Son Dakika
Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu  Taş Yüklü Kamyon Devrildi: 1 Ölü GÖNLÜMÜN HAZİNENELERİ Doğubayazıt'ta özel diş kliniği hizmete açıldı Kars’ta buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü  Ağrı'da Bölge Araştırma Hastanesi Kuruluyor “KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
İRAN HEYETİNDEN AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET
 

İRAN HEYETİNDEN AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

17 Temmuz 2012 Salı 18:14
Yazdır

İran İslam Cumhuriyeti'den bir heyet Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini Ziyaret Etti. Maku Fermandarı Hamid Ahmedyan başkanlığındaki İran heyeti, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. İrfan ASLAN’ı makamında ziyaret etti.

 

İran heyetinin üniversiteyi ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını belirten İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN, bilimde ileriye yönelik atılacak her adımda iş birliğine her zaman önem verdiklerini ifade etti. Bölgede kendi kendimizi yetiştirecek bir birlikteliğin oluşmasına her zaman katkıda bulunacaklarını aktaran Rektör ASLAN, İbrahim Çeçen Üniversitesi hakkında kısa bilgiler verdikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Öncelikle ziyaretinizden dolayı memnuniyetimi bildirir hepine çok teşekkür ederim.  Hepiniz hoş geldiniz. Biz üniversite olarak Tebriz üniversitesi, Tahran üniversitesi ile zaten bir işbirliği içerisindeyiz. Birlikte anlaşmamızda var. Hocalarımız gidip geliyor. Onların hocaları da gidip geliyor. Şimdi bizim hedefimiz şu, yıllarca gerek Türkiye de gerek İran,  Azerbaycan, Uzakdoğu, Ortadoğu ülkeleri,  Amerika Birleşik Devletlerine, İngiltere ye, Avrupa ülkelerine doktora, master için öğrenciler gönderiyor. Globalleşmiş bir dünyada Amerika’daki teknolojiler Avrupa’daki teknolojiler, Türkiye’de var. Bir kısmı İranda var. Biz artık güçlerimiz birleştirmek istiyoruz. İranlı öğrenciler Amerika’ya gitmesin. Türkiye’ye gelsin. Türkiye’deki örencilerde Amerika’ya gitmesin. İranın öğrencileri Türkiye’ye gelsin Türkiye’den öğrencilerde İran’a gitsin.  Bu şekil doktora, master yapsın. Biz bu çevrede kendi kendimizi yetiştirelim. Bunun içinde biz, çok donanımlı bir laboratuvar kurduk. Bölgeye hitap edecek bir laboratuvar. Her türlü bilimsel çalışmalar yapılabilecek. Petrol analizinden asfalt analizine kadar. Gıda analizinden su analizine kadar her türlü analizin yapıldığı bir laboratuvar. Bu laboratuvarımızda ülkenizden gönderilecek değişik analizler yapılabilir. Master ve doktora öğrencileriniz gelip bu laboratuvarda çalışma yapabilirler. Ben tekrar hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Bilim noktasında ikili ilişkilere çok önem verdiklerini belirten Maku Fermandarı Hamid AHMEDYAN, bu anlamda Sayın Rektörümüz İrfan Bey’inde katkılarıyla üniversite ile karşılıklı işbirliği içerisinde olmak istediklerini söyledi. Maku Fermandarı Hamid AHMEDYAN, “Karşılıklı iş birliği içerisinde olmalıyız. Evet bizim iddiamız bilimde dünyada ilerlemek. Bunun iddiası içerisindeyiz. Ve bunu karşılıklı ilişkiler içerisinde gerek akademisyen olsun gerekse öğrenci noktasında olsun güzel bir birliktelik içerisinde yürütmeliyiz. Bu anlamada Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Bölgede önemli bir konumda. Üniversiteyi gezip incelediğimiz kadarıyla bu konumunu koruyacak ve daha da ilerletecek güzel bir alt yapıya sahip. Ziyaretimizde hem akademik personel tarafından hem idari personelden oluşan bir ekiple geldik. Daha verimli olacağını düşündük.  Biz bu ziyaretten dolayı çok memnunuz. Çok güzel bir üniversite gördük. Hatta bize örnek teşkil edecek bir üniversite. Sayın Rektörümüzü bu çalışmalarından dolayı kutluyor, bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyorum. Umarım bu ziyaret vesilesi ile güzel bir ilişki içerisinde birlikteliğimiz devam eder.” dedi.

 

Rektör Prof. DR. İrfan ASLAN ile birlikte kampüsü gezen İran Heyeti kampüsteki gelişime hayran kaldıklarını ve 3 yıl gibi kısa sürede böylesine bir kampüsün oluştuğuna inanamadıklarını belirttiler.

 

Ziyarette Prof. Dr. İrfan ASLAN, Maku Fermandarı Hamid AHMEDYAN’a ziyaret anısına plaket takdim ederken beraberindeki heyete’de çeşitli hediyeler verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1960 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
Rektör Alma’nın ‘Miraç Kandili’ Mesajı
TÜRK KIZILAY’INDAN ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL DESTEK
Doğubayazıt'ta Bu Yıl İlki Düzenlenen Ortaokullar Arası “Bin Yürek Tek Ses Korolar Şenliği Projesi
Rektör Alma Yükseköğretimde Kalite Yönetimi Çalıştayına Katıldı
Rektör Alma’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
DOĞUBAYAZIT’TA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Üniversite öğrencisi Polonya'da öldürüldü
Rektör Alma Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen "Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Sempozyumuna" Katıldı
DOĞUBAYAZIT BUNU HAK ETMİYOR!...(2)
Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı
AĞRI'LI ÖĞRENCİLER VAN’DAN BAŞARILARLA İLE DÖNDÜ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL ZİYARETLERİ
Iğdır Üniversitesinde “7/24 Okuma ve Ders Çalışma Salonu” Hizmete Açıldı
AĞRI VALİLİĞİNDEN OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI OKULLAR (1) GÜN TATİL EDİLDİ
Rektör Alma, Eskişehir Teknik Üniversitesinde Bir Dizi Görüşmeler Gerçekleştirdi
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ADAY ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİME DESTEK
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur