Son Dakika
GENÇ KIZILAY EKİBİ AĞRI’DA “SAĞLIKLI BESLENMEYİ ANLATIYOR Eleşkirt Spora Büyük Destek Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrencisinin Boks’da Büyük Başarısı AĞRI’DA NEWROZ KUTLAMALARI AB ile İngiltere Başbakanı May yeni Brexit tarihlerinde uzlaştı Türkiye’nin 2020 Avrupa Şampiyonası serüveni başlıyor Son iki yılda borcunu ödeyemeyen 20 milyon abonenin elektrik ve doğalgazı kesildi AĞRI DAĞINDA BÜYÜLEYİCİ GÖRÜNÜM DOĞUBAYAZIT GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNDE ADAY ÖĞRETMENLERE “NİTELİKLİ ÖĞRETMEN” KONULU SEMİNER VERİLDİ YOLLARI AÇMAK İÇİN İKİ METRELİK KAR İLE MÜCADELE...
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
2014 - 2017 Yıl Sonu İtibariyle Taşlıçay Köylerine Yapılan Hizmetler
 

2014 - 2017 Yıl Sonu İtibariyle Taşlıçay Köylerine Yapılan Hizmetler

Taşlıçay Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Çakmakcı 2014 yılında göreve geldiği ilk günden bu yana Taşlıçay ilçesine bağlı köylere yapmış olduğu hizmetlerle ilgili açıklamada bulundu.

22 Şubat 2018 Perşembe 14:49
Yazdır

Taşlıçay Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Çakmakcı 2014 yılında göreve geldiği ilk günden bu yana Taşlıçay ilçesine bağlı köylere yapmış olduğu hizmetlerle ilgili açıklamada bulundu.


2014 - 2017 yılları arasında köylere yapılan asfalt çalışması; Yardımcılar Köyü 3 Km, Geçitveren Köyü 1 Km, Aşağı Esen Köyü 3 Km, Çöğürlü Köyü 5 Km, Çökelge Köyü 5 Km, Yukarı Taşlıçay Köyü 3 Km, İkiyamaç Köyü 4,5 Km, Balçiçek Köyü 2,5 Km, Kumlubucak Köyü 2,5 km asfalt çalışması yapılmıştır ve bazı köylerde ise yol yapım çalışmasında 30 Km kumlama ve yol düzenleme çalışması yapılmıştır.


Taşlıçay Köylere Hizmet Götürme Birliğine 2015 yılında 1 Adet Damperli Kamyon, 2016 yılında 1 Adet Greyder ve 1 Adet Pikap, 2017 yılında 1 Adet Eder alınmıştır.


Köylerdeki Şebeke Suları İçin Boru Alımı ; Geçitveren Köyüne 100 tonluk su deposu yapılmıştır.14.000 Mt boru alınarak Tanrıverdi, Yk.Düzmeydan, Çökelge, Aşağı Toklu, Bayramyazı köylerine yeni hat çekilerek şebeke suyu getirilmiştir.135 Adet Koruge Boru alınarak Kumluca, Yardımcılar,Güneysöğüt, Kumlubucak, Alakoç, Çöğürlü, Çermik köylerinde yaşayan vatandaşlarımıza dağıtılarak ihtiyaçları giderilmiştir.


Arazi Sulama Kanalları ;Yukarı Toklu, Aşağı Toklu, Yukarı Taşlıçay, Çöğürlü ve Bayramyazı köylerinde ortak kullanılmak üzere Derecekte yapımı devam eden büyük göletin 2018 yılı sezon sonu itibariyle faaliyete geçirilecektir.Aşağı Toklu ve Kumlubucak köylerinde kullanılmayan eski sağlık ocaklarının bakım ve onarımı yapılarak köy konağı haline getirildi.


Milli Eğitim Alanındaki Hizmetler; İmam Hatip Anadolu Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu, Alakoç ve Aşağı Dumanlı İlköğretim Okulları yapılarak gençlerimizin daha iyi bir eğitim almasını sağladık.Balıkgöl İlköğretim Okulunun ihalesi yapılmış olup yaz sezonu itibariyle yıkım ve yapım işlemine başlanacaktır.2014 - 2017 yılında bazı köy okullarında ve su depolarında bakım ve onarımı teknik elemanımız tarafından verilen rapor doğrultusunda hizmet yapılmıştır.


2018 Yılı Hizmet Talebi ve Yatırım Programı


İlçe Merkezinde Çok Programlı Meslek Lisesinin yapılması, Geçitveren, Yukarı Düzmeydan ve Çöğürlü köylerinde ilköğretim okulunun yapılması planlanmaktadır.


Taşteker, Bayramyazı, Düzgören, Yk. Düzmeydan, Yk. Dumanlı, Güneysöğüt, Gözücü, Alakoç, Bayıraltı ve Yanalyol köylerinin asfalt çalışması yapılması planlanmaktadır.Bazı köylerdeki şebeke suları yapımı için gelen talep değerlendirlecek ve teknik rapora göre hizmet sağlanacaktır.
Kumluca, Dilekyazı, kumlubucak, Düzgören, Taşteker, Aş.Düzmeydan, Yk.Düzmeydan, Gümüşlü Mezrası, Geçitveren, Bayıraltı köylerinde arazi sulama kanalı için Erzurum DAP Başkanlığından talep edildi.Köylerdeki alt yapı çalışması için iller bankasından ödenek talep edildi.

Anahtar Kelimeler: 2014 - 2017 Yıl Sonu İtibariyle Taşlıçay Köylerine Yapılan Hizmetler
Bu haber toplam 10145 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
TAŞLIÇAY HDP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
İLKOKUL TARAFINDAN KERMES DÜZENLENDİ
TAŞLIÇAY’DA ÖĞRENCİLERİN KÜTÜPHANE HAFTASI ATAĞI!
Taşlıçay´da Geleneksel ´´Yeddi levin´´ Nevruz Kutlaması
TAŞLIÇAY HASTANE MÜDÜRÜ HALİL IŞIK'TAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
TAŞLIÇAY’DA İSTİKLAL MARŞININ 97. YILI KUTLANDI
Taşlıçay'da eTwinning Gülümse Yarınlara Projesi
Taşlıçayda Işıklandırma Ve Refüj Çalışmaları
Taşlıçaya 5 Bin 500 Ton Kömür Yardımı Yapıldı
Taşlıçay'da Tarla Buz Pistine Dönüştü
TAŞLIÇAY'DA KUŞ GRİBİ
Taşlıçay Yatılı Bölge Okulundan Kaymakam Enver Özderine Ziyaret
TAŞLIÇAY BALIK GÖLÜ İLKOKULUNDA ATATÜRK’ÜN EBEDİYATA İNTİKALİNİN 79.YILI TÖRENLE ANILDI
Taşlıçay'da Eğitim Çalıştayı
Aşiretler sokakta birbirine girdi!
Taşlıçay Spora Malzeme Yardımı Yapıldı
Taşlıçayspor Kaymakam Özderinden Destek İstedi
Taşlıçay Ak Parti İlçe Başkanı Nimet Kaya Oldu
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde Muharrem Ayı Dolayısıyla Aşure İkramı Yapıldı
Taşlıçay'da İneğin Saldırısına Uğrayan Vatandaş Gözünden Oluyordu
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur