Son Dakika
DOĞUBAYAZIT/HAFTANIN NOSTALJİSİ ENGİN’DEN EĞİTİM TOPLANTISI 16 YILDIR AĞRI’DA EĞİTİMDE DEĞİŞMEYEN İSİM YAKUP TURAN GÖREVDEN ALINDI İSTANBUL IĞDIRLILAR DERNEĞİ BAŞKANI ALTINTAŞ’TAN REKTÖR ALMA’YA ZİYARET IĞDIR ÜNİVERSİTESİ KARDEŞLİK PROJESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI SHMYO ÖĞRENCİLERİ “DEĞİŞEN DÜNYADA GENÇLER VE RUH SAĞLIĞI” SEMİNERİNE KATILDI DOĞUBAYAZIT’TA EĞİTİM ÇALIŞTAYI Ağrı'da Düzenlenen Bulut Parkı Törenle Açıldı Aşağı Küpkıran Aile Destek ve Eğitim Merkezi Açıldı AĞRI VALİLİĞİNDEN TİCARİ TAKSİLERLE İLGİLİ KARAR
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI DAĞI GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYI VE İLÇE YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ
 

AĞRI DAĞI GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYI VE İLÇE YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Dilan Özmen Özgün, Doğubayazıt Ak Parti ilçe teşkilatı ve il encümeni Mehmet Ertuğrul Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti ve Halkın Sesi Gazetesini ziyaret ettiler

11 Haziran 2018 Pazartesi 10:58
Yazdır
baskı

AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Dilan Özmen Özgün, Doğubayazıt Ak Parti ilçe teşkilatı ve il encümeni Mehmet Ertuğrul Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti ve Halkın Sesi Gazetesini ziyaret ettiler.


Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sıddık Söyler AK Parti Ağrı Milletvekili Adayı Dilan Özmen Özgün ile yaptığı röportajda

 

Sıddık söyler:

-Doğubayazıt’ta şuan ekonomi çökmüş durumda

-Gürbulak Sınır kapısında sorunlar var

-Kültürel sorunlar

-Turizm sorunları

-Pasaj ve çarşı esnafı kan ağlıyor

Doğubayazıt’ın hali ortada bu konular hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Seçilip Meclise gittiğiniz takdirde neler yapacaksınız?

 

Dilan Özmen Özgün:

-Başkanım öncelikle bana bu güzel soruyu sorduğunuz için teşekkür ederim. Gerçekten şu soruyu şimdi cevaplamaktan da memnuniyet duyacağım çünkü bunu bütün Doğubayazıt halkı ile paylaşmak istiyorum. Gittiğim her yerde tek tek anlatıyorum ama burada genel olarak bu soruyu sorup benim cevaplamam benim içinde iyi oldu.

 

Ben Diyadin’liyim Diyadin’de ilk defa bayan esnaflık yapmış bir kardeşinizim, birçok sivil toplum kuruluşunda yer aldım eczacılar odası başkanlığından tutun Ağrı sivil toplum platformuna kadar birçok STK’da yönetim kurulu başkanlığı,  yürütme kurulu üyeliği,  Üniversitede hocalık yaptım dolayısıyla eğitim, sağlık, gençlerin sorunlarıyla, kadınların sorunları ile alakalı birçok alanda tecrübe edinmiş bir kız kardeşinizim.

Şimdi bunları tecrübe etmek ne işe yarar bunları tecrübe etmek sorunların çözümünden işimize yarar elimizi taşın altına koyduk milletvekili aday adayı olduk 107 tane değerli kardeşimizin içinden sayın cumhurbaşkanımızın takdiri ile seçildik listeye giren 4 kişiden biri oldum.

Hizmet için girdik biz bu bölgenin insanıyız.

Özellikle doğup büyüdüğüm yaşadığım bu coğrafyanın sorunlarını iyi biliyorum şimdi çok güzel sordunuz bana diyorsunuz ki siz milletvekili seçilirseniz buradaki eksiklikler nelerdir neler yapmak istiyorsunuz sırayla hepsini dile getirmek istiyorum.

 

1- Önce gençlerden başlayacağım ben bir anneyim ben bir kadınım çocukların gençlerin problemleri benim problemimdir. Nedir bu problemler uyuşturucudan tutunda istihdama kadar gençler işsizlikten dolayı bunalıma giriyorlar, psikolojik problemler yaşıyorlar. Sebebi işsizlik. En başta çözmemiz gereken problem işsizlik. Nasıl çözülür işsizlik yatırımla çözülür yatırım nasıl olacak bizim çabalarımızla olacak gerek devlet desteğiyle gerek özel sektörü buraya yönlendirerek bu bizim elimizde bunu biz başarabiliriz burada yatırımları arttıracağız.

 

Bir kadın olarak bir anne olarak buna öncülük etmek istiyorum

Şimdi gelelim kadınlarımıza; Kadınlarımız ayakları üzerinde duran aslında birçok işi gayet iyi yapabilen kadınlardır. Doğu kadınları olarak birazcık geri planda kalmayı tercih ediyorlar, biz onların özgüvenini arttırmak ayakların üzerine daha iyi basmalarını sağlamak adına onlara rol model olmak istiyoruz.

Onları sahaya çekmek istiyoruz siyasette de var olsunlar neden muhtar kadın olmasın neden Belediye Başkanı olmasın sosyal hayatta var olsunlar birçok alanda öncülük etsinler STK’da yer alsınlar hayatın her alanın daha çok aktif olsunlar.

 

-Gelelim genel olarak yapmak istediklerime şimdi bölge bazına ayıralım önce Doğubayazıt’tan başlayalım ben Doğubayazıt esnafını ziyaret ediyorum, mahallelere giriyorum, vatandaşlar ile konuşuyorum benim karşıma çıkan en büyük problem Gürbulak Sınır Kapısı. Çünkü Doğubayazıt’ın ekonomisi sınır kapısına bağlı biz Ağrı’ya gelmeden önce 4 tane adayımızla birlikte  bu konuyu konuştuk dedik ki  bizim nerde neyi çözmemiz gerekiyor diye ilk başta Doğubayazıt’ta çözmemiz gereken konu sınır kapısı problemi olduğundan 4 vekil adayı olarak hem fikiriz. Bu konuda elimizden gelen çabayı harcayacağımızdan Doğubayazıt halkının şüphesi olmasın.

İkinci olarak Doğubayazıt’ta pasajı geziyoruz dükkânlar boş yerli ve yabancı turistler gelemediği için Gürbulak sınır kapısından mal girişi olmadığı için esnaflar iş yapamıyor ve  kiralarını ödeyemediği için sıkıntılar çekiyor. Ekonomiyi canlandırmak adına ne yapmamız gerekiyor?

Doğubayazıt’ın kullanabileceğimiz birçok cevheri, turizmi var bizim burayı turizm cenneti haline getirmemiz gerekiyor. Batının hemen hemen bütün il ve ilçelerinde her sene düzenli olarak festivaller, şenlikler yapılıyor bu festivaller şenlikler sayesinde Türkiye’nin birçok yerinden insanları topluyorlar ve o bölgenin ekonomisine kısa sürede olsa katkısı oluyor. Bizim burada turizm cenneti olarak kullanabileceğimiz birçok cevherimiz var biz başta Cumhurbaşkanımız Ak parti hükümeti olarak en iyisini yapmaya çalışacağız.

Doğubayazıt’ta turizmi nasıl canlandıracağız? bizim Nuh’un Gemisi, Ağrı Dağı, İshak Paşa Sarayı, meteor çukuru, balıklı göl, buz mağarası ve inanç turizmi için Ehmedi  Xani gibi birçok gezilip görülebilecek değerlimiz var.

Türkiye’de bir başka bir yerde bu kadar gezilecek, görülebilecek yer yok. Peki biz bunları nasıl değerlendirmeliyiz bununla ilgili projelerimiz var yörenin kültürünü bilen mimarlar, inşaat mühendisleri, halkımızla, kaymakam ve belediye başkanımız ile istişare ederek bunları canlandırmamız gerekiyor.

Turizm canlanırsa Gürbulak Sınır kapısı sorunu çözülürse bu bölgede gençlere, kadınlara istihdam sağlanırsa bizim en büyük problemlerimiz çözülmüş olur.

 

Doğubayazıt’ta Devlet hastanesinin yapıldığı yerde bölge itibariyle bir sorun var ve bizim bununla ilgili çalışama yapmamız gerekir. Bu sorunu bir an evvel çözmemiz gerekir.

Bizim en başta istediğimiz huzur, hangi kapıya gidiyorsam önce bana kadını olsun erkeği olsun söylediği tek şey “Ben Huzur İstiyorum” ben çocuklarımla bu memlekette rahat huzur içinde yaşamak istiyorum bana önce huzuru sağlayın diyorlar.

Bir eve gittiğim zaman o evin çocuğunun annesinin babasının yüzü gülmüyorsa benimde vicdanım rahat etmez, benim hemşerilerimin yüzü gülsün mutlu olsunlar isterim bunu da ekonomi ile sağlayabiliriz.


Geçinemiyorsa geçim sıkıntısı yaşıyorsa adamın yüzü gülerimi gülmez dolayısıyla sizin bu kardeşiniz bu hemşeriniz iyi niyetle halis niyetle bu yola girdi Allah Eğer yolumuzu açarsa bize o kapıyı inşallah kapatmazsa hemşerilerimde bana destek olursa güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bizleri misafir eden Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti ve Halkın Sesi Gazetesi yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Dedi

 

HABER: SIDDIK SÖYLER

 

NOT: Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyeti ve Halkın Sesi Gazetesi yönetimi taraf tutmaksızın objektif olarak bütün siyasi partilere kapımız açıktır.

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri, AĞRI DAĞI GAZETECİLER CEMİYETİ’Nİ AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYI VE İLÇE YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ
Bu haber toplam 2213 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
ENGİN’DEN EĞİTİM TOPLANTISI
16 YILDIR AĞRI’DA EĞİTİMDE DEĞİŞMEYEN İSİM YAKUP TURAN GÖREVDEN ALINDI
DOĞUBAYAZIT’TA EĞİTİM ÇALIŞTAYI
TEŞEKKÜR MESAJI
SÖYLER & KARABOĞA AİLELERİN MUTLU GÜNLERİ
Doğubayazıt Müftülüğünce engellilere yönelik etkinlik düzenledi
DOĞUBAYAZIT´TA KORKUTAN YANGIN
DUR İHTARINA UYMAYAN ARABADA YÜKLÜ MİKTARDA EROİN YAKALANDI
Doğubayazıt’ta 2.Ahmed-i Hânî Kültür, Sanat ve Turizm Festivali
Gelişen Turizm Sektörüne Yatırımlar Sürüyor
Ağrı Valisi Elban Doğubayazıt’ta Ziyaretler Gerçekleştirdi
DOĞUBAYAZIT HDP'DEN DUYURU
HDP KONGRE KOMİSYON ÜYELERİNDEN ZİYARET
IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ DOĞUBAYAZIT’TA AÇILAN ÇİMENTO FABRİKASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
MÜJDE MÜJDE MÜJDE İLK GAZ TÖRENLE İLÇEMİZE VERİLMEYE BAŞLANDI
SAYIN ENGİN İLE ENGİN SOHBETLER
CAN VE KAYA AİLERİN MUTLU GÜNLERİ
DOĞUBAYAZIT'IN EVLİYA ÇELEBİSİ LÜTFÜ (FUAT) GÜL DOĞUBAYAZIT’A
TAZİYE TEŞEKKÜR MESAJI
DOĞUBAYAZIT'A GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
 
hür
Yazarlar
Namaz Vakitleri
İmsak
03:30
Güneş
05:18
Öğlen
12:22
İkindi
16:07
Akşam
19:05
Yatsı
20:38
Çok Okunanlar
Finans
İMKB 100
73.798
USD ALIŞ
2.8950
USD SATIŞ
2.9200
EURO ALIŞ
3.2830
EURO SATIŞ
3.3130
POUND ALIŞ
4.5330
POUND SATIŞ
4.6180
ALTIN ALIŞ
105.8100
ALTIN SATIŞ
108.0000
Çok Yorumlananlar
Hava Durumu
Havadurumu
Anket
Doğubayazıt Turizmi Nasıl Görüyorsunuz?
İyi
Çok İyi
Kötü
Sayısal Loto
15.08.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
01 - 04 - 10 - 15 - 16 - 20
Şans Topu
19.08.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
03 - 10 - 15 - 18 - 33 - 13
On Numara
17.08.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
07 - 14 - 16 - 17 - 19 - 24 - 28 - 29 - 31 - 36 - 43 - 49 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 60 - 62 - 69 - 72 - 76
Süper Loto
20.08.2015
Tarihli Çekiliş Sonucu
05 - 22 - 35 - 38 - 47 - 53
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur