Son Dakika
Doğubayazıt'ta15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Kars'ta İntihar Etmek İsteyen Kızı İtfaiye Ekipleri Kurtardı Hayvan otlatılan yaylada patlama: 2 çocuk hayatını kaybetti Araştırmacı Yazar Mehmet Yardımcı Ata Yurdunda TARİHİ İSHAK PAŞA SARAYIN'DA RESİM SERGİSİ DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ Kayısı yiyen sincaplar görüntülendi Yüksekova'dan Acı Haber... DOĞUBAYAZIT OTOBÜSÜ SİVAS'TA KAZA YAPTI Araştırmacı Yazar Nihat Gültekin'den Gazetemize Anlamlı Ziyaret
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
İRAN HEYETİNDEN AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET
 

İRAN HEYETİNDEN AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

17 Temmuz 2012 Salı 18:14
Yazdır

İran İslam Cumhuriyeti'den bir heyet Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini Ziyaret Etti. Maku Fermandarı Hamid Ahmedyan başkanlığındaki İran heyeti, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. İrfan ASLAN’ı makamında ziyaret etti.

 

İran heyetinin üniversiteyi ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını belirten İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN, bilimde ileriye yönelik atılacak her adımda iş birliğine her zaman önem verdiklerini ifade etti. Bölgede kendi kendimizi yetiştirecek bir birlikteliğin oluşmasına her zaman katkıda bulunacaklarını aktaran Rektör ASLAN, İbrahim Çeçen Üniversitesi hakkında kısa bilgiler verdikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Öncelikle ziyaretinizden dolayı memnuniyetimi bildirir hepine çok teşekkür ederim.  Hepiniz hoş geldiniz. Biz üniversite olarak Tebriz üniversitesi, Tahran üniversitesi ile zaten bir işbirliği içerisindeyiz. Birlikte anlaşmamızda var. Hocalarımız gidip geliyor. Onların hocaları da gidip geliyor. Şimdi bizim hedefimiz şu, yıllarca gerek Türkiye de gerek İran,  Azerbaycan, Uzakdoğu, Ortadoğu ülkeleri,  Amerika Birleşik Devletlerine, İngiltere ye, Avrupa ülkelerine doktora, master için öğrenciler gönderiyor. Globalleşmiş bir dünyada Amerika’daki teknolojiler Avrupa’daki teknolojiler, Türkiye’de var. Bir kısmı İranda var. Biz artık güçlerimiz birleştirmek istiyoruz. İranlı öğrenciler Amerika’ya gitmesin. Türkiye’ye gelsin. Türkiye’deki örencilerde Amerika’ya gitmesin. İranın öğrencileri Türkiye’ye gelsin Türkiye’den öğrencilerde İran’a gitsin.  Bu şekil doktora, master yapsın. Biz bu çevrede kendi kendimizi yetiştirelim. Bunun içinde biz, çok donanımlı bir laboratuvar kurduk. Bölgeye hitap edecek bir laboratuvar. Her türlü bilimsel çalışmalar yapılabilecek. Petrol analizinden asfalt analizine kadar. Gıda analizinden su analizine kadar her türlü analizin yapıldığı bir laboratuvar. Bu laboratuvarımızda ülkenizden gönderilecek değişik analizler yapılabilir. Master ve doktora öğrencileriniz gelip bu laboratuvarda çalışma yapabilirler. Ben tekrar hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bilim noktasında ikili ilişkilere çok önem verdiklerini belirten Maku Fermandarı Hamid AHMEDYAN, bu anlamda Sayın Rektörümüz İrfan Bey’inde katkılarıyla üniversite ile karşılıklı işbirliği içerisinde olmak istediklerini söyledi. Maku Fermandarı Hamid AHMEDYAN, “Karşılıklı iş birliği içerisinde olmalıyız. Evet bizim iddiamız bilimde dünyada ilerlemek. Bunun iddiası içerisindeyiz. Ve bunu karşılıklı ilişkiler içerisinde gerek akademisyen olsun gerekse öğrenci noktasında olsun güzel bir birliktelik içerisinde yürütmeliyiz. Bu anlamada Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Bölgede önemli bir konumda. Üniversiteyi gezip incelediğimiz kadarıyla bu konumunu koruyacak ve daha da ilerletecek güzel bir alt yapıya sahip. Ziyaretimizde hem akademik personel tarafından hem idari personelden oluşan bir ekiple geldik. Daha verimli olacağını düşündük.  Biz bu ziyaretten dolayı çok memnunuz. Çok güzel bir üniversite gördük. Hatta bize örnek teşkil edecek bir üniversite. Sayın Rektörümüzü bu çalışmalarından dolayı kutluyor, bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyorum. Umarım bu ziyaret vesilesi ile güzel bir ilişki içerisinde birlikteliğimiz devam eder.” dedi.

 

Rektör Prof. DR. İrfan ASLAN ile birlikte kampüsü gezen İran Heyeti kampüsteki gelişime hayran kaldıklarını ve 3 yıl gibi kısa sürede böylesine bir kampüsün oluştuğuna inanamadıklarını belirttiler.

 

Ziyarette Prof. Dr. İrfan ASLAN, Maku Fermandarı Hamid AHMEDYAN’a ziyaret anısına plaket takdim ederken beraberindeki heyete’de çeşitli hediyeler verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2031 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
LGS'de derece yapan öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Tekin'e ziyaret
Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu
Rektör Alma’dan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
VELİLERİN KARNE SEVİNCİ
Doğubayazıt Sıfır Atık Sergisi Yapıldı
Doğubayazıt için spor ve farkındalık
AİÇÜ REKTÖRÜ ABDULHALİK KARABULUT'UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Doğubayazıt'ta 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde Bu Yıl Üçüncüsü Gerçekleşen "Şenlik 23" İsimli Etkinliklerimizde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldılar
Peyjaz Alanındaki Bitkilere Solucan Gübresi İle Sölom Sıvısı Verildi
AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı için Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı
Doğubeyazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesinde bilgi yarışması
Ağrı'da Paylaşılamayan Koltuk
Iğdır Üniversitesinde “Gotik Sergisi” Düzenlendi
Iğdır Üniversitesi İlk Fahri Doktora Unvanı Ahmet Arslan’a Verildi
DOĞUBAYAZIT ‘DA MİNİKLER KIZ-ERKEK VE KÜÇÜKLER KIZ-ERKEK MÜSABAKALARI SONUÇLANDI
Rektör Alma’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
A TAKIMI SAVAŞ AY ANADOLU LİSESİNDE AYLIK MUTAD PANSİYON TOPLANTISI YAPILDI
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur