Son Dakika
DOĞUBAYAZIT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF YARDIMCI'DAN KARNE MESAJI ERYILMAZ’DAN EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YARIYIL TATİLİ MESAJI YARIYIL TATİLİNDE KARNE HEYACANI Hamur'da Karne Heyecanı BAŞARILI SPORCULAR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İ ZİYARET ETTİ AİÇܒde ‘Beslenme Arkeolojisi Diyetisyenler İçin Yeni Bir Çalışma Alanı mı?’ Konulu Seminer Düzenlendi Vali Elban Öğrencilerimizin Karne Sevincine Ortak Oldu Havayolu şirketi AeroMexico'dan 'DNA kampanyası': Ne kadar Meksikalıysan o kadar indirim The Atlantic dergisinden 'Trump görevden alınsın' çağrısı Belçika'da aşırı sağcı siyasetçi insan kaçakçılığından tutuklandı
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Diyadin'lilerden Şölen Havasında Dayanışma Gecesi
 

Diyadin'lilerden Şölen Havasında Dayanışma Gecesi

Diyadin'lilerden Şölen Havasında Dayanışma Gecesi

28 Şubat 2017 Salı 11:19
Yazdır
baskı

İstanbul'da yaşayan Ağrılı ve Diyadinliler Sancaktepe Ağrı İli Diyadin İlçesi ve Çevresi Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği hizmetlerinin altıncı yılı nedeniyle düzenledikleri dayanışma gecesinde bir araya geldi. İstanbul Sancaktepe'de bulunan Cihanbey Düğün Salonu'nda gerçekleşen geceye  ilgi büyüktü. Ağrılı Sanatçı Mehmet Aksu'nun  işletmeciliğini yaptığı düğün salonunda gerçekleşen geceye Ağrılılar Sancaktepe Derneği Başkanı Sadık Belkıs, Sancaktepe Diyadin Derneği Başkanı Ali Kaya, Ümraniye Ağrılılar Derneği Başkan Orhan Baydar, Başkan Yardımcısı Abdurrahman Atalay, Sancaktepe Ağrılı İlli Taşlıcay İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Nesim Tutak, Bölükbaşı Dernek Başkanı Abdullah Aydın, Tuzla Ağrı Derneği Başkanı Mehmet Uşen, Marmara Ağrılılar Federasyonu Başkanı Mustafa Acar, Başkan Yardımcısı Mehmet Miraza Taşdemir, Pendik Ağrılılar Derneği Yönetim Kuruku Üyesi Şükrü Oğuz, Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Gündoğdu, Sancaktepe Belediye Meclis üyesi Yaşara Ösün, Yasinoğulları İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol İnçke, Baz Yapı Yönetim Kurullu Başkanı Bilaz Oğuz, İş Adamı Selami Kaya, Siphan Ticaret yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, Digor Platformu yönetimi ve üyeleri, Aldem Makina Isı Sistemleri Yönetim Kurulu Başkan Osman Aldemir, Vanlı İş Adamı Yaşar Ballı, Bölükbaşı Gençllik Platformu Başkanı Şemsettin Sarıgül ve yönetim kurulu üyeleri, Yılmaz Baydar,Yenidoğan Mevlana Mahallesi nin Ağrılı Muhtarı Necmettin Kılıççeken, Kocataş Derneği Başkanı Niyazi Tanış, Kocataş Gençlik Platformu Başkanı Doğan Kaygusuz ve yönetiminin yanı sıra çok sayıda iş adamı ve Ağrılı katıldı.

 

 

Gecede  Sancaktepe Ağrı İli Diyadin İlçesi ve Çevresi Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali  Kaya, Başkan Yardımcısı Fevzi Atlı, Medya Sorumlusu Erol Bertan, dernek yönetim kurulu üyeleri Allahverdi Yaşar, Erol İnçke, Dilaver çiftçi, Salih Akan, Abdullah Peker, Billa Koran, Yılaz Baydar, Süleyman Takan, Eşref Atlı, Sezasi Yüce, İsmali Yüce, Mustafa Bertan İbrahim Yaşar,  Metin Korani Fevzi Yaman, Yavuz Bertan Sedat Koran, Umut Kakaya, Kıyas Yaman, Hikmet Çiftçi, Hanifi Karakoç hazır bulundular.

 

Başkan Kaya: Bu tablo  bizi gurulandırıyor

 

Şölen havasında geçen gece açılış konuşmasıyla başladı. Açılış konulması için kürüsye çıkan  Sancaktepe Ağrı İli Diyadin İlçesi ve Çevresi Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali  Kaya, önemli mesajlar verdi.

 

 

Sözlerine Kürtçe başlayan Kaya, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Birlik mesajı veren Başkan Kaya, " Biz küççükken ilçeye gittiğimizde köyümü soruyorlardı. Şimdi ise metrapolerder ilimizi soruyorlar. Biz ise Ağrılı olduğumuzu söylüyoruz. Evet Ağrılıyız ve bundan da gurur duyuyoruz. Emek veren herkese  teşekkür ediyoruz. Urfalı, Erzurumlu ve Vanlı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 2010 yılında kurulan derneğimiz ilk edapta 20 kışı ile başladı bu hizmet yolculuğuna. Bu süre zarfı içerisinde hizmetlerimizi her koşulda  sürdürdük. Çalışmalarımızda halkımızın kültürünü yaşatmaya gayret gösterdik. Geldiğimiz noktada bütün derneklerimiz mülk sahibi olmuştur. Bu tablo bizi gurulandırıyor. Bizlerin de hedefi mülk almaktır. Bizleri bu hizmet yolculuğunda ayakta tutan siz değerli üyelerimizin kararlı duruşu ve destekleridir. Bugün eğlenmekten öte, burada kendi kültürümüzü yaşatarak bulunduğumuz alana kendi rengimizi katacağız. Bu tür etkinlikleri bütün Ağrı dernekleriyle eş zamanlı yapmalıyız. Ağrılı olmak ve Ağrıyı yaşatmak adına yürütülen tüm çabaları değerli buluyor ve emeği oalnları kutuluyoırm bir kez daha" şeklinde konuştu.

 

Daha sonra kürsüye çıkan Ağrılılar Sancaktepe Derneği Başkanı Sadık Belkıs, ise " Sizinle birlikte olmaktan mutlulukların en büyüğüdür" dedi. Ağrılıların Sancaktep'de örnek çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Belkıs, "Bundan 2 yıl önce Sancaktepe'de Ağrılıları ismi anılmıyordu. Fakat şuan görüyorum ki Sancaktepe'nin en hareketli hizmet çalışması yürüten Ağrı dernekleri. O kadar güzel bir hareketli var ki kendilerini yukarıya his ettirmişler. Bu bizim için guru verici bir durum. Sizden ricam bizleri yalnız bırakmayın hizmet yolunda bizlerle yürüyün" ifadelerini kullandı.

 

Yenidoğan Mevlana Mahallesi' nin Ağrılı Muhtarı Necmettin Kılıççeken de kültürel çalışmaların öneminde değinerek, "Bir millet kültürüyle yaşar. Bir millet nerede geldiğini unutursa yeni nesillere bir şey anlatamaz. Dolaysıyla bu kültürlerimizin yaşaması için, gelenek ve göreneklerimizin yaşaması için bu derneklere sahip çıkacağız" diye  konuştu.

 

Son olarak kürsüye çıkan Marmara Ağrılılar Federasyonu Başkan Mustafa Acar, tablodan gurur duyduğunu belirtti. Amaçlarının insanları, hemşerilerini bir araya getirmek olduğunu ifade eden Acar,"Bu tablo bizleri gururlandırdı. Değerli Ağrılılar etrafımıza baktığımızda derneklerin koordineli bir şekilde olmalıdır. Bugün geldiğimiz noktada bunun sağlandığını görüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerinin devamının olması lazım" dedi.

 

Yapılan konuşmalardan sonra sahne alan   Dengbej Mihemed Agiri,  konuklara stran ziyafeti çekti.   Dengbej Mihemed Agiri'nin stranları Ağrılıların memlekete hasretlerini bir nebze de olsa dindirdi.  Konuklara Mehmet Aksu ve Ahlatlı Şükran'ın şarkılarıyla doyasıya halay çeker gecenin tadını çıkarttı. Geceye kadınların yoğun katılımı ise dikkatlerden kaçmadı. Kadınlar özellikle Ahlatlı Şükran'ın şarkıları eşliğinde uzun süre halay çektiler.

 

Anahtar Kelimeler: doğubayazıt haberleri, Diyadin'lilerden Şölen Havasında Dayanışma Gecesi
Bu haber toplam 4277 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
DİYADİN KAYMAKAMI OLGUN ÖNER'DEN ÇOCUKLARA SİNEMA KEYFİ
DİYADİN KAYMAKAMI OLGUN ÖNER'DEN KÖYLERE ZİYARET
İL MÜDÜRÜ MEHMETŞAFİ ERİM’DEN DİYADİN KAYMAKAMI OLGUN ÖNER’İ ZİYARET
Vali Süleyman Elban, Diyadin ilçesinde görev yapan polisler ile birlikte iftar yaptı
Diyadin'de öğrenci servis sürücülerine eğitim
Diyadin Kaymakamı Öner Yeni Açılacak Halk kütüphanesinde İncelemelerde Bulundu
Diyadin'de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması
Diyadin Türk Telekom Ortaokulu köy ziyaretleri
Diyadin'de eğitim çalıştayı
Diyadin'de parke taşı döşeme çalışmaları
Diyadin Kaymakamı Olgun Öner bir ilke imza attı
Diyadin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Doğubayazıt Gençlik Merkezi kursları ilgi görüyor
Diyadinli Genç Kuşu Kurtardı ama Ellerini Kaybedecek
Diyadin'de işçi alımı için kura çekimi yapıldı
Diyadin'de İlköğretim Haftası kutlandı
Diyadin'de Arazi Kavgası 1 Kişi Öldü
Ağrı'da trafik kazası: 2 ölü, 9 yaralı
Ağrıda Kavga: 1 Ölü
Diyadin Belediyesinin çalışmaları
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur