Son Dakika
Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu  Taş Yüklü Kamyon Devrildi: 1 Ölü GÖNLÜMÜN HAZİNENELERİ Doğubayazıt'ta özel diş kliniği hizmete açıldı Kars’ta buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü  Ağrı'da Bölge Araştırma Hastanesi Kuruluyor “KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
KISA ZAMANDA BÜYÜK AŞAMA KAYDEDİLDİ
 

KISA ZAMANDA BÜYÜK AŞAMA KAYDEDİLDİ

27 Temmuz 2012 Cuma 18:22
Yazdır

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN, kampüs alanındaki kapalı alan miktarının 4 yılda 12 kat artırılarak, 10 bin m2’den 120 bin m2’ye çıkarıldığını belirtti. Prof. Dr. ASLAN, kısa zamanda tamamlanan yatırımlarla üniversitenin kente ayrı bir görünüm kattığını söyledi.


Üniversiteye merkezi bir kampüs kazandırmak amacıyla yıllarca atıl durumda bulunan yaklaşık 2 bin dönüm alanın 2008 yılının sonunda üniversiteye devredildiğini kaydeden Prof. Dr. İrfan ASLAN, “Gerek devletimizin ve gerekse de saygı değer eğitim gönüllüsü, İş adamı  İbrahim ÇEÇEN  Beyin katkıları ile kampüsün oluşturulmasına başlandı. Üç yıl gibi kısa bir süre zarfında 5 bin 400 metrekarelik Rektörlük, 7 bin 550 metrekarelik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 7 bin 400 metrekarelik Fen - Edebiyat Fakültesi, 8 bin metrekarelik Eğitim Fakültesi, 6 bin 130 metrekarelik Meslek Yüksekokulu ile 6 bin 130 metrekarelik Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile 324 metrekarelik Trafo, 940 metrekarelik Isı Merkezi inşaatı ve 187 bin 900 metrelik damla sulama sisteminin döşemesi tamamlandı. Teknik altyapı bakımından dünyanın önemli laboratuarlarından olan 3 bin 550 metrekarelik Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı tamamlanarak çevre ülkelerin ve bölge illerinin hizmetine sunuldu. Akademisyen, idari personel ve öğrencilerimiz için yapılan 6 bin 600 metrekarelik Merkezi Yemekhane ve Kafeterya ile 6 bin 500 metrekare alan üzerine kurulan Çok Amaçlı Spor Salonunun yanı sıra 6 bin 850 metrekarelik Garaj ve Atölyelerin inşaatları da tamamlandı” diye konuştu.


Henüz dört bir yıllık bir geçmişi bulunan üniversitedeki fiziki yapılaşmanın bunlarla da sınırlı olmadığını vurgulayan Prof. Dr. ASLAN, şöyle devam etti:


“Öte yandan 12 bin metrekare alan üzerine kurulan 100 adet personel lojmanı, 3 bin metrekare alana sahip bin 500 kişilik Cami ve 7 bin metrekarelik Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu, dört blok halindeki 6 bin 960 metrekarelik Eğitim Fakültesi ek binaları, 3 bin 450 metrekarelik Sosyal Tesisler, 18 bin metrekarelik Stadyum, 6 bin 500 metrekarelik Çevre Yürüme Bantları ise 2012 Ekim ayı sonunda tamamlanacaktır. Ayrıca 15 bin metrekarelik Bilgi İşlem, Kütüphane ve Kültür Merkezi, 2 fakülte ile 3 Yüksekokul binasının yapımının da 2013 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.”

 

 

 

 


Bu haber toplam 1926 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
Rektör Alma’nın ‘Miraç Kandili’ Mesajı
TÜRK KIZILAY’INDAN ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL DESTEK
Doğubayazıt'ta Bu Yıl İlki Düzenlenen Ortaokullar Arası “Bin Yürek Tek Ses Korolar Şenliği Projesi
Rektör Alma Yükseköğretimde Kalite Yönetimi Çalıştayına Katıldı
Rektör Alma’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
DOĞUBAYAZIT’TA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Üniversite öğrencisi Polonya'da öldürüldü
Rektör Alma Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen "Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Sempozyumuna" Katıldı
DOĞUBAYAZIT BUNU HAK ETMİYOR!...(2)
Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı
AĞRI'LI ÖĞRENCİLER VAN’DAN BAŞARILARLA İLE DÖNDÜ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL ZİYARETLERİ
Iğdır Üniversitesinde “7/24 Okuma ve Ders Çalışma Salonu” Hizmete Açıldı
AĞRI VALİLİĞİNDEN OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI OKULLAR (1) GÜN TATİL EDİLDİ
Rektör Alma, Eskişehir Teknik Üniversitesinde Bir Dizi Görüşmeler Gerçekleştirdi
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ADAY ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİME DESTEK
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur