Son Dakika
Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu  Taş Yüklü Kamyon Devrildi: 1 Ölü GÖNLÜMÜN HAZİNENELERİ Doğubayazıt'ta özel diş kliniği hizmete açıldı Kars’ta buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü  Ağrı'da Bölge Araştırma Hastanesi Kuruluyor “KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Prof. Dr. İrfan Aslan TRT Okul’da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini Tanıttı
 

Prof. Dr. İrfan Aslan TRT Okul’da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini Tanıttı

2 Ağustos 2012 Perşembe 13:29
Yazdır

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN, TRT Okul kanalında yayınlanan ‘Rektörler Konuşuyor’ programında, üniversiteyi tanıttı.


Geleceğini, tercih edeceği üniversite ile şekillendirecek gençlere üniversitelerin tanıtımını amaçlayan ve canlı yayınlanan ‘Rektörler Anlatıyor’ programına katılan Rektör Prof. Dr. İrfan ASLAN, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nin kuruluşu ve akademik birimleriyle ilgili bilgi verdi.


Öğrencilerin en yetkili ağızlardan okumayı düşündükleri üniversite hakkında bilgi sahibi olmalarını hedefleyen programda üniversite hakkında bilgi veren Prof. Dr. ASLAN, Türkiye’nin doğuya açılan kapısı olan Ağrı’da bulunan üniversitenin akademik ve öğrenci sayısındaki artış ile fiziki yapılaşma bakımından 4 yıllık kısa geçmişine karşın 20 yıla eşdeğer bir gelişme gösterdiğini belirtti.


Üniversitenin en önemli özelliğinin bir devlet üniversitesi olmasına rağmen bir işadamı tarafından desteklenmesi olduğunu ifade eden Prof. Dr. ASLAN, “6 Fakülte, 2 Enstitü, 5 Yüksekokul, 3 Meslek Yüksekokulu ve 6 Araştırma Merkezinin bulunduğu üniversite, ‘Özgür üniversite’ parolası ile hareket ederek, öğrencilerin fikirlerini özgürce paylaşabileceği bir ortam hazırlamaktadır. Bu da öğrencilerimizin özgüvenlerinin gelişmesine olumlu yönde katkı sağlamaktadır. 300 akademisyenin 7 bin öğrenciye eğitim verdiği üniversite, fiziki gelişim konusunda önemli bir mesafe almış durumdadır. Üniversitemize ismini veren değerli iş adamı, eğitim gönüllüsü Sayın İbrahim Çeçen Beyin kurduğu IC Vakfı ile işbirliği içerisinde, üniversiteyi ilk 5000’de tercih eden en yüksek puanlı ilk öğrencilerimize 750 TL karşılıksız burs verilerek öğrencilere önemli bir ekonomik katkı sağlanmaktadır. Bu durum aynen devam edecektir. Kurulduğu yıl 10 bin metrekare kapalı alanın bulunduğu üniversitede bugün 120 bin metrekare kapalı alanla öğrencilerimize hizmet verilmektedir” diye konuştu.

Bu haber toplam 3365 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
Rektör Alma’nın ‘Miraç Kandili’ Mesajı
TÜRK KIZILAY’INDAN ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL DESTEK
Doğubayazıt'ta Bu Yıl İlki Düzenlenen Ortaokullar Arası “Bin Yürek Tek Ses Korolar Şenliği Projesi
Rektör Alma Yükseköğretimde Kalite Yönetimi Çalıştayına Katıldı
Rektör Alma’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
DOĞUBAYAZIT’TA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Üniversite öğrencisi Polonya'da öldürüldü
Rektör Alma Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen "Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Sempozyumuna" Katıldı
DOĞUBAYAZIT BUNU HAK ETMİYOR!...(2)
Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı
AĞRI'LI ÖĞRENCİLER VAN’DAN BAŞARILARLA İLE DÖNDÜ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL ZİYARETLERİ
Iğdır Üniversitesinde “7/24 Okuma ve Ders Çalışma Salonu” Hizmete Açıldı
AĞRI VALİLİĞİNDEN OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI OKULLAR (1) GÜN TATİL EDİLDİ
Rektör Alma, Eskişehir Teknik Üniversitesinde Bir Dizi Görüşmeler Gerçekleştirdi
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ADAY ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİME DESTEK
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur