Son Dakika
“KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Kars Milletvekilliği görevinden istifa etti Ağrı’da İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Ağrı’da Leyla Aydemir Adına Bir Kütüphane Kuruldu FİLOZOF EHMEDÊ XANÎ DİYOR Kİ; Taşlıçay'da 23 Nisan büyük bir coşkuyla kutlandı. 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI İŞ-KUR EVDE ÇOCUK BAKAN KADINLARA DESTEK
 

AĞRI İŞ-KUR EVDE ÇOCUK BAKAN KADINLARA DESTEK

Ağrı İşkur’dan Evde Çocuk Bakan Kadınlara Destek Projesi Kapsamında Ayda 400 TL Destek Veriyor.

20 Ekim 2018 Cumartesi 08:17
Yazdır

Ağrı İşkur’dan Evde Çocuk Bakan Kadınlara Destek Projesi Kapsamında Ayda 400 TL Destek Veriyor.


Ağrı İşkur İl Müdürlüğü Evde Çocuk Bakımı desteği projesi kapsamında Meslek Edindirme Kursu’nda meslek eğitimi gören 2 kadının kreşe giden çocuklarına ayda 400 lira veriyor.


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ağrı İşkur İl Müdürü Gıyas Güven, Ağrı’da açılan kurslara katılımın oldukça yoğun olduğunu söyledi. Kadınların kurslara daha çok ilgi gösterdiğine değinen Güven, 2 kadına aylık 400 lira kreş desteği sağladıklarını belirtti. İl merkezi ve ilçelerde çok sayıda kursun açıldığına değinen Güven, “Cumhurbaşkanlığımızın başkanlığında ve himayelerinde başlatmış olduğu hükümetimizin 100 günlük eylem planı çerçevesi içerisinde İşkur Genel Müdürlüğü’ne düşen hedeflerimizden İşte Anne Projesi, Evde Çocuk Bakımı Desteği, İşe İlk Adım ve geleneksel mesleklerde meslek edindirme kursları hedeflerimizi Ağrı İşkur İl Müdürlüğü olarak gerçekleştiriyoruz. İşe İlk Adım Projesi kapsamında Doğubayazıt ilçemizde 2 tane üniversite mezunu işsizimizi İş Başı Programı’ndan faydalandırdık. 3 ay boyunca asgari ücret, maaş, sigorta İşkur tarafından ödenecek. 3 ay sonra ilgili firma bu arkadaşlarımız için 1 yıl istihdam taahhüdü veriyor. Bir yıl çalıştıracak ve bu bir yıllık süre içerisinde asgari ücret maaşının yüzde 50’sini kendisi ödemiş olacak, geri kalan yüzde 50’sini de biz ödemiş olacağız. Eğer bu firmamız 2’nci yıl da devam ederse bu sefer yüzde 25’ini İşkur ödemiş olacak” dedi.


Kurslarda çalışan ve çocukları kreşe giden kadınlara ayda 400 lira destek verdiklerini vurgulayan Güven, “Evde Çocuk Bakımı desteği ile Valimiz Süleyman Elban’ın desteğiyle açmış olduğumuz çalışan 2 annemize hem Meslek Edindirme Kursu’ndan faydalandırıp hem de meslek edindiriyoruz. Bu kurslardan sonra firmalar onları kendi bünyelerine alacak. Aynı zamanda annelerimiz 2-5 yaş çocuklarını kreşe verdiler. Bizde bu annelerimize ayda 400 lira kreş yardımı yapacağız. Bu şekilde çocukları olan kadınlarımızın meslek hayatına müdahilini artırmış olacağız. Geleneksel meslekler dalında 100 günlük hedefler çerçevesinde ilimizde kaybolmakta olan geleneksel mesleklerini canlandırmak ve bu mesleklerde kadınlarımızı eğitmek amacıyla 50 kişilik kurs açtık. İşte Anne Projesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile irtibata geçtik. Şiddet gören, sığınma evlerine sığınan ve sosyal yardımlaşmadan yardım alan bayanlarımızı meslek edindirme kursları ve iş başı eğitim programlarımıza yönlendirdik. İnşallah 100 günlük hedefler çerçevesinde Ağrı İşkur İl Müdürlüğü olarak hükümetimizin verdiği bu teşvik destekleri Ağrılı hemşerilerimize faydalandırmış olacağız” şeklinde konuştu.


Ağrı merkez Semerkant Teknik ve Anadolu Lisesi spor salonunda İşkur İl Müdürlüğünce açılan kursta eğitim gören Fatma Ergün, açılan kurslardan dolayı meslek sahibi olduğunu söyledi. Kurstan 400 lira kreş desteğini aldığını ifade eden Ergün, “Yeni kursa başladık. Burada hem meslek öğreniyorum hem de arkadaşlarımla iyi vakit geçiriyorum. Buradan aldığım maaş ile evime katkı sağlıyorum. 5 çocuğum var 2’si lise 2’si ortaokul ve biride kreşe gidiyor. İşkur İl Müdürlüğü bize günlük olarak 45 lira veriyor. Aynı zamanda İşkur kreşe giden çocuğuma ayda 400 lira destek sağlıyor. Çocuğumu kreşe vermeseydim burada kursa gelemezdim. Kurstan oldukça memnunuz gidebildiğimiz yere kadar devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: AĞRI İŞ-KUR EVDE ÇOCUK BAKAN KADINLARA DESTEK
Bu haber toplam 1308 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrı’da İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı
Ağrı’da Leyla Aydemir Adına Bir Kütüphane Kuruldu
Ağrı Valisi Elban'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN’IN 23 NİSAN MESAJI
Rektör Karabulut’tun 23 Nisan Mesajı
Bayatlamayan Ekmek İlgi Odağı Oldu
Ağrı'da Besicilerin "Mera" Hasreti Sona Erdi.
AİÇܒde “Prof. Dr. Fuat SEZGİN ve İslam Bilim Tarihi” Konulu Panel Düzenlendi
AİÇܒde “Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler” Konulu Konferans Düzenlendi
Ağrı'da Tasarım Beceri Atölyelerine Hazırlıkları Devam Ediyor
Ağrı'da Öğrencilerin Hayali Gerçekleşti
Vali Elban’ın, Ağrı’nın Kurtuluşunun 101. Yıldönümü Mesajı
Ağrıspor Şampiyon
AİÇÜ ÖĞRENCİLERİ ÇOCUK EVLERİ SİTESİNDE VE HUZUREVİNDE
AİÇÜ Üniversite Camisi
Rektör Karabulut Balkan Şampiyonasından Başarıyla Dönen Öğrenciyi Makamında Kabul Etti
AİÇ Üniversitesinde İlk “Dijital Okur-Yazarlık” Dersi Sınavı Yapıldı
Kadın Çiftçilere Yönelik “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” Yapıldı
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN MEKTEBİM OKULLARI’NI ZİYARET ETTİ
AĞRI’DA “E-TWİNNİNG ENGELLER AŞAN YÜREKLER” PROJESİ
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur