Son Dakika
FUTBOLUN ÜZERİNDEN ÇEKİN ELLERİNİZİ FERZENDE TANIŞIR TAŞLIÇAY'DA ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN, DAVETİNİ KABUL ETTİĞİ ÖĞRENCİNİN EVİNE MİSAFİR OLDU ELEŞKİRT KAYMAKAMI SARI’DAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’E ZİYARET AK PARTİ AĞRI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAVCI SAYAN OLDU DOĞUBAYAZIT’TA 2023 YILI TÜRKİYE’NİN EĞİTİM VİZYONU AİÇÜ Eczacılık Fakültesi Öğrencileri İçin “Beyaz Önlük Giyme” Töreni Düzenlendi Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Yaşama Sevinci Doğubayazıt Engelliler Derneği AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’u Ziyaret Etti AĞRI’DA “DAHA ÇOCUK YAŞTAYIM” PROJESİ Ekrem Çelebi'den Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a Ziyaret
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
 

AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI

AĞRI’DA ÖĞRETMENLERE DRAMA EĞİTİMİ

6 Aralık 2018 Perşembe 09:02
Yazdır
baskı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce,  yazılan ve SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı) tarafından  kabul edilen  “Yaratıcı drama ile Eğitimin Eğlencesine Varmaya Ne Dersiniz?” projesi kapsamında öğretmenlere yönelik eğitimler başladı.


Seyit Ali Onbaşı Anaokulu Konferans Salonu’nda  düzenlenen drama eğitimine İl Eğitim Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç, şube müdürü Murat Karakurt, SERKA Drama Bilim Uzmanı Nilgün Tuluk  ve öğretmenler katıldı. Açılış konuşmasını yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, “Eğitimde nitelikli öğretmenlerin olması gerektiği bilinci herkeste bir beklentidir. Bunun beklentinin öğrenciler üzerindeki etkisine baktığımızda; öğrenciler sıkıcı ders ortamlarından kaçma eğilimi göstermekte, bu ortamlarda yapılan eğitimden gerekli kazanımları elde edememekte, öğrenciler eğlenceli eğitim ortamları istemektedir. Öğretmen çerçevesine baktığımız zaman; öğretmenlerin yeni etkinliklerden haberdar olmaması, öğrencilere eğlenceli ortamlar hazırlanmasını sağlamakta zorlanması, plan hazırlamada alternatif ölçme ve değerlendirme yöntemleri hakkında yeteri kadar bilgilerinin olmayışı, mesleki gelişim için öğretmenlerimizin etkinlik araştırmasında olması, mesai saatlerine geldiği için öğretmenlerimizin eğitim ortamından uzaklaşıp eğitimlere gidilememesi, öğretmenlerin farklı illerde olan eğitimlere gidememesi gibi nedenler vardır. İki açıdan da baktığımızda eğitimin sağlanması ve verimli geçmesi sonucunda hem öğretmenlere hem de öğrencilere faydası olacaktır. Uzun vadede ülkemiz için fayda sağlanacaktır ”dedi.


Eğitim sonucunda beklentilerini anlatan Tekin,” Öğretmenlerimiz niteliksel olarak gelişim sağlayarak, niteliksel olarak güçlenen öğretmenlerimiz eğlenceli eğitimin farkına varacaktır. Eğlenceli eğitimin farkına varan öğretmenler öğrencilere daha güzel eğitim ortamları hazırlayacaktır. Yapılacak olan ders kazanımlarını drama etkinliklerine çevirmeleri sonucunda öğretmenler; kendi planlarını hazırlayabilecek yetkinliğe ulaşmış  ve drama planlarında uygulamalı eğitim alınacağı için yeni örnekleri de keşfetmiş olacaktır. Uygulaması planlanan drama planları ile öğrenciler eğlenceli eğitimin farkına varacak ve eğlenceli eğitimin farkına varan öğrencilerin akademik başarılarında artış olacağı düşünülmektedir. Öğrencilerin eğlenceli ortamları sevdiğini düşünürsek okula devamsızlık konusunda da öğrencilerin devamına katkı sağlayacaktır. Öğretmenler ve öğrenciler arasında drama olumlu bir eğitim ortamı oluşturarak, öğretmen ve öğrenciler arasında etkili iletişim, iş birliği, yaparak yaşayarak öğrenme birçok kazanıma etki edecektir. Drama planları öğretmenler tarafından her kazanıma uygulanmasının yararı anlatılarak bilinç oluşturulacak, bu beklenen sonuçlar birçok alt sonucu da beraberinde getirecektir. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimini destekleyerek daha güzel etkinliklerin bulunduğu ve motivasyonların yüksek olduğu bir ortamda eğitim vermesini hedeflemekteyiz”diye konuştu.


Tekin’in  konuşmasının  ardından SERKA Drama Bilim Uzmanı Nilgün Tuluk ise, öğretmenlere drama eğitimi verdi. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Tekin, öğretmenlerle drama etkinliklerine katıldı.

 

 

 

 


Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri, AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
Bu haber toplam 502 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
FERZENDE TANIŞIR TAŞLIÇAY'DA ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN, DAVETİNİ KABUL ETTİĞİ ÖĞRENCİNİN EVİNE MİSAFİR OLDU
AĞRI’DA “DAHA ÇOCUK YAŞTAYIM” PROJESİ
Iğdır Üniversitesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
FLO’DAN SEVGİ KÖPRÜSÜ
YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirici Takımı AİÇܒni Ziyaret Etti
Vali Zorluoğlu’ndan 24 Kasım öğretmenler günü mesajı
DOĞUBAYAZIT İLÇE MİLLİ EĞİTİMİNDEN ÇALIŞMALARA TÜM HIZLA DEVAM
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde İdari Personele Eğitim Semineri Verildi
611 Bilim İnsanının Katıldığı I. Uluslararası Multi Disipliner Çalışmalar Kongresi Iğdır’da Gerçekleştirildi
Üniversite de Yapılan Iğdır I. Uluslararası Multi Disipliner Çalışmalar Kongresi Devam Ediyor
Iğdır Üniversitesi Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Kapsamında 9 Üniversiteden Biri Oldu
Iğdır Üniversitesi İle Razi Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
ÜNİVERSİTE de ‘OTİZM VE UYARAN EKSİKLİĞİ’ İLE İLGİLİ KONFERANS VERİLDİ
ETܒye Dereceyle Girdiler
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN GÖREVE BAŞLADI
AİÇÜ ile Aras EDAŞ Arasında İşbirliği Protokol İmzalandı
ENGİN’DEN EĞİTİM TOPLANTISI
İSTANBUL IĞDIRLILAR DERNEĞİ BAŞKANI ALTINTAŞ’TAN REKTÖR ALMA’YA ZİYARET
IĞDIR ÜNİVERSİTESİ KARDEŞLİK PROJESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur