Son Dakika
DOĞUBAYAZIT'TA NİSAN ŞAKASI Ağrı Valisi Elban'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı Taşlıçay Toklu Şelalesi Ziyaretçilerini Bekliyor AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TURAN’IN 23 NİSAN MESAJI Rektör Karabulut’tun 23 Nisan Mesajı Kars Belediyesi fidanları toprakla buluşturdu PATNOS'TA ŞAMPİYONLUK GECESİ KUTLANDI. Rektör Alma’dan "23 Nisan" Mesajı Başakşehir evinde Rizespor'u geçemedi; Galatasaray'la puan farkı 3'e indi Fransa Ligue 1'de şampiyon PSG
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN
 

DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN

DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN

4 Eylül 2018 Salı 18:03
Yazdır

YAŞAR ERGÜL KİMDİR


Yaşar ERGÜL 1954 yılında Diyadin’in Davut köyünde dünyaya gelmiştir. Lise mezunu olup 7 çocuk babasıdır. Doğubayazıt ilçesinde 1978 yılından 1993 yılına kadar esnaflık yapmıştır. 1994 yılında Esnaf Sanatkârlara Oda yönetim kurulu başkanı olarak seçilmiştir. 1996 yılında da Esnaf ve Sanatkârlar kredi kefalet kooperatif başkanlığına seçilmiştir. 25 yıllık başkanlık döneminde hiçbir seçimde rakibi olamamıştır. Görevde bulunduğu süreler içerisinde Doğubayazıt ilçesinin esnafları yararına birçok faaliyette bulunmuştur. Bunlardan bazıları BAĞKUR irtibat bürosu, pasaport bürosu, trafik tescil bürosu ve halk bankası şubesinin tekrardan Doğubayazıt ta açılması gibi yoğun bir çaba harcamıştır Esnafların sorunlarına duyarlı olan ve bu sorunların çözümü için gerekli tüm girişimlerde bulunmuştur. Sevecen güler yüzlü esnaflarla yakından ilgilenen iyi bir insandı.

 


 

SIDDIK SÖYLER’İN KALEMİNDEN YAŞAR ERGÜL


Doğubayazıt’ta bir yıldız kaydı.

Doğubayazıt halkı olarak canımız çok acıyor.

Yaşadığımız toplumun ve kuşağımızın değerli insanı, her insanın tanıdığı sohbetinden keyif aldığı değerli insan…

Halka mal olmak; nüfus cüzdanındaki ismi ile değil halkın verdiği isim ile anılmaktır.

Doğubayazıt halkı yıllarca onu bağrına basarak, Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatif başkanı yaptı.

Demokrat, ileri görüşlü, güler yüzlü, mizahçı, iyi yürekli, doğayı seven, alçak yürekli, halkının sorunlarını kendi sorunu gibi gören, büyük ile büyük olan, küçük ile küçük olan eşsiz bir insandı.

Bir kan davasında, bir kavgada, kız kaçırma olaylarında vb. akla gelebilecek her hususta zulme uğrayanların umudu olarak halkın bir başkanı vardı. O bu umutları hiçbir zaman boşa çıkarmazdı.

Eğitim, spor, kültürel konularda hep ön sıralarda olan, ilçede açılacak olan her insani derneğe kurucu üye olan bir insandı. Ziyaretine giden her insanı ayakta karşılayan, gelen misafire kendi elleriyle ikramda bulunan bir insandı.

64 yıllık hayatında çok hareketli ve Doğubayazıt halkı için faydalı bir ömür geçirdi.

Hayat o kadar acımasız ki onu bu yaşta aramızdan ayırdı ve Doğubayazıt büyük bir değerini kaybetti.

Evet; bir Yaşar Ergül bu ilçeye bir daha gelir mi gelmez mi bilinmez; ama gerçek odur ki o kadar barışı seviyordu ki 1 Eylül Dünya barış gününde rahatsızlanıp bu sanal ve yalan olan dünyandan göçüp, gerçek evi olan ahirete göç etti.

Rabbim mekânını cennet eylesin değerli başkanım.

SIDDIK SÖYLER

AĞRI DAĞI GAZETECİLER

CEMİYETİ BAŞKANI

 

 

AHMET MERBEY’İN GÖZÜ İLE YAŞAR ERGÜL


Rahmetli Yaşar Ergül ile çok uzun yıllar öncesinden gelen dostluk, kardeşlik hukukumuz vardı.

Dürüst ve düzeyli dostluğumuz hiç kirlenmeden devam etti. Yaşar Ergül herkesin kabul ettiği, hoşgörü ve toplumla barışık yaşayan kişiliği aslında Engin hayat tecrübesi, bilinci ve asil karakterinin topluma reel yansımasıdır.

Yaşar Ergül uzun vadeli sivil toplum örgüt başkanlığı süresince kişiliğini ve dürüstlüğünü koruyabilmiş Ender yöneticilerden biridir. Halkı arasına fark bırakmadan herkese eşit mesafede yaklaşabilen adil tavrı ve halkının sorunlarını gidermede çok mücadeleci bir iradeye sahipti.

Bilinen bu gerçek yönü ile tüm kongrelerinde muhalefetsiz ve rakipsiz tercih edilen bir başkandı. İlçemize çok ciddi hizmetleri olmuştur. Kendi kurumundaki hizmetleri dışında, ilçeye BAĞ-KUR (SGK)şubesi, Trafik tescil ve pasaport şubelerinin getirilmesinde olağan üstü çabalar olmuştur.(bu çalışmalarında Fatih Tanrıkulu başkanın emeklerini de belirtmek gerekir) Bu yönleri halk tarafından bilindiği için ilçe esnaf ve sanatkârlarının her türlü sorunları talep olarak kendilerine gelir ve hiç üşenmeden Fatih başkanla birlikte özverili çalışmayı yapmaktan geri durmazlardı. Esnaf kredi kooperatifi Türkiye çapında çok yüksek puana sahip bir dürüst yönetim ünvanına sahiptir.

Çok yüksek oranda plasman dağıtımı yapmalarına rağmen para gücünün kirletemediği sağlam kişilik sahibi bir yönetici olarak Doğubayazıt hatıratında hak ettiği yeri almıştır. Hiç bir zaman siyasi görüşünü hizmetlerine yansıtmamıştır. İlçenin eğitim, sosyo kültürel gelişiminde kendilerine görev düştüğünde daima zevkle görev üstlenmiştir.

İlçeyi temsilen seçilen heyetleri esprileri, her meseleye bir anekdot uydurması ile heyetin moral kaynağı olurdu. Sorunların ifade edilmesinde hırçınlaşmayan tebessüm ile Engin hoş görüsü ile mutlak çare üretme becerisine sahip bir kişilik yapısına sahipti.

Değerli bir dost olarak hayatımda iz bırakan sağlam bir kişiliğe sahip, dostum, kardeşim Yaşar Ergül’ün mekânın cennet olmasını ışıklar içinde yatmasını temenni ederken ailesine de baş sağlığı diliyorum. İlçemiz için büyük bir kayıp olduğuna İnan biri olarak ilçemize de baş sağlığı diliyorum.

AHMET MERTBEY

 

 

M.FATİH TANRIKULU

 

Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Yaşar Ergül’ün vefatı bizleri derin üzüntüyle baş başa bıraktı. Oda başkanı 1994 Tarihinde oda başkanı olarak Esnaf Tarafından Seçimle göreve başlamıştı esnaflara verdiği hizmetten dolayı 2018 tarihine kadar başkanlık görevinde bulunmuştur.

Ancak geçirdiği kalp kriziyle sebebiyle 2.Eylül Pazar gün aramızda ayrılmıştır.

Ani ölümü bütün sevenlerini yasa boğdu ve üzüntüye bıraktı halkın arasında ve Toplumla ilgili yaptığı hizmetlerden dolayı kendilerine Allahtan rahmet ve ailesine başsağlığı diler mekânı cennet olsun.

M. Fatih TANRIKULU

Şoförler VE Otomobilciler Oda Başkanı

 

M.Nuri Taşdemir’in gözü ile


Bir geldin bin gittin sevgili başkan Yaşar Ergül

Sevgili insan sen gittin ama güzelliklerle hep anılacaksın.

Yaşamın zorluklarını aşarak seni bu denli sevgili yapan yaşamında senin güzelliklerin oldu.

İlçenin, bölgenin, ülkenin ve dünyanın her yerinde bu güzellikleri görmek ve duymak yaşamdan sonrada söylenmek güzel duygulardır.

İlçenin yetiştirdiği ve halka mal oluşun sembolleşmen senin ölümsüz olacağının kanıtıdır.

İlçenin tüm güzellilerin altında imzanın olması ekonomi sosyal yaşamadaki eserlerin hepsi senin bu dünyada k kalıcı olacak.

Bizlerde senin eserlerini yaşatmaya çalışacağız kocaman yürekli insan sevgileri ile güzel insan.

Ruhun şad olsun.

M.Nuri Taşdemir

Anahtar Kelimeler: DOĞUBAYAZIT ESNAF VE SANATKARLAR ODA BAŞKANI YAŞAR ERGÜL'ÜN ARDINDAN
Bu haber toplam 4062 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Doğubayazıt'da Türk Kızılayı'nın 150. Yıl Dönümü etkinlikleri
AĞRI SPOR ŞAMPİYONLUĞU TARAFTARIYLA KUTLADI
Malatya'da tren kazası
XANİ-DER'İN BERAT KANDİLİ MESAJI
Kamu Başdenetçisi Malkoç’tan Ağrı Barosuna Ziyaret
Yakup Turan Görevine İade Edildi
"Ağrı Gençlik Merkezi Gençlerinden Büyük Başarı"
Kardeş ülke Azerbaycan ile “Memorandum Of Understandıng” Protokolü İmzalandı
Ağrı'da Yüzme Müsabakaları Yapıldı
Ağrı’da "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" Sergisi açıldı
Ağrı'da Başarılı Sporcuya Altın Ödülü
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİNDE YENİ DÖNEM
Çiriş (Gulik) Doğubayazıt’ta Tezgahlardaki Yerini Aldı
DOĞUBAYAZIT'TA YAPILAN YEREL SEÇİMLERDE HALKIN %69'NUN EVET DEDİĞİ HALKLARIN DEMOKRASİ PARTİSİ BELEDİYE BAŞKANI YILDIZ ACAR AN İTİBARİYLE MAZBATASI ALMIŞ BULUNUYOR
'O Okursa Dünya Değişir'
AĞRI BAROSU 5 NİSAN AVUKATLAR GECESİ DÜZENLEDİ
DOĞUBAYAZIT'IN METEOR ÇUKURU TURİSTLERİ CEZBEDİYOR
DOĞUBAYAZIT YEREL YÖNETİM SEÇİMİNE DAİR
Ailenin Kaderi de Evle Birlikte Yandı
Patnos'ta HDP Adayı Emrah Kılıç Kazandı
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur