Son Dakika
“KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, Kars Milletvekilliği görevinden istifa etti Ağrı’da İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Ağrı’da Leyla Aydemir Adına Bir Kütüphane Kuruldu FİLOZOF EHMEDÊ XANÎ DİYOR Kİ; Taşlıçay'da 23 Nisan büyük bir coşkuyla kutlandı. 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI- TURİZM PANELİ
 

15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI- TURİZM PANELİ

15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI- TURİZM PANELİ

21 Nisan 2018 Cumartesi 09:58
Yazdır
Iğdır İl Kültür Müdürlüğü ve Üniversitemiz tarafından ortaklaşa İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda Turizm konulu panel düzenlendi.


Konferansa Iğdır Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Nilgün Demirel, Öğr. Gör. Ezgi Kırıcı, Rabia Akyol ve Sabiha Akdan’nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa; Iğdır Üniversitesi Genel Sekreteri Öğr. Gör. Mehmet Kurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü  Osman Engindeniz  kamu kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.


Panelin açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü  Osman Engindeniz  konuşmasında Turizmin bir ülke için çok önemli olduğu ve turizme önem vermemiz gerektiğini söyledi. Sözlerinin sonunda Iğdır’ın turizmini canlandırmada bizimde üstümüze düşeni yapmamız gerektiğini söyledi.


Panelde ilk panelist olan  Öğr. Gör. Nilgün Demirel,Turizmin güncel bakış açısıyla değerlendirilmesi” konu başlıklı konusunu sundu. Konu güncel istatistikler doğrultusunda değerlendirilerek Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2023 Türkiye Turizm Stratejisinin önemini ve turizmin sürdürülebilirlik ilkesine dayanması gerektiğini vurguladı. konusu hakkında katılımcılara bilgi verdi.


“Turist Rehberliği Meslek Yasası Nedir”

Panelde ikinci panelist olarak söz alan Öğr. Gör. Ezgi Kırıcı ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Turist rehberliğinin tarihçesi ve turist rehberliği meslek kanunu” adlı konusunu sundu. Dünyada ve Türkiye’de turist rehberliği mesleğinin gelişiminden bahsederek turist rehberi olma koşullarını da içeren meslek yasasından bahsetti. Ülkemiz turizminin gelişiminde turist rehberlerinin önemli bir role sahip olduğuna değindi.”


“Türk Turizminde Kokartlı Turist Rehberlerinin Mevcut Durumu”

Panelde üçüncü panelist olarak söz alan Rabia Akyol da "Turist rehberlerinin rehberlik mesleğine bakışı ve Türk turizminde kokartlı turist rehberliği" adlı konusunu sunarak turist rehberliğinin zor olmasına rağmen eğlenceli ve kazançlı bir meslek olduğunu ve turist rehberliğinin turistik alanların doğru ve etkin tanıtımı açısından kritik öneme sahip turizm endüstrisinin önemli meslek gruplarından biri olduğunu vurgulayarak katılımcılara önemli bigiler verdi.


“Iğdır’ın Turizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi”

Panelde son konuşmacı olarak söz alan Sabiha Akdan da “Iğdır ilinin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi” adlı konusunda Iğdır ilinin tarihi, turistik çekicilikleri, yemek kültüründen bahsederek Iğdır’ın ülke turizmine kazandırılması konusunda önerilerde bulundu.

Panel yapılan konuşmaların ardından son buldu.

 

Anahtar Kelimeler: 15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI- TURİZM PANELİ
Bu haber toplam 1688 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Şevin Baycan Hayatını Kaybeden öğretmeni Baki Çiçek için şiir yazdı
BAKİ ÖĞRETMENİN ÖLÜMÜNÜN 10.YILI
MUSTAFA ALPDOĞAN'IN ÖLÜMÜNÜN 11 YILDÖNÜMÜ
TARİHİN İÇİNDEN İKİ TANIK
DOĞUBAYAZITZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINA AYDIN ALKAN SEÇİLDİ
HASAN SARI'NIN ÖLÜMÜNÜN 12.YILI
CAN HOLDİNG’TEN 3000 AİLEYE İŞ İMKÂNI
İSMAİLOĞULLARI’NDA ANLAMLI ÇİÇEK
HDP Doğubayazıt İlçe Belediye Başkan Adayları Belli Oldu
DOĞUBAYAZIT AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINDAN KURUMLARA ZİYARET
SANTRANÇ ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU
VALİ ELBAN DOĞUBAYAZIT’TA
AĞRI DAĞI GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI SIDDIK SÖYLER'İN YENİ YIL MESAJI
DOĞUBAYAZIT'TA ARABANIN İÇİNDE 11,750 gr ESRAR ELE GEÇİRİLDİ
BİZE HER YER DOĞUBAYAZIT
EĞİTİME ÖNEM VEREN TUNCER ÇALIŞMALARA TÜM HIZI İLE DEVAM EDİYOR
FARUK KAYA’DAN GAZETEMİZE ZİYARET
DOĞUBAYAZIT HDP ADAY ADAYI MUSTAFA SALTAŞ’TAN GAZETEMİZE ZİYARET
DOĞUBAYAZIT İYİLİKDER TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN 2018 YILINDA YAPILAN YARDIMLAR
FUTBOLUN ÜZERİNDEN ÇEKİN ELLERİNİZİ
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur