Son Dakika
DOĞUBAYAZIT HAFTANIN NOSTALJİSİ BİLGİN AKTAŞ DOĞUBAYAZIT HDP ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI AİÇܒde İşçilere Temel İş Sağlığı Eğitimi Verildi DOĞUBAYAZIT'A VEFAT HABERLERİ Ağrı’da Engellilere Yönelik Sportif Aktiviteler Başladı Apple, Teksas'ta 1 milyar dolara yeni bir kampüs inşa edecek AB, Rusya'ya ekonomik yaptırımları 6 ay daha uzattı Düzce'de yangın; 3 çocuk hayatını kaybetti Blair: İkinci bir Brexit referandumuna hazır olmak gerekiyor Alex'ten Ersun Yanal mesajı
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
IĞDIR ÜNİVERSİTESİNDE KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSU SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
 

IĞDIR ÜNİVERSİTESİNDE KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSU SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

KOSGEB(Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından bir süredir yürütülmekte olan ve Iğdır Üniversitesi ile KOSGEB Iğdır İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Girişimcilik Kursu için sertifika dağıtım töreni yapıldı

30 Mayıs 2018 Çarşamba 08:16
Yazdır
baskı

KOSGEB(Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından bir süredir yürütülmekte olan ve Iğdır Üniversitesi ile KOSGEB Iğdır İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Girişimcilik Kursu için sertifika dağıtım töreni yapıldı.

 

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü’nde gerçekleştirilen programa Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, KOSGEB Iğdır İl Müdürü Eyüp Taşkın,  Üniversitemizde görevli Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, kursiyerler ve öğrenciler katıldı.


Rektör Alma “Bütün Bölümlerimizde Girişimcilik Derslerini Zorunlu Kıldık”

Kobilerin günümüzde büyük önem arz ettiğini söyleyen Rektör Alma; “Biz üniversite olarak bu tür eğitimleri destekliyoruz. Öyle ki bütün bölümlerimizde girişimcilik derslerini zorunlu kıldık. Bütün öğrencilerimiz bu tür eğitimleri almaktadır. Girişimcilik eğitimi alan insanlarımız sayesinde sanayimiz büyüyecek. Biz kendimiz ürettiğimizde dışa bağımlılığımız azalacak işte o zaman doların yükselmesi bizi etkilemeyecek. Arge- Ürge bizim için önemlidir. Üniversitemizde öğrencilerimiz tarafından drone ve Prototayp araç yapıldı. Bunların geliştirilmesi için bu tür desteklere başvuracağız. Üniversite olarak “Gıdanın Korunması” adında bir patente başvurduk. Kısa sürede olumlu sonuçlandığında bu konuda da çalışmalarımız devam edecek. Unutmamalıyız ki dünyadaki krizler önce ekonomiyi vurur. Güçlü bir ekonomi hiçbir krizden etkilenmez.”dedi. Ayrıca Rektör Alma, Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde bulunan Mediko Sosyal binasında yer alan iş yerlerin isterlerse kendilerine cüzi bir miktar kira karşılığı tahsis edeceklerini söyledi. Kursiyerlere başarı dileyen Rektör Alma, sertifikasını alan tüm kursiyerleri tebrik ederek başarılı bir ticaret hayatına atılmalarını beklediğini ifade etti.


KOSGEB İl Müdürü Eyüp Taşkın “Bu Sertifika İle Kendi İşinizin Sahibi Olabilirsiniz”

Törende konuşma yapan KOSGEB Iğdır İl Müdürü Eyüp Taşkın ise, Sertifikalarını alıp girişimciliğe ilk adımlarını atan tüm gençleri tebrik ederek konuşmasına başladı. Taşkın “KOSGEB kurumsal olarak bugün Türkiye’nin 81 ilinde işletme sahiplerine ve girişimcilere destek vermektedir. Aldığınız bu sertifikalar Türkiye geneli geçerlidir. Bu sertifika sayesinde 50 bin TL hibe 100 bin TL ise geri ödemesiz kredi alabilirsiniz. Bu sertifika ile kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Bugüne kadar Iğdır’da 2200 kişiye bu sertifikaları verdik. Bu sertifikaları hayata geçiren 180 kişi oldu. Bunların hepsi bugün kendi işlerin patronu oldu. Bu kişilerin çoğu da genç kişiler. Bunların arasında ihracat yapanlar bile var. Destek verdiğimiz işletmeler arasında; Eczane, Ayakkabıcılık, Optik, Reklam, Matbaa, Bilişim Yerleri, Kırtasiye, Doğalgaz gibi iş yerleri var. Sizlerin de bu sertifika sayesinde iyi şeyler yapacağınıza inanıyorum. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ ya teşekkür ediyorum.”dedi.


Sertifika töreninde konuşan Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, 90 kursiyerin almış olduğu sertifika ile girişimcilik konusunda ve özellikle ticaret hayatına atılmada önemli destek sağlayıcı unsur olarak görülmesine kesin gözüyle bakılan bu programın zaman içerisinde tekrarlanacağını dile getirildi. Dr. Öğr. Üyesi İnce; “Kobilerin önemi her geçen gün artmaktadır. Dünya genelinde bu tür girişimler ekonomiyi yönlendirmektedir. Bu girişimleri yapacak girişimciler ise ekonomide kilit rolü oynamaktadır.”dedi.


Sertifika töreni, protokol üyeleri ile kursiyerlerin toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri, IĞDIR ÜNİVERSİTESİNDE KOSGEB GİRİŞİMCİLİK KURSU SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
Bu haber toplam 1083 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
AĞRI’DA “2023 YILI TÜRKİYE EĞİTİM VİZYON BELGESİ” KONFERANSI
FERZENDE TANIŞIR TAŞLIÇAY'DA ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN, DAVETİNİ KABUL ETTİĞİ ÖĞRENCİNİN EVİNE MİSAFİR OLDU
AĞRI’DA “DAHA ÇOCUK YAŞTAYIM” PROJESİ
Iğdır Üniversitesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
FLO’DAN SEVGİ KÖPRÜSÜ
YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirici Takımı AİÇܒni Ziyaret Etti
Vali Zorluoğlu’ndan 24 Kasım öğretmenler günü mesajı
DOĞUBAYAZIT İLÇE MİLLİ EĞİTİMİNDEN ÇALIŞMALARA TÜM HIZLA DEVAM
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde İdari Personele Eğitim Semineri Verildi
611 Bilim İnsanının Katıldığı I. Uluslararası Multi Disipliner Çalışmalar Kongresi Iğdır’da Gerçekleştirildi
Üniversite de Yapılan Iğdır I. Uluslararası Multi Disipliner Çalışmalar Kongresi Devam Ediyor
Iğdır Üniversitesi Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Kapsamında 9 Üniversiteden Biri Oldu
Iğdır Üniversitesi İle Razi Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
ÜNİVERSİTE de ‘OTİZM VE UYARAN EKSİKLİĞİ’ İLE İLGİLİ KONFERANS VERİLDİ
ETܒye Dereceyle Girdiler
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN GÖREVE BAŞLADI
AİÇÜ ile Aras EDAŞ Arasında İşbirliği Protokol İmzalandı
ENGİN’DEN EĞİTİM TOPLANTISI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur