Son Dakika
Ters Laleler Solmaya Başladı Tandır Hem Bir Gelenek Hem De Kadınlar İçin Sosyal Alana Dönüşüyor Peribacaları Turizme Kazandırılacak Usta Mühendislere Taş Çıkartıyor Memur Sen ile Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube başkanlarından Müdür Tekin’e ziyaret Bitlis'in tarihi evleri turizme kazandırılacak Ağrı'da fırtına çatıları uçurdu; 7 araç zarar gördü Kars ekspresi turist sayısını % 30 artırır İSHAKPAŞA'YA HAYRAN KALDILAR Başakşehir transferi açıkladı: Aziz Behich'i video ile duyurdular
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
 

AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI

AĞRI’DA ÖĞRETMENLERE DRAMA EĞİTİMİ

6 Aralık 2018 Perşembe 09:02
Yazdır

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce,  yazılan ve SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı) tarafından  kabul edilen  “Yaratıcı drama ile Eğitimin Eğlencesine Varmaya Ne Dersiniz?” projesi kapsamında öğretmenlere yönelik eğitimler başladı.


Seyit Ali Onbaşı Anaokulu Konferans Salonu’nda  düzenlenen drama eğitimine İl Eğitim Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç, şube müdürü Murat Karakurt, SERKA Drama Bilim Uzmanı Nilgün Tuluk  ve öğretmenler katıldı. Açılış konuşmasını yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, “Eğitimde nitelikli öğretmenlerin olması gerektiği bilinci herkeste bir beklentidir. Bunun beklentinin öğrenciler üzerindeki etkisine baktığımızda; öğrenciler sıkıcı ders ortamlarından kaçma eğilimi göstermekte, bu ortamlarda yapılan eğitimden gerekli kazanımları elde edememekte, öğrenciler eğlenceli eğitim ortamları istemektedir. Öğretmen çerçevesine baktığımız zaman; öğretmenlerin yeni etkinliklerden haberdar olmaması, öğrencilere eğlenceli ortamlar hazırlanmasını sağlamakta zorlanması, plan hazırlamada alternatif ölçme ve değerlendirme yöntemleri hakkında yeteri kadar bilgilerinin olmayışı, mesleki gelişim için öğretmenlerimizin etkinlik araştırmasında olması, mesai saatlerine geldiği için öğretmenlerimizin eğitim ortamından uzaklaşıp eğitimlere gidilememesi, öğretmenlerin farklı illerde olan eğitimlere gidememesi gibi nedenler vardır. İki açıdan da baktığımızda eğitimin sağlanması ve verimli geçmesi sonucunda hem öğretmenlere hem de öğrencilere faydası olacaktır. Uzun vadede ülkemiz için fayda sağlanacaktır ”dedi.


Eğitim sonucunda beklentilerini anlatan Tekin,” Öğretmenlerimiz niteliksel olarak gelişim sağlayarak, niteliksel olarak güçlenen öğretmenlerimiz eğlenceli eğitimin farkına varacaktır. Eğlenceli eğitimin farkına varan öğretmenler öğrencilere daha güzel eğitim ortamları hazırlayacaktır. Yapılacak olan ders kazanımlarını drama etkinliklerine çevirmeleri sonucunda öğretmenler; kendi planlarını hazırlayabilecek yetkinliğe ulaşmış  ve drama planlarında uygulamalı eğitim alınacağı için yeni örnekleri de keşfetmiş olacaktır. Uygulaması planlanan drama planları ile öğrenciler eğlenceli eğitimin farkına varacak ve eğlenceli eğitimin farkına varan öğrencilerin akademik başarılarında artış olacağı düşünülmektedir. Öğrencilerin eğlenceli ortamları sevdiğini düşünürsek okula devamsızlık konusunda da öğrencilerin devamına katkı sağlayacaktır. Öğretmenler ve öğrenciler arasında drama olumlu bir eğitim ortamı oluşturarak, öğretmen ve öğrenciler arasında etkili iletişim, iş birliği, yaparak yaşayarak öğrenme birçok kazanıma etki edecektir. Drama planları öğretmenler tarafından her kazanıma uygulanmasının yararı anlatılarak bilinç oluşturulacak, bu beklenen sonuçlar birçok alt sonucu da beraberinde getirecektir. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimini destekleyerek daha güzel etkinliklerin bulunduğu ve motivasyonların yüksek olduğu bir ortamda eğitim vermesini hedeflemekteyiz”diye konuştu.


Tekin’in  konuşmasının  ardından SERKA Drama Bilim Uzmanı Nilgün Tuluk ise, öğretmenlere drama eğitimi verdi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Tekin, öğretmenlerle drama etkinliklerine katıldı.

 

 

 

 


Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri, AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
Bu haber toplam 1089 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı için Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı
Doğubeyazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesinde bilgi yarışması
Ağrı'da Paylaşılamayan Koltuk
Iğdır Üniversitesinde “Gotik Sergisi” Düzenlendi
Iğdır Üniversitesi İlk Fahri Doktora Unvanı Ahmet Arslan’a Verildi
DOĞUBAYAZIT ‘DA MİNİKLER KIZ-ERKEK VE KÜÇÜKLER KIZ-ERKEK MÜSABAKALARI SONUÇLANDI
Rektör Alma’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
A TAKIMI SAVAŞ AY ANADOLU LİSESİNDE AYLIK MUTAD PANSİYON TOPLANTISI YAPILDI
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
Rektör Alma’nın ‘Miraç Kandili’ Mesajı
TÜRK KIZILAY’INDAN ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL DESTEK
Doğubayazıt'ta Bu Yıl İlki Düzenlenen Ortaokullar Arası “Bin Yürek Tek Ses Korolar Şenliği Projesi
Rektör Alma Yükseköğretimde Kalite Yönetimi Çalıştayına Katıldı
Rektör Alma’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
DOĞUBAYAZIT’TA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Üniversite öğrencisi Polonya'da öldürüldü
Rektör Alma Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen "Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Sempozyumuna" Katıldı
DOĞUBAYAZIT BUNU HAK ETMİYOR!...(2)
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur