Son Dakika
“KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Kars Milletvekilliği görevinden istifa etti Ağrı’da İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Ağrı’da Leyla Aydemir Adına Bir Kütüphane Kuruldu FİLOZOF EHMEDÊ XANÎ DİYOR Kİ; Taşlıçay'da 23 Nisan büyük bir coşkuyla kutlandı. 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
ÜNİVERSİTEMİZDE TÜBİTAK 4004,4005,4007 KONULU EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
 

ÜNİVERSİTEMİZDE TÜBİTAK 4004,4005,4007 KONULU EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü Konferans Salonu’nda "TÜBİTAK 4004,4005,4007 Programları Tanıtımı" konulu eğitim semineri düzenlendi

28 Eylül 2018 Cuma 13:54
Yazdır

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü Konferans Salonu’nda "TÜBİTAK 4004,4005,4007 Programları Tanıtımı" konulu eğitim semineri düzenlendi.


Iğdır Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliğiyle üniversitemiz Karaağaç Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen "TÜBİTAK 4004,4005,4007 Programları Tanıtımı" konulu eğitim seminerine; TÜBİTAK Bilim Toplum Müdürü Mustafa Orhan, Iğdır Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mehmet Kanyar, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Temsilcisi-Proje Koordinatörü Naciye Parlar, Iğdır Üniversitesi akademik ve idari personel ile öğrenciler  katıldı.


"Proje yazma bir ekip işidir"

Proje yazma işinin bir ekip işi olduğunu ve tamamen gönüllük arz ettiğini belirten TÜBİTAK Bilim Toplum Müdürü Mustafa Orhan; Bilim ve Toplum Programlarının tanımlarını yaparak müdürlük bünyesinde destekledikleri "4004- Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları", "4005- Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları" ve "4007-TÜBİTAK Bilim Şenlikleri" programlarını anlattı. Programların aşamalarına ve değerlendirme süreçlerine değinen Orhan, yapılmış olan projelerin aşamalarını örneklerle açıklayarak, projelerin tek bir disiplini kapsayabileceği gibi disiplinler arasında da olabileceğini kaydetti.


TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürü Mustafa Orhan, konuşmasının ilk bölümünde "Projenin neden kabul edilmeyişinden çok bir proje başvurusu nasıl kabul edilebilir durumunu konuşmak gerekir" diyerek proje başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlara değindi. Başvuru süreci, kabulü veya reddi ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunan Orhan, proje başvurularının farklı akademisyenlere gönderildiğini, ortak başlıklara sahip projelerin akademisyenler tarafından değerlendirildiğini ve ardından TÜBİTAK bütçesine uygun olarak kabul edilen projelerin açıklandığını belirterek bilim ile ilgili olmayan başlıkların projelerde yer alması durumunda red edilmesinin kaçınılmaz olduğundan söz etti.


"Hazırlanan projeler amacına uygun olmalıdır"

Ayrıca proje başvurusunda bulunmak isteyen araştırmacılara önerilerde bulunmayı da ihmal etmeyen Orhan, projenin amacına dikkat edilmesi gerektiğini ve sosyal medyanın örnek projelere erişim açısından iyi bir kaynak olduğunu belirtti.


Konuşmasının son bölümünde ise bilginin toplum ile buluşturulmasının amaç edinildiği ve bunu yaparken de bilginin mümkün olduğu ölçüde görselleştirilerek etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde aktarılması gerektiğini ifade eden Orhan, üniversitelerin TÜBİTAK projelerindeki potansiyeline değinerek uluslararası işbirliği ile topluma yönelik bilimsel projelerin daha çok gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı.


Eğitim semineri, TÜBİTAK Bilim Toplum Müdürü Mustafa Orhan ile katılımcılar arasında soru cevap şeklinde devam ettikten sonra tamamlandı.

Anahtar Kelimeler: ÜNİVERSİTEMİZDE TÜBİTAK 4004,4005,4007 KONULU EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Bu haber toplam 787 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
Rektör Alma’nın ‘Miraç Kandili’ Mesajı
TÜRK KIZILAY’INDAN ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL DESTEK
Doğubayazıt'ta Bu Yıl İlki Düzenlenen Ortaokullar Arası “Bin Yürek Tek Ses Korolar Şenliği Projesi
Rektör Alma Yükseköğretimde Kalite Yönetimi Çalıştayına Katıldı
Rektör Alma’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
DOĞUBAYAZIT’TA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Üniversite öğrencisi Polonya'da öldürüldü
Rektör Alma Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen "Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Sempozyumuna" Katıldı
DOĞUBAYAZIT BUNU HAK ETMİYOR!...(2)
Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı
AĞRI'LI ÖĞRENCİLER VAN’DAN BAŞARILARLA İLE DÖNDÜ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL ZİYARETLERİ
Iğdır Üniversitesinde “7/24 Okuma ve Ders Çalışma Salonu” Hizmete Açıldı
AĞRI VALİLİĞİNDEN OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI OKULLAR (1) GÜN TATİL EDİLDİ
Rektör Alma, Eskişehir Teknik Üniversitesinde Bir Dizi Görüşmeler Gerçekleştirdi
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ADAY ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİME DESTEK
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur