Son Dakika
DOĞUBAYAZIT HAFTANIN NOSTALJİSİ BİLGİN AKTAŞ DOĞUBAYAZIT HDP ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI AİÇܒde İşçilere Temel İş Sağlığı Eğitimi Verildi DOĞUBAYAZIT'A VEFAT HABERLERİ Ağrı’da Engellilere Yönelik Sportif Aktiviteler Başladı Apple, Teksas'ta 1 milyar dolara yeni bir kampüs inşa edecek AB, Rusya'ya ekonomik yaptırımları 6 ay daha uzattı Düzce'de yangın; 3 çocuk hayatını kaybetti Blair: İkinci bir Brexit referandumuna hazır olmak gerekiyor Alex'ten Ersun Yanal mesajı
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
REKTÖR ALMA TÜBA-ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN DÜZENLENEN RÜZGAR ENERJİSİ TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞTAYI VE PANELİNE KATILDI
 

REKTÖR ALMA TÜBA-ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN DÜZENLENEN RÜZGAR ENERJİSİ TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞTAYI VE PANELİNE KATILDI

REKTÖR ALMA TÜBA-ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN DÜZENLENEN RÜZGAR ENERJİSİ TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞTAYI VE PANELİNE KATILDI

12 Mart 2018 Pazartesi 09:29
Yazdır
baskı

Çalıştay’a TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Nuri Yurdusev, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Yıldırım Gülsoy, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yayan ile bakanlıkların üst düzey yöneticileri, konuyla ilgili çalışan öğretim üyeleri, ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ilgili dernek yöneticileri katkı ve katılım sağladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yayan TÜBA’nın TÜBİTAK ile birlikte bakanlığın bilimsel araştırmalar konusunda en büyük destekçileri arasında olduğunu dile getirdiği konuşmasında TÜBA’nın, TÜBİTAK’tan farklı olarak son derece kısıtlı bir bütçe ve gönüllülük esasıyla çalışan fakat faaliyetleri kısıtlı bütçesiyle kıyaslanamayacak kadar getirisi, çarpan katsayısı çok olan bir kuruluş olduğunun altını çizdi ve bu açıdan TÜBA ile gurur duyuyoruz dedi.

Programda üç oturum ve iki panel düzenlendi.

İlk oturumun başkanlığını Hacettepe Üniversitesi Yeni ve Temiz Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aynur Eray yaptı. Oturumda; YEGM Genel Müdürü Dr. Oğuz Can “YEGM’in Rüzgar Enerjisi Çalışmaları ve Yol Haritaları”, , VESTAS Türkiye Genel Müdürü ve Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Saymanı Olcayto Yiğit “Türkiye’de Rüzgar Enerjisi Potansiyeli ve Yatırımları”, Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği Bşk. Yrd. Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar “Rüzgar Enerjisi Konusunda Ulusal ve Uluslararası Uygulamalar, SIEMENS Güç Sistemleri Grup Lideri Dr. Hasan Basri Çetinkaya “YEKA Projesi ve Rüzgar Enerjisinin Akıllı Şebekeye Entegrasyonu”, RES Anatolia Holding A.Ş. Genel Müdürü Güray Erol “Rüzgar Enerjisi Projeleri: Problemler ve Çözümler” başlıkları altında konuştular.

TÜBA Enerji Çalışma Grubu Üyesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Raşit Turan’ın moderatörlüğünü üstlendiği “Türkiye’nin Rüzgar Enerjisi Teknolojileri, Kabiliyetleri ve Potansiyelleri ve Finansman Mekanizmaları” adlı ilk panelde; YEGM Yenilenebilir Enerji Kaynakları Daire Başkanı Mustafa Çalışkan, ENSİA Yönetim Kurulu Üyesi İskender Kökey, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Saymanı Olcayto Yiğit, Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği Bşk. Yrd. Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, Garanti Bankası Enerji Projeleri Finansman Yönetmeni Arda Batmaz ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Cihan Dündar yer aldılar.

İkinci oturumun başkanlığını ise TÜBA Enerji Çalışma Grubu Üyesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu üstlendi. Oturumda; TÜBA Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. İbrahim Dinçer “Rüzgar Enerjisinde Teknolojik Boyutlar ve Açılımlar”, Demirer Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Demirer “Rüzgar Enerjisi Uygulamalarının Türkiye’de Yatırımcı Boyutları” ve ENERJİSA Enerji A.Ş. İş Geliştirme ve Müşteri Çözümleri Grup Müdürü İbrahim Erden “Rüzgar Enerjisinden Elektrik Üretiminin Dağıtım Şirketleri Açısından Değerlendirilmesi” hakkında konuştular.

 

Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri/REKTÖR ALMA TÜBA-ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU TARAFINDAN DÜZENLENEN RÜZGAR ENERJİSİ TEKNOLOJİLERİ ÇALIŞTAYI VE PANELİNE KATILDI
Bu haber toplam 1123 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
AĞRI’DA “2023 YILI TÜRKİYE EĞİTİM VİZYON BELGESİ” KONFERANSI
FERZENDE TANIŞIR TAŞLIÇAY'DA ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN, DAVETİNİ KABUL ETTİĞİ ÖĞRENCİNİN EVİNE MİSAFİR OLDU
AĞRI’DA “DAHA ÇOCUK YAŞTAYIM” PROJESİ
Iğdır Üniversitesinde Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ÖĞRETMENLERLE DRAMA OYUNUNA KATILDI
FLO’DAN SEVGİ KÖPRÜSÜ
YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirici Takımı AİÇܒni Ziyaret Etti
Vali Zorluoğlu’ndan 24 Kasım öğretmenler günü mesajı
DOĞUBAYAZIT İLÇE MİLLİ EĞİTİMİNDEN ÇALIŞMALARA TÜM HIZLA DEVAM
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde İdari Personele Eğitim Semineri Verildi
611 Bilim İnsanının Katıldığı I. Uluslararası Multi Disipliner Çalışmalar Kongresi Iğdır’da Gerçekleştirildi
Üniversite de Yapılan Iğdır I. Uluslararası Multi Disipliner Çalışmalar Kongresi Devam Ediyor
Iğdır Üniversitesi Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Kapsamında 9 Üniversiteden Biri Oldu
Iğdır Üniversitesi İle Razi Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
ÜNİVERSİTE de ‘OTİZM VE UYARAN EKSİKLİĞİ’ İLE İLGİLİ KONFERANS VERİLDİ
ETܒye Dereceyle Girdiler
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN GÖREVE BAŞLADI
AİÇÜ ile Aras EDAŞ Arasında İşbirliği Protokol İmzalandı
ENGİN’DEN EĞİTİM TOPLANTISI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur