Son Dakika
Mehmet Salih Aydın ASTOP Seçimlerinde Konuştu; Ağrı Eski Ağrı Olmayacak Sezonun ilk balıkları tandırda pişti. Toprağa Gömülü 1 Milyondan Fazla Mayın Var DOĞUBAYAZIT'TAN VEFAT HABERLERİ Kars'ta Nefes Kesen Kurtarma Operasyonu Kars Belediyesinden Açıklama DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ KONUK ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI Erzincan'da vahşet... SAİT ELÇİ İÇİN MEVLÜD DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
 

AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI

AĞRI’DA ÖĞRETMENLERE DRAMA EĞİTİMİ

6 Aralık 2018 Perşembe 09:02
Yazdır

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce,  yazılan ve SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı) tarafından  kabul edilen  “Yaratıcı drama ile Eğitimin Eğlencesine Varmaya Ne Dersiniz?” projesi kapsamında öğretmenlere yönelik eğitimler başladı.


Seyit Ali Onbaşı Anaokulu Konferans Salonu’nda  düzenlenen drama eğitimine İl Eğitim Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç, şube müdürü Murat Karakurt, SERKA Drama Bilim Uzmanı Nilgün Tuluk  ve öğretmenler katıldı. Açılış konuşmasını yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, “Eğitimde nitelikli öğretmenlerin olması gerektiği bilinci herkeste bir beklentidir. Bunun beklentinin öğrenciler üzerindeki etkisine baktığımızda; öğrenciler sıkıcı ders ortamlarından kaçma eğilimi göstermekte, bu ortamlarda yapılan eğitimden gerekli kazanımları elde edememekte, öğrenciler eğlenceli eğitim ortamları istemektedir. Öğretmen çerçevesine baktığımız zaman; öğretmenlerin yeni etkinliklerden haberdar olmaması, öğrencilere eğlenceli ortamlar hazırlanmasını sağlamakta zorlanması, plan hazırlamada alternatif ölçme ve değerlendirme yöntemleri hakkında yeteri kadar bilgilerinin olmayışı, mesleki gelişim için öğretmenlerimizin etkinlik araştırmasında olması, mesai saatlerine geldiği için öğretmenlerimizin eğitim ortamından uzaklaşıp eğitimlere gidilememesi, öğretmenlerin farklı illerde olan eğitimlere gidememesi gibi nedenler vardır. İki açıdan da baktığımızda eğitimin sağlanması ve verimli geçmesi sonucunda hem öğretmenlere hem de öğrencilere faydası olacaktır. Uzun vadede ülkemiz için fayda sağlanacaktır ”dedi.


Eğitim sonucunda beklentilerini anlatan Tekin,” Öğretmenlerimiz niteliksel olarak gelişim sağlayarak, niteliksel olarak güçlenen öğretmenlerimiz eğlenceli eğitimin farkına varacaktır. Eğlenceli eğitimin farkına varan öğretmenler öğrencilere daha güzel eğitim ortamları hazırlayacaktır. Yapılacak olan ders kazanımlarını drama etkinliklerine çevirmeleri sonucunda öğretmenler; kendi planlarını hazırlayabilecek yetkinliğe ulaşmış  ve drama planlarında uygulamalı eğitim alınacağı için yeni örnekleri de keşfetmiş olacaktır. Uygulaması planlanan drama planları ile öğrenciler eğlenceli eğitimin farkına varacak ve eğlenceli eğitimin farkına varan öğrencilerin akademik başarılarında artış olacağı düşünülmektedir. Öğrencilerin eğlenceli ortamları sevdiğini düşünürsek okula devamsızlık konusunda da öğrencilerin devamına katkı sağlayacaktır. Öğretmenler ve öğrenciler arasında drama olumlu bir eğitim ortamı oluşturarak, öğretmen ve öğrenciler arasında etkili iletişim, iş birliği, yaparak yaşayarak öğrenme birçok kazanıma etki edecektir. Drama planları öğretmenler tarafından her kazanıma uygulanmasının yararı anlatılarak bilinç oluşturulacak, bu beklenen sonuçlar birçok alt sonucu da beraberinde getirecektir. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimini destekleyerek daha güzel etkinliklerin bulunduğu ve motivasyonların yüksek olduğu bir ortamda eğitim vermesini hedeflemekteyiz”diye konuştu.


Tekin’in  konuşmasının  ardından SERKA Drama Bilim Uzmanı Nilgün Tuluk ise, öğretmenlere drama eğitimi verdi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Tekin, öğretmenlerle drama etkinliklerine katıldı.

 

 

 

 


Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri, AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
Bu haber toplam 1246 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Rektör Karabulut, Türkiye'nin Fırsat Penceresi: "Türk Yükseköğretimi" toplantısına katıldı
Iğdır Rektörü Alma YÖKAK’ta ’Yükseköğretim Kurumlarında Kalite’ Toplantısına Katıldı
LGS'de derece yapan öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Tekin'e ziyaret
Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu
Rektör Alma’dan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
VELİLERİN KARNE SEVİNCİ
Doğubayazıt Sıfır Atık Sergisi Yapıldı
Doğubayazıt için spor ve farkındalık
AİÇÜ REKTÖRÜ ABDULHALİK KARABULUT'UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Doğubayazıt'ta 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde Bu Yıl Üçüncüsü Gerçekleşen "Şenlik 23" İsimli Etkinliklerimizde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldılar
Peyjaz Alanındaki Bitkilere Solucan Gübresi İle Sölom Sıvısı Verildi
AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı için Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı
Doğubeyazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesinde bilgi yarışması
Ağrı'da Paylaşılamayan Koltuk
Iğdır Üniversitesinde “Gotik Sergisi” Düzenlendi
Iğdır Üniversitesi İlk Fahri Doktora Unvanı Ahmet Arslan’a Verildi
DOĞUBAYAZIT ‘DA MİNİKLER KIZ-ERKEK VE KÜÇÜKLER KIZ-ERKEK MÜSABAKALARI SONUÇLANDI
Rektör Alma’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
A TAKIMI SAVAŞ AY ANADOLU LİSESİNDE AYLIK MUTAD PANSİYON TOPLANTISI YAPILDI
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur