Son Dakika
Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu  Taş Yüklü Kamyon Devrildi: 1 Ölü GÖNLÜMÜN HAZİNENELERİ Doğubayazıt'ta özel diş kliniği hizmete açıldı Kars’ta buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü  Ağrı'da Bölge Araştırma Hastanesi Kuruluyor “KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Ailesinden Habersiz Sınava Hazırlandı
 

Ailesinden Habersiz Sınava Hazırlandı

7 Ağustos 2012 Salı 16:49
Yazdır

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) Özel Yetenek Sınavına Yoğun İlgi vardı.

 

Yoğun katılımın yaşandığı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) özel yetenek sınavına 178si bayan, 660’i erkek olmak üzere 838 kişi başvuru yapmıştı. Üniversitenin ana sayfasında yapılan duyuruda, yurdun her bölgesinden sınav için gelen ve başarılı olan öğrencilerin sınav sonuçlarının açıklanması için bazı bilgilerini AİÇÜ BESYO’ya bildirmeleri istendi. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü İrfan Arslan yaptığı açıklamada “Sınava alınan adaylarla ilgili tüm bilgiler ÖSYM ve SGM’den doğrudan alınmıştır ve adayların belgeleri ile karşılaştırılmıştır. Otomasyon sistemi ile yapılan seçimler şeffaf, objektif ve söylentilerden uzak olarak gerçekleşmiştir. Adaylarda sürat, çabukluk, dayanıklılık gibi temel motorik özelliklerin belirlenmesi hedeflenmiş ve en yetenekli adaylar başarılı görülerek liste oluşturulacaktır. Kesin kayıt yaptırmaya hak kazananların açıklanabilmesi için, öğrenci adaylarının bizzat gelmeleri ya da ÖSYM şifrelerini ve aday numaralarını AİÇÜ BESYO’ya bildirmeleri gerekmektedir.” dedi.

 

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 10’u milli sporcu, 20 bayan, 30 erkek olmak üzere toplam 50 öğrenci kayıt yaptıracak. Bu yıl ilk defa AİÇU BESYO Antrenörlük Bölümünde normal ve ikinci öğretimde 40’ar öğrenci (15’er bayan, 25’er erkek) öğrenim görecek. Bu sene Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) 50’si bayan 80’i erkek olmak üzere toplam 180 öğrenci alacaktır.

 

Ailesinden Habersiz Sınava Hazırlandı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) sınavında ailesinden habersiz ve sürpriz yapmak için gelen öğrencilerden Özlem Demirel şu ifadelere değindi; Muş’tan Ağrı’ya sınav için geldik yaklaşık olarak ailemden 4 aydır habersiz sınav hazırlığı yaptım. Buraya gelişimde ailemin halen haberi yok, beni arkadaşlarımın yanında zannediyorlar. Ben buraya aileme sürpriz yapıp gideceğim. Dedi. Sınav yerinde bekleyen ailelerin kimi dua ediyordu kimisi ise heyecanla sınavdan alacakları güzel haberi bekliyorlardı. Sınavdan çıkan bazı öğrenciler fenalık geçirdi.

1

Bu haber toplam 3507 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
Rektör Alma’nın ‘Miraç Kandili’ Mesajı
TÜRK KIZILAY’INDAN ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL DESTEK
Doğubayazıt'ta Bu Yıl İlki Düzenlenen Ortaokullar Arası “Bin Yürek Tek Ses Korolar Şenliği Projesi
Rektör Alma Yükseköğretimde Kalite Yönetimi Çalıştayına Katıldı
Rektör Alma’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
DOĞUBAYAZIT’TA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Üniversite öğrencisi Polonya'da öldürüldü
Rektör Alma Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen "Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Sempozyumuna" Katıldı
DOĞUBAYAZIT BUNU HAK ETMİYOR!...(2)
Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı
AĞRI'LI ÖĞRENCİLER VAN’DAN BAŞARILARLA İLE DÖNDÜ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL ZİYARETLERİ
Iğdır Üniversitesinde “7/24 Okuma ve Ders Çalışma Salonu” Hizmete Açıldı
AĞRI VALİLİĞİNDEN OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI OKULLAR (1) GÜN TATİL EDİLDİ
Rektör Alma, Eskişehir Teknik Üniversitesinde Bir Dizi Görüşmeler Gerçekleştirdi
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ADAY ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİME DESTEK
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur