Son Dakika
AĞRILI TÜRK HALK MÜZİĞİ SANATÇISI PARLAK’TAN TEKİN’E ZİYARET FİLOZOF EHMEDÊ XANÎ İÇİN BİLİNEN DÖRT KESİN NOKTA HDP Ağrı Belediye Başkan Adayı Karaaslan Tahliye Edildi Doğubayazıt Tendürek Dağında Tır İkiye Bölündü: 1 Ölü DOĞUBAYAZIT’TA AK PARTİNİN KADROLARI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ Dr. Oktay'dan Üniversitelere Proje Üretimi ve Yerel Kalkınmaya Destek Çağrısı HDP AĞRI MİLLETVEKİLLERİ DOĞUBAYAZIT’TA HALKLA BULUŞTULAR AK PARTİ DOĞUBAYAZIT BELEDİYE MECLİSİ VE İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİ AÇIKLADI Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Doğubayazıt Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis üyeleri adayları belli oldu. Ağrı Merkez ve İlçe Belediye Başkan Adayları
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
 

AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI

AĞRI’DA ÖĞRETMENLERE DRAMA EĞİTİMİ

6 Aralık 2018 Perşembe 09:02
Yazdır

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce,  yazılan ve SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı) tarafından  kabul edilen  “Yaratıcı drama ile Eğitimin Eğlencesine Varmaya Ne Dersiniz?” projesi kapsamında öğretmenlere yönelik eğitimler başladı.


Seyit Ali Onbaşı Anaokulu Konferans Salonu’nda  düzenlenen drama eğitimine İl Eğitim Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç, şube müdürü Murat Karakurt, SERKA Drama Bilim Uzmanı Nilgün Tuluk  ve öğretmenler katıldı. Açılış konuşmasını yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, “Eğitimde nitelikli öğretmenlerin olması gerektiği bilinci herkeste bir beklentidir. Bunun beklentinin öğrenciler üzerindeki etkisine baktığımızda; öğrenciler sıkıcı ders ortamlarından kaçma eğilimi göstermekte, bu ortamlarda yapılan eğitimden gerekli kazanımları elde edememekte, öğrenciler eğlenceli eğitim ortamları istemektedir. Öğretmen çerçevesine baktığımız zaman; öğretmenlerin yeni etkinliklerden haberdar olmaması, öğrencilere eğlenceli ortamlar hazırlanmasını sağlamakta zorlanması, plan hazırlamada alternatif ölçme ve değerlendirme yöntemleri hakkında yeteri kadar bilgilerinin olmayışı, mesleki gelişim için öğretmenlerimizin etkinlik araştırmasında olması, mesai saatlerine geldiği için öğretmenlerimizin eğitim ortamından uzaklaşıp eğitimlere gidilememesi, öğretmenlerin farklı illerde olan eğitimlere gidememesi gibi nedenler vardır. İki açıdan da baktığımızda eğitimin sağlanması ve verimli geçmesi sonucunda hem öğretmenlere hem de öğrencilere faydası olacaktır. Uzun vadede ülkemiz için fayda sağlanacaktır ”dedi.


Eğitim sonucunda beklentilerini anlatan Tekin,” Öğretmenlerimiz niteliksel olarak gelişim sağlayarak, niteliksel olarak güçlenen öğretmenlerimiz eğlenceli eğitimin farkına varacaktır. Eğlenceli eğitimin farkına varan öğretmenler öğrencilere daha güzel eğitim ortamları hazırlayacaktır. Yapılacak olan ders kazanımlarını drama etkinliklerine çevirmeleri sonucunda öğretmenler; kendi planlarını hazırlayabilecek yetkinliğe ulaşmış  ve drama planlarında uygulamalı eğitim alınacağı için yeni örnekleri de keşfetmiş olacaktır. Uygulaması planlanan drama planları ile öğrenciler eğlenceli eğitimin farkına varacak ve eğlenceli eğitimin farkına varan öğrencilerin akademik başarılarında artış olacağı düşünülmektedir. Öğrencilerin eğlenceli ortamları sevdiğini düşünürsek okula devamsızlık konusunda da öğrencilerin devamına katkı sağlayacaktır. Öğretmenler ve öğrenciler arasında drama olumlu bir eğitim ortamı oluşturarak, öğretmen ve öğrenciler arasında etkili iletişim, iş birliği, yaparak yaşayarak öğrenme birçok kazanıma etki edecektir. Drama planları öğretmenler tarafından her kazanıma uygulanmasının yararı anlatılarak bilinç oluşturulacak, bu beklenen sonuçlar birçok alt sonucu da beraberinde getirecektir. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimini destekleyerek daha güzel etkinliklerin bulunduğu ve motivasyonların yüksek olduğu bir ortamda eğitim vermesini hedeflemekteyiz”diye konuştu.


Tekin’in  konuşmasının  ardından SERKA Drama Bilim Uzmanı Nilgün Tuluk ise, öğretmenlere drama eğitimi verdi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Tekin, öğretmenlerle drama etkinliklerine katıldı.

 

 

 

 


Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri, AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
Bu haber toplam 847 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ADAY ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİME DESTEK
YKS başvuruları başladı
Fatih Karaoğlan’a, AİÇÜ Rektörü Karabulut Tarafından Daire Başkanlığı Görevi
AĞRI’DA “ÇÖZÜM SENİN ELİNDE” PROJESİ
IC VAKFI MEZUN BURSİYERİNDEN EĞİTİME ANLAMLI DESTEK
TEKİN, İLÇELERDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Rektör Alma, Aralık ve Karakoyunlu’daki Muhtarları Ağırladı
Iğdır Üniversitesi Hayvan Hastanesi Ruhsatını Aldı
ATAUNİ’de Dijital Dönüşüm
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN İKİNCİ YARIYIL MESAJI
AĞRI’DA "2023 EĞİTİM VİZYONU VELİ BİLGİLENDİRME" SEMİNERLERİ
MEB, sarık ve cübbeyle ders verilen okulu kapattı
BAŞARILI SPORCULAR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İ ZİYARET ETTİ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN YARIYIL MESAJI
AĞRI’DA 5 BİN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI
ÖĞRENCİLER GÖZLERİNİ BAĞLAYIP ENGELLİ OLDULAR
DOĞUBAYAZIT’TA 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL ZİYARETLERİ
BU OKULDA ÇOCUKLAR BABALARI İLE DAHA MUTLU
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur