Son Dakika
AĞRILI TÜRK HALK MÜZİĞİ SANATÇISI PARLAK’TAN TEKİN’E ZİYARET FİLOZOF EHMEDÊ XANÎ İÇİN BİLİNEN DÖRT KESİN NOKTA HDP Ağrı Belediye Başkan Adayı Karaaslan Tahliye Edildi Doğubayazıt Tendürek Dağında Tır İkiye Bölündü: 1 Ölü DOĞUBAYAZIT’TA AK PARTİNİN KADROLARI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ Dr. Oktay'dan Üniversitelere Proje Üretimi ve Yerel Kalkınmaya Destek Çağrısı HDP AĞRI MİLLETVEKİLLERİ DOĞUBAYAZIT’TA HALKLA BULUŞTULAR AK PARTİ DOĞUBAYAZIT BELEDİYE MECLİSİ VE İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNİ AÇIKLADI Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Doğubayazıt Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis üyeleri adayları belli oldu. Ağrı Merkez ve İlçe Belediye Başkan Adayları
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI DAĞI GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYI VE İLÇE YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ
 

AĞRI DAĞI GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYI VE İLÇE YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Dilan Özmen Özgün, Doğubayazıt Ak Parti ilçe teşkilatı ve il encümeni Mehmet Ertuğrul Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti ve Halkın Sesi Gazetesini ziyaret ettiler

11 Haziran 2018 Pazartesi 10:58
Yazdır

AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Dilan Özmen Özgün, Doğubayazıt Ak Parti ilçe teşkilatı ve il encümeni Mehmet Ertuğrul Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti ve Halkın Sesi Gazetesini ziyaret ettiler.


Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sıddık Söyler AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Dilan Özmen Özgün ile yaptığı röportajda

 

Sıddık söyler:

-Doğubayazıt’ta şuan ekonomi çökmüş durumda

-Gürbulak Sınır kapısında sorunlar var

-Kültürel sorunlar

-Turizm sorunları

-Pasaj ve çarşı esnafı kan ağlıyor

Doğubayazıt’ın hali ortada bu konular hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Seçilip Meclise gittiğiniz takdirde neler yapacaksınız?

 

Dilan Özmen Özgün:

-Başkanım öncelikle bana bu güzel soruyu sorduğunuz için teşekkür ederim. Gerçekten şu soruyu şimdi cevaplamaktan da memnuniyet duyacağım çünkü bunu bütün Doğubayazıt halkı ile paylaşmak istiyorum. Gittiğim her yerde tek tek anlatıyorum ama burada genel olarak bu soruyu sorup benim cevaplamam benim içinde iyi oldu.

 

Ben Diyadin’liyim Diyadin’de ilk defa bayan esnaflık yapmış bir kardeşinizim, birçok sivil toplum kuruluşunda yer aldım eczacılar odası başkanlığından tutun Ağrı sivil toplum platformuna kadar birçok STK’da yönetim kurulu başkanlığı,  yürütme kurulu üyeliği,  Üniversitede hocalık yaptım dolayısıyla eğitim, sağlık, gençlerin sorunlarıyla, kadınların sorunları ile alakalı birçok alanda tecrübe edinmiş bir kız kardeşinizim.

Şimdi bunları tecrübe etmek ne işe yarar bunları tecrübe etmek sorunların çözümünden işimize yarar elimizi taşın altına koyduk milletvekili aday adayı olduk 107 tane değerli kardeşimizin içinden sayın cumhurbaşkanımızın takdiri ile seçildik listeye giren 4 kişiden biri oldum.

Hizmet için girdik biz bu bölgenin insanıyız.

Özellikle doğup büyüdüğüm yaşadığım bu coğrafyanın sorunlarını iyi biliyorum şimdi çok güzel sordunuz bana diyorsunuz ki siz milletvekili seçilirseniz buradaki eksiklikler nelerdir neler yapmak istiyorsunuz sırayla hepsini dile getirmek istiyorum.

 

1- Önce gençlerden başlayacağım ben bir anneyim ben bir kadınım çocukların gençlerin problemleri benim problemimdir. Nedir bu problemler uyuşturucudan tutunda istihdama kadar gençler işsizlikten dolayı bunalıma giriyorlar, psikolojik problemler yaşıyorlar. Sebebi işsizlik. En başta çözmemiz gereken problem işsizlik. Nasıl çözülür işsizlik yatırımla çözülür yatırım nasıl olacak bizim çabalarımızla olacak gerek devlet desteğiyle gerek özel sektörü buraya yönlendirerek bu bizim elimizde bunu biz başarabiliriz burada yatırımları arttıracağız.

 

Bir kadın olarak bir anne olarak buna öncülük etmek istiyorum

Şimdi gelelim kadınlarımıza; Kadınlarımız ayakları üzerinde duran aslında birçok işi gayet iyi yapabilen kadınlardır. Doğu kadınları olarak birazcık geri planda kalmayı tercih ediyorlar, biz onların özgüvenini arttırmak ayakların üzerine daha iyi basmalarını sağlamak adına onlara rol model olmak istiyoruz.

Onları sahaya çekmek istiyoruz siyasette de var olsunlar neden muhtar kadın olmasın neden Belediye Başkanı olmasın sosyal hayatta var olsunlar birçok alanda öncülük etsinler STK’da yer alsınlar hayatın her alanın daha çok aktif olsunlar.

 

-Gelelim genel olarak yapmak istediklerime şimdi bölge bazına ayıralım önce Doğubayazıt’tan başlayalım ben Doğubayazıt esnafını ziyaret ediyorum, mahallelere giriyorum, vatandaşlar ile konuşuyorum benim karşıma çıkan en büyük problem Gürbulak Sınır Kapısı. Çünkü Doğubayazıt’ın ekonomisi sınır kapısına bağlı biz Ağrı’ya gelmeden önce 4 tane adayımızla birlikte  bu konuyu konuştuk dedik ki  bizim nerde neyi çözmemiz gerekiyor diye ilk başta Doğubayazıt’ta çözmemiz gereken konu sınır kapısı problemi olduğundan 4 vekil adayı olarak hem fikiriz. Bu konuda elimizden gelen çabayı harcayacağımızdan Doğubayazıt halkının şüphesi olmasın.

İkinci olarak Doğubayazıt’ta pasajı geziyoruz dükkânlar boş yerli ve yabancı turistler gelemediği için Gürbulak sınır kapısından mal girişi olmadığı için esnaflar iş yapamıyor ve  kiralarını ödeyemediği için sıkıntılar çekiyor. Ekonomiyi canlandırmak adına ne yapmamız gerekiyor?

Doğubayazıt’ın kullanabileceğimiz birçok cevheri, turizmi var bizim burayı turizm cenneti haline getirmemiz gerekiyor. Batının hemen hemen bütün il ve ilçelerinde her sene düzenli olarak festivaller, şenlikler yapılıyor bu festivaller şenlikler sayesinde Türkiye’nin birçok yerinden insanları topluyorlar ve o bölgenin ekonomisine kısa sürede olsa katkısı oluyor. Bizim burada turizm cenneti olarak kullanabileceğimiz birçok cevherimiz var biz başta Cumhurbaşkanımız Ak parti hükümeti olarak en iyisini yapmaya çalışacağız.

Doğubayazıt’ta turizmi nasıl canlandıracağız? bizim Nuh’un Gemisi, Ağrı Dağı, İshak Paşa Sarayı, meteor çukuru, balıklı göl, buz mağarası ve inanç turizmi için Ehmedi  Xani gibi birçok gezilip görülebilecek değerlimiz var.

Türkiye’de bir başka bir yerde bu kadar gezilecek, görülebilecek yer yok. Peki biz bunları nasıl değerlendirmeliyiz bununla ilgili projelerimiz var yörenin kültürünü bilen mimarlar, inşaat mühendisleri, halkımızla, kaymakam ve belediye başkanımız ile istişare ederek bunları canlandırmamız gerekiyor.

Turizm canlanırsa Gürbulak Sınır kapısı sorunu çözülürse bu bölgede gençlere, kadınlara istihdam sağlanırsa bizim en büyük problemlerimiz çözülmüş olur.

 

Doğubayazıt’ta Devlet hastanesinin yapıldığı yerde bölge itibariyle bir sorun var ve bizim bununla ilgili çalışama yapmamız gerekir. Bu sorunu bir an evvel çözmemiz gerekir.

Bizim en başta istediğimiz huzur, hangi kapıya gidiyorsam önce bana kadını olsun erkeği olsun söylediği tek şey “Ben Huzur İstiyorum” ben çocuklarımla bu memlekette rahat huzur içinde yaşamak istiyorum bana önce huzuru sağlayın diyorlar.

Bir eve gittiğim zaman o evin çocuğunun annesinin babasının yüzü gülmüyorsa benimde vicdanım rahat etmez, benim hemşerilerimin yüzü gülsün mutlu olsunlar isterim bunu da ekonomi ile sağlayabiliriz.


Geçinemiyorsa geçim sıkıntısı yaşıyorsa adamın yüzü gülerimi gülmez dolayısıyla sizin bu kardeşiniz bu hemşeriniz iyi niyetle halis niyetle bu yola girdi Allah Eğer yolumuzu açarsa bize o kapıyı inşallah kapatmazsa hemşerilerimde bana destek olursa güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bizleri misafir eden Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti ve Halkın Sesi Gazetesi yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dedi

 

HABER: SIDDIK SÖYLER

 

NOT: Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti ve Halkın Sesi Gazetesi yönetimi taraf tutmaksızın objektif olarak bütün siyasi partilere kapımız açıktır.

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri, AĞRI DAĞI GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYI VE İLÇE YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ
Bu haber toplam 2670 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Doğubayazıt Tendürek Dağında Tır İkiye Bölündü: 1 Ölü
DOĞUBAYAZIT’TA AK PARTİNİN KADROLARI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
“Paylaşacağın Bir Kitap ve Oyuncak Var mı?”
FERYADIMIZDIR AYIRIN BİZİ! ...
KONFETİ 16’DAN GÖZ KAMAŞTIRAN ORGANİZASYON
AĞRI SATRANÇ ŞAMİPİYONLARI
İL MÜFTÜSÜ TOPÇU İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ
AĞRI İL MÜFTÜSÜ TANDOĞAN TOPÇU 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ YATILI KIZ KUR'AN KURSU'NDA KONFERANS VERDİ
DOĞUBAYAZIT İLÇE MÜFTÜSÜ ADEM ÖZDEMİR TUTAK İLÇESİNDE ÖĞRENCİLERE KONFERANS VERDİ
ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN
ÖĞRENCİLER ARASI HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI SONA ERDİ
HÜSREV KONYAR'IN ÖLÜMÜNÜN 12.YILDÖNÜMÜ
Türkiye İstatistik Kurumuna göre 1 Milyon 159 Bin 141 Ağrılı Var
İl Tarım Müdürü Kenan Engin Doğubayazıt’ta Çeşitli İncelemelerde Bulundu
İSHAKPAŞA SARAYI
DOĞUBAYAZIT’TA PAZAR ESNAFI KAN AĞLIYOR
KARACA KÖYÜNDE SEBZE VE ÇİÇEK BAHÇESİ
KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAYA GELDİK
ESNAFTAN ERYILMAZA BÜYÜK İLGİ
Sisten dolayı tırlar çarpıştı, muz kutuları yola saçıldı
 
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur