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.


“Üniversite ve Iğdır adına güzel işler yapma gayretindeyiz”

Iğdır Üniversitesi’nin deneyim ve tecrübeleriyle bölgesel anlamda önemli başarılara imza attığını ifade eden Rektör Alma, Üniversitemiz ve Iğdır adına güzel işler yapma gayretinde olduklarını kaydederek, “Üniversite-Sanayi işbirliği bizim en çok önemsediğimiz ikili ilişkilerin başında geliyor. Üniversitemiz bünyesinde bulunan fakültelerimizin birçoğundaki hocalarımızın sektörel deneyimi bulunuyor. Bu anlamda hem birbirimizi tanıyalım, hem de olası bir iş birliği kapsamında ne gibi projeler yapabiliriz bunun gayreti içinde olalım istedik. Bizler üniversite yönetimi olarak daima sanayicilerin yanında olacağız ve karşılıklı iletişim içerisinde inşallah geleceğe dönük önemli projeler geliştireceğiz” dedi.


Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan da Rektör Alma’nın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Başkan Arslan “Üniversite-Sanayi işbirliğini biz de çok önemsiyoruz. Üniversitemiz ile birçok projede ortak çalışma yürütüyoruz. Bu konuda Rektörümüzün özverili çalışmaları bizleri heyecanlandırıyor. Üniversite ile daha birçok yeni projeyi hayata geçireceğimize inanıyorum.” dedi.


Firma yetkilileri de gerçekleştirilen ziyaretten dolayı memnun olduklarını dile getirerek, Iğdır Üniversitesi laboratuvarlarını ihtiyaç halinde kullanabileceklerini belirtti.

 


Anahtar Kelimeler: Rektör Alma, Organize Sanayi Bölgesinde İncelemelerde Bulundu
Bu haber toplam 694 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu 
Taş Yüklü Kamyon Devrildi: 1 Ölü
Kars’ta buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü 
Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi
Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Kars Milletvekilliği görevinden istifa etti
Taşlıçay'da 23 Nisan büyük bir coşkuyla kutlandı.
Kars Belediyesi fidanları toprakla buluşturdu
Rektör Alma’dan "23 Nisan" Mesajı
Çiftçi tohum derdinde
Furkan’dan 4 Gündür Haber Yok
Heyelan Yolları Kapattı
Van’da deprem
Iğdır Üniversitesinde “Nüfus ve Göç Uygulama ve Araştırma Merkezi” Kuruldu
Kars’ın sorunları çalıştayda görüşülecek
“Kars’ın da İstanbul’un da sorunlarını çözeceğiz”
“Ufka Yolculuk” Ödülleri Sahiplerini Buldu
Rektör Alma’nın ‘Berat Kandili Mesajı’
Erzurum’da Kaza: 1 Ölü, 2 Yaralı
Ayhan Bilgen belediye işçilerine seslendi
Rektör Alma Petrol İstasyonu Açılışına Katıldı
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur