Son Dakika
18 Mart Çanakkkale Zaferi'nin 104. Yıl Dönümü DOĞUBAYAZIT'TA TİPİDE MAHSUR KALAN 4'Ü ÇOCUK 9 YOLCU KURTARILDI Hollanda'da silahlı saldırı Yeni Zelanda'da iki camiye saldıran Tarrant avukatını kovdu, mahkemede kendisini temsil edecek AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz’ın Van temasları Bir yandan kayak yaptılar, bir yanda da kar voleybolu oynadılar Van'da 49 yerleşim yeri ulaşıma kapandı Mobilya Fuarı, açılışa hazırlanıyor Sınıfı Botanik Parka Dönüştürdüler Erzurum’a Değer Katacak Zirve
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
HALKIMIZIN DERDİ İLE DERTLENDİK ÇARE ARAMAYA BAŞLADIK
 

HALKIMIZIN DERDİ İLE DERTLENDİK ÇARE ARAMAYA BAŞLADIK

HALKIMIZIN DERDİ İLE DERTLENDİK ÇARE ARAMAYA BAŞLADIK

27 Mart 2018 Salı 11:30
Yazdır

Ağrı Dağı Gazeteciler Cemiyetimizi ve Halkın Sesi Gazetesini ziyaret eden Doğubayazıt Esnaf ve Sanatkârlar Oda Bşk. Yaşar Ergül'ün yaptıkları ve yapacakları ile ilgili kısa bir ropörtaj gerçekleştirdik.


YAPTIKLARIMIZ

Doğubayazıt Esnaf ve Sanatkârlar oda başkanlığını 1994 yılında bu görevi devir aldım, o günden bu güne kadar yönetimdeki arkadaşlarımız ile beraber İlçemiz’de çıraklık eğitim merkezinin kurulması için yoğun bir çaba sarf ettik. Esnaflarımızın çırak ve ustalık belgeleri yoktu esnafımız karda kışta Ağrı'ya sınav için gitmek mecburiyetindeydiler, biz esnaflarımızın bu sıkıntısını giderdik, çıraklık eğitim merkezini İlçemize getirdik. Okulun ihtiyaçlarını biz oda olarak karşıladık.


İlçemizde Pasaport bürosu yoktu biz oda olarak Ankara’da yapılan girişimler sonucunda pasaport irtibat bürosu ve Trafik tescil büro amirliğini ilçemize kazandırdık.

Biz oda olarak KOSGEB aracılığı ile 200 yakın kursiyerimize girişimcilik sertifikası verilmiştir.

Bu sertifikalar ile bazı kursiyerlerimiz KOSGEB'in desteği ile iş yerleri açmışlardır.

İlçemizde SGK merkez müdürlüğünün olmaması nedeni ile BAĞ KUR'lu esnafımız çok büyük mağduriyetler yaşıyordu. Sözleşmeli bir eczane olmadığı için vatandaşlarımız il merkezine gidip ilaç almaktaydılar, biz oda olarak BAĞ KUR irtibat bürosunu açılması için gerekli girişimleri yaparak ilçede SGK irtibat bürosunu açtık.

 


1995 yılında açtığımız Esnaf ve Sanatkârlar kredi kefalet kooperatif aracılığı ile 1000 kişiye yakın esnafımıza 20 milyar Türk lirası olarak düşük faiz ile kredi kullandırıp sıkıntılarını giderdik.


İlçemizde Halk Bankası şubesi kapatılmıştı ilçemizde bulunan tüm STK ile beraber bir imza kampanyası başlattık bu bağlamda 3000 yakın imza topladık. Bu imzaları alıp Ankara'da gereken girişimleri yaparak ilçemizde tekrar Halk Bankası şubesini açtık.


İlçemizde Eğitim Gönüllüleri derneğini kurduk. STK ile beraber hareket ederek M.Y. O açılması için Van Y.Y. Üniversitesi bünyesinde girişimlerde bulunduk. İlçemizde M.Y. O binası yapımını üstlenen Hemşerimize Abdülbari Gozel'e ilçemizdeki tüm STK örgütleri olarak teşekkürürü bir borç biliriz.

İlçemizde cenaze ve taziye çadırları için duyarlı hemşerilerimiz ile beraber MEZ DER'i kurduk.

 YAPACAKLARIMIZ

İlçemizi ilgilendiren her sorun bizim sorunumuz olacaktır.

İlçemiz çok ilden daha büyük nüfusa sahip. İlçemizin il olması için ilçedeki STK ile beraber ilçemizin her köşesinde imza stantları kurup ilçede çok büyük bir imza kampanyası başlatacağız. İldeki siyasiler ile beraber bu imzaları alıp başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve gereken yerlere gidip tüm girişimleri yapacağız.


DOS Doğubayazıt ovası sulama projesinin üç amacı vardır 1.sulama suyu 2.içme suyu 3.hidro elektrik üretmektir bu projelerin hayata geçirilmesi için tüm girişimler yapılacaktır.

Anayasamızın 173. madde çerçevesinde ilçemizdeki esnaflarımıza hibe ve faizsiz kredi verilmesi için gereken girişimler yapılacaktır.


SGK dan dan yararlanabilmeleri için 2000 yılından önce vergi ve oda kaydı bulunan esnaflarımızın geriye dönük bir yasanın çıkarılması için çalışmalar yapılacaktır.


İlçemizdeki Doğal Gaz çalışmalarının hızlanması için gerekli merciler ile görüşmeler yapılacaktır.


Ekonomik, ticari, eğitim, turizm ve kültürel olarak ilçemizin birçok sorunu var bu sorunları giderebilmek için başta Esnaf ve Sanatkârlar odası, STK ve değerli halkımız ile bir olacağız birlik olacağız bu sorunları hep birlikte gidereceğiz.

HABER:

AĞRI DAĞI GAZETECİLER

CEMİYET BAŞKANI

SIDDIK SÖYLER

Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri, HALKIMIZIN DERDİ İLE DERTLENDİK ÇARE ARAMAYA BAŞLADIK
Bu haber toplam 2197 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
18 Mart Çanakkkale Zaferi'nin 104. Yıl Dönümü
DOĞUBAYAZIT'TA TİPİDE MAHSUR KALAN 4'Ü ÇOCUK 9 YOLCU KURTARILDI
Ağrı Barosu Başkanı Aydın’dan Kınama Mesajı
Çığdan Kapanan Yol 2 Günlük Çalışmayla Ulaşıma Açıldı
İranlı Misafirlere Kapıda Sıcak Karşılama
AĞRI'LI SPORCUDAN GURUR TABLOSU
Geçit kapandı! Onlarca araç mahsur kaldı!
HDP Doğubayazıt İl Genel Meclis Adaylarının köy Çalışmalarında
AK PARTİ DOĞUBAYAZIT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERYILMAZ SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ
DOĞUBAYAZIT XANÎ-DER BAŞKANININ 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
SÜPRİZ ZİYARET
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ADAY ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
DOĞUBAYAZIT TİCARET ODASINDA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Doğubayazıt'ta
DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ
İL MÜFTÜSÜ TANDOĞAN TOPÇU, LİSELİ GENÇLERLE HASBİHAL ETTİ
HDP DOĞUBAYAZIT BELEDİYE EŞBAŞKANLARINDAN DOĞUBAYAZIT STK’LARINA ZİYARET
Yüksek Seçim Kurulu (YSK),Doğubayazıt'ta 5 sandığın "seçim güvenliği" gerekçesiyle başka bir seçim bölgesine taşınmasına karar verildi
Doğubayazıt Ehmedi Hani Kültür Dernek Başkanı M.Salih Çakar'ın 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Mesajı
DOĞUBAYAZIT EHMEDÎ HANÎ KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANI M.SALİH ÇAKAR'IN RAGAİP KANDİLİ MESAJI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur