Son Dakika
James Harden durdurulamıyor; işte NBA'de gecenin sonuçları Mersin'de kargo gemisi karaya oturdu Ege, kara teslim İran'ın yörüngeye uydu yerleştirme girişimi başarısız oldu DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ BAŞKAN ADAYI ERYILMAZ ZİYARETLERE DEVAM EDİYOR AİÇÜ “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” Etkinlikleri Kapsamında Protokol İmzaladı AĞRI’DA 5 BİN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI HDP AĞRI BELEDIYE BAŞKAN ADAY ADAYI İYİ PARTİ AĞRI'DA SÖYLEMEZ DEDİ
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN
 

DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN

DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN

4 Eylül 2018 Salı 18:03
Yazdır
baskı

YAŞAR ERGÜL KİMDİR


Yaşar ERGÜL 1954 yılında Diyadin’in Davut köyünde dünyaya gelmiştir. Lise mezunu olup 7 çocuk babasıdır. Doğubayazıt ilçesinde 1978 yılından 1993 yılına kadar esnaflık yapmıştır. 1994 yılında Esnaf Sanatkârlara Oda yönetim kurulu başkanı olarak seçilmiştir. 1996 yılında da Esnaf ve Sanatkârlar kredi kefalet kooperatif başkanlığına seçilmiştir. 25 yıllık başkanlık döneminde hiçbir seçimde rakibi olamamıştır. Görevde bulunduğu süreler içerisinde Doğubayazıt ilçesinin esnafları yararına birçok faaliyette bulunmuştur. Bunlardan bazıları BAĞKUR irtibat bürosu, pasaport bürosu, trafik tescil bürosu ve halk bankası şubesinin tekrardan Doğubayazıt ta açılması gibi yoğun bir çaba harcamıştır Esnafların sorunlarına duyarlı olan ve bu sorunların çözümü için gerekli tüm girişimlerde bulunmuştur. Sevecen güler yüzlü esnaflarla yakından ilgilenen iyi bir insandı.

 


 

SIDDIK SÖYLER’İN KALEMİNDEN YAŞAR ERGÜL


Doğubayazıt’ta bir yıldız kaydı.

Doğubayazıt halkı olarak canımız çok acıyor.

Yaşadığımız toplumun ve kuşağımızın değerli insanı, her insanın tanıdığı sohbetinden keyif aldığı değerli insan…

Halka mal olmak; nüfus cüzdanındaki ismi ile değil halkın verdiği isim ile anılmaktır.

Doğubayazıt halkı yıllarca onu bağrına basarak, Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatif başkanı yaptı.

Demokrat, ileri görüşlü, güler yüzlü, mizahçı, iyi yürekli, doğayı seven, alçak yürekli, halkının sorunlarını kendi sorunu gibi gören, büyük ile büyük olan, küçük ile küçük olan eşsiz bir insandı.

Bir kan davasında, bir kavgada, kız kaçırma olaylarında vb. akla gelebilecek her hususta zulme uğrayanların umudu olarak halkın bir başkanı vardı. O bu umutları hiçbir zaman boşa çıkarmazdı.

Eğitim, spor, kültürel konularda hep ön sıralarda olan, ilçede açılacak olan her insani derneğe kurucu üye olan bir insandı. Ziyaretine giden her insanı ayakta karşılayan, gelen misafire kendi elleriyle ikramda bulunan bir insandı.

64 yıllık hayatında çok hareketli ve Doğubayazıt halkı için faydalı bir ömür geçirdi.

Hayat o kadar acımasız ki onu bu yaşta aramızdan ayırdı ve Doğubayazıt büyük bir değerini kaybetti.

Evet; bir Yaşar Ergül bu ilçeye bir daha gelir mi gelmez mi bilinmez; ama gerçek odur ki o kadar barışı seviyordu ki 1 Eylül Dünya barış gününde rahatsızlanıp bu sanal ve yalan olan dünyandan göçüp, gerçek evi olan ahirete göç etti.

Rabbim mekânını cennet eylesin değerli başkanım.

SIDDIK SÖYLER

AĞRI DAĞI GAZETECİLER

CEMİYETİ BAŞKANI

 

 

AHMET MERBEY’İN GÖZÜ İLE YAŞAR ERGÜL


Rahmetli Yaşar Ergül ile çok uzun yıllar öncesinden gelen dostluk, kardeşlik hukukumuz vardı.

Dürüst ve düzeyli dostluğumuz hiç kirlenmeden devam etti. Yaşar Ergül herkesin kabul ettiği, hoşgörü ve toplumla barışık yaşayan kişiliği aslında Engin hayat tecrübesi, bilinci ve asil karakterinin topluma reel yansımasıdır.

Yaşar Ergül uzun vadeli sivil toplum örgüt başkanlığı süresince kişiliğini ve dürüstlüğünü koruyabilmiş Ender yöneticilerden biridir. Halkı arasına fark bırakmadan herkese eşit mesafede yaklaşabilen adil tavrı ve halkının sorunlarını gidermede çok mücadeleci bir iradeye sahipti.

Bilinen bu gerçek yönü ile tüm kongrelerinde muhalefetsiz ve rakipsiz tercih edilen bir başkandı. İlçemize çok ciddi hizmetleri olmuştur. Kendi kurumundaki hizmetleri dışında, ilçeye BAĞ-KUR (SGK)şubesi, Trafik tescil ve pasaport şubelerinin getirilmesinde olağan üstü çabalar olmuştur.(bu çalışmalarında Fatih Tanrıkulu başkanın emeklerini de belirtmek gerekir) Bu yönleri halk tarafından bilindiği için ilçe esnaf ve sanatkârlarının her türlü sorunları talep olarak kendilerine gelir ve hiç üşenmeden Fatih başkanla birlikte özverili çalışmayı yapmaktan geri durmazlardı. Esnaf kredi kooperatifi Türkiye çapında çok yüksek puana sahip bir dürüst yönetim ünvanına sahiptir.

Çok yüksek oranda plasman dağıtımı yapmalarına rağmen para gücünün kirletemediği sağlam kişilik sahibi bir yönetici olarak Doğubayazıt hatıratında hak ettiği yeri almıştır. Hiç bir zaman siyasi görüşünü hizmetlerine yansıtmamıştır. İlçenin eğitim, sosyo kültürel gelişiminde kendilerine görev düştüğünde daima zevkle görev üstlenmiştir.

İlçeyi temsilen seçilen heyetleri esprileri, her meseleye bir anekdot uydurması ile heyetin moral kaynağı olurdu. Sorunların ifade edilmesinde hırçınlaşmayan tebessüm ile Engin hoş görüsü ile mutlak çare üretme becerisine sahip bir kişilik yapısına sahipti.

Değerli bir dost olarak hayatımda iz bırakan sağlam bir kişiliğe sahip, dostum, kardeşim Yaşar Ergül’ün mekânın cennet olmasını ışıklar içinde yatmasını temenni ederken ailesine de baş sağlığı diliyorum. İlçemiz için büyük bir kayıp olduğuna İnan biri olarak ilçemize de baş sağlığı diliyorum.

AHMET MERTBEY

 

 

M.FATİH TANRIKULU

 

Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Yaşar Ergül’ün vefatı bizleri derin üzüntüyle baş başa bıraktı. Oda başkanı 1994 Tarihinde oda başkanı olarak Esnaf Tarafından Seçimle göreve başlamıştı esnaflara verdiği hizmetten dolayı 2018 tarihine kadar başkanlık görevinde bulunmuştur.

Ancak geçirdiği kalp kriziyle sebebiyle 2.Eylül Pazar gün aramızda ayrılmıştır.

Ani ölümü bütün sevenlerini yasa boğdu ve üzüntüye bıraktı halkın arasında ve Toplumla ilgili yaptığı hizmetlerden dolayı kendilerine Allahtan rahmet ve ailesine başsağlığı diler mekânı cennet olsun.

M. Fatih TANRIKULU

Şoförler VE Otomobilciler Oda Başkanı

 

M.Nuri Taşdemir’in gözü ile


Bir geldin bin gittin sevgili başkan Yaşar Ergül

Sevgili insan sen gittin ama güzelliklerle hep anılacaksın.

Yaşamın zorluklarını aşarak seni bu denli sevgili yapan yaşamında senin güzelliklerin oldu.

İlçenin, bölgenin, ülkenin ve dünyanın her yerinde bu güzellikleri görmek ve duymak yaşamdan sonrada söylenmek güzel duygulardır.

İlçenin yetiştirdiği ve halka mal oluşun sembolleşmen senin ölümsüz olacağının kanıtıdır.

İlçenin tüm güzellilerin altında imzanın olması ekonomi sosyal yaşamadaki eserlerin hepsi senin bu dünyada k kalıcı olacak.

Bizlerde senin eserlerini yaşatmaya çalışacağız kocaman yürekli insan sevgileri ile güzel insan.

Ruhun şad olsun.

M.Nuri Taşdemir

Anahtar Kelimeler: DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN
Bu haber toplam 3493 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
BAŞKAN ADAYI ERYILMAZ ZİYARETLERE DEVAM EDİYOR
ERTUĞRUL ERYILMAZ’IN ARKOZ MADENCİLİK A.Ş. ZİYARETİ
DOĞUBAYAZIT AK PARTİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERTUĞRUL ERYLIMAZ OLDU
MANOLYA PASTANELERİ’NDEN GAZETEMİZE ANLAMLI HEDİYE
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE YARDIMCI’DAN ZİYARET
BU GÜNÜMÜZDE BİZLERİ ZİYARET EDEN,TELEFON AÇAN, MESAJ GÖNDEREN TÜM DUYARLI İNSANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
SERKA’DA BİLGİLENDİRME
10.OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
BAY DER’DEN TAZİYE YEMEKLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ
KONYAR'DAN ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN KAMPANYASINA DESTEK
DOĞUBAYAZIT'TA GENÇ BEYİNLER YARIŞIYOR BİLGİ YARIŞMASI
ÖĞRENCİLER SPORDA YARIŞIYOR
ŞEHİT ÖĞRETMENLERİ ANMA
EHMEDÊ XANÎ DERNEK BAŞKANI SALİH ÇAKAR’IN YENİ YIL MESAJI
MHP AĞRI İL VE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
DOĞUBAYAZIT’TA HDP’DEN DELEGE OYLAMASI
SEBAHAT (BAYCAN ) ÇOKTİN İÇİN MEVLİD VERİLDİ
DOĞUBAYAZIT’TA KAR YAĞIŞI
DOĞUBAYAZIT HDP ADAY ADAYI MÜLAZİM SAĞIN’DAN GAZETEMİZE ZİYARET
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur