Son Dakika
Doğubayazıt'ta15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Kars'ta İntihar Etmek İsteyen Kızı İtfaiye Ekipleri Kurtardı Hayvan otlatılan yaylada patlama: 2 çocuk hayatını kaybetti Araştırmacı Yazar Mehmet Yardımcı Ata Yurdunda TARİHİ İSHAK PAŞA SARAYIN'DA RESİM SERGİSİ DOĞUBAYAZIT'TA VEFAT HABERLERİ Kayısı yiyen sincaplar görüntülendi Yüksekova'dan Acı Haber... DOĞUBAYAZIT OTOBÜSÜ SİVAS'TA KAZA YAPTI Araştırmacı Yazar Nihat Gültekin'den Gazetemize Anlamlı Ziyaret
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI MEM’DE NELER OLUYOR?
 

AĞRI MEM’DE NELER OLUYOR?

9 Temmuz 2012 Pazartesi 09:17
Yazdır

NEZİR SEVİM ASLI GÖREVİNE NEDEN GÖNDERİLMİYOR?


Kamuoyu Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ı negatif icraatını sorgulayarak “Bu ne biçim Milli Eğitim Müdürlüğü anlayışıdır? Aslı görev yerine Müdür Nezir Sevim’i göndermeyerek 2 ay izin sonrası 6 ay görevi uzatma gerekçesine” yanıt aramaktadır.


Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünün meşhurlaşmış İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğügörevini yürüten çoktan çok muhterem bay Nezir Sevim’in aslı görev yeri olan Doğubayazıt Milli Eğitim Müdürlüğüne neden gönderilmediği ve halen Ağrı’da tutulduğu konusu Ağrı kamuoyunda güncelliğini korumaktadır.


Bilindiği gibi 120 bin nüfuslu Doğubayazıt ilçesi 2006 yılından beri Milli Eğitim Müdürlüğü görevini vekaleten atanan öğretmenlerce yürütülmektedir.


Bunun müsebbibi de Bay Nezir Sevim’dir. Doğubayazıt Milli Eğitim Müdürlüğünün aslı kadrolu Müdürü Nezir Sevim olup, 2006 yılından beri Doğubayazıt’a hiç adım atmayarak hangi torpil ile oraya geldiği malum olmayan Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünün İdari ve Mali İşler Şubesine vekaleten atanması sonucu Doğubayazıt Milli Eğitim Müdürlüğünde vekalet dönemi başlamıştır.


Milli Eğitim Müdürlüklerinde Milli Eğitim Bakanlığının görevlendirilme kalktığına dair genelgesi gereğince, Nezir Sevim’in görevlendirilmesi sonlanmış ancak Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ın okeyi ile 2 ay izine ayrılmasına müsamaha edilen Bay Nezir Sevim yeniden 6 ay geçici görevlendirme ile Ağrı MEM İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü görevinde tutulmuştur.


Bay Nezir Sevim’in aslı görevi olan Doğubayazıt MEM’lüğüne başlamamasını engelleyerek iki ay izne ayrılmasına ve 6 ay yeniden görevlendirilmesine zemin hazırlayan Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak burada üzümü yiyeceğine bağcıyı dövmüştür.


Kamuoyu Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ı negatif icraatını sorgulayarak “Bu ne biçim Milli Eğitim Müdürlüğü anlayışıdır? Aslı görev yerine Müdür Nezir Sevim’i göndermeyerek 2 ay izin sonrası 6 ay görevi uzatma gerekçesine” yanıt aramaktadır.

120 bin nüfuslu bir ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda olan aslı Müdürü göndermeyip de burayı vekaletle yürütme çabasının arkasında yatan gerekçeyi Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak çıkıp kamuoyuna açıklamalıdır.


Halkın Sesi Gazetesi olarak bizde soruyoruz; “Ağrı Milli Eğitim Müdürü Sayın Fatih Başak, Nezir Sevim’in ne özelliği var ki bunu koruyor ve 120 bin nüfuslu Doğubayazıt ilçesini vekalet cenderesine bırakıyorsunuz? Unutmayınız ki siz Ağrı Milli Eğitim Teşkilatının başısınız. Sizin amacınız Ağrı ve merkeze bağlı tüm Milli Eğitim birimlerinde sağlıklı eğitim ve öğretimi gerçekleştirecek kadroları oluşturmaktır. Oysa yapılan uygulamada bunun tamamen tersini görüyoruz. Yapılan yanlışlıkların cerimesini neden Doğubayazıt halkı çeksin. Umarız ki kısa zamanda yaptığınızın hataların farkına varır; sizden önce ki Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünün yanlışlıklardan doğan pişmanlığı yaşamazsınız.


Unutmayınız ki Sayın Müdürümüz Halkın Sesi Gazetesi olarak bu konunun amansız takipçisi olacağız. Kamuoyunu sürekli olarak aslı görevimiz olan haber verme noktasında aydınlatacağız."

 

Bu haber toplam 4685 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
LGS'de derece yapan öğrencilerden Milli Eğitim Müdürü Tekin'e ziyaret
Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu
Rektör Alma’dan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
VELİLERİN KARNE SEVİNCİ
Doğubayazıt Sıfır Atık Sergisi Yapıldı
Doğubayazıt için spor ve farkındalık
AİÇÜ REKTÖRÜ ABDULHALİK KARABULUT'UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Doğubayazıt'ta 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde Bu Yıl Üçüncüsü Gerçekleşen "Şenlik 23" İsimli Etkinliklerimizde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldılar
Peyjaz Alanındaki Bitkilere Solucan Gübresi İle Sölom Sıvısı Verildi
AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı için Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı
Doğubeyazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesinde bilgi yarışması
Ağrı'da Paylaşılamayan Koltuk
Iğdır Üniversitesinde “Gotik Sergisi” Düzenlendi
Iğdır Üniversitesi İlk Fahri Doktora Unvanı Ahmet Arslan’a Verildi
DOĞUBAYAZIT ‘DA MİNİKLER KIZ-ERKEK VE KÜÇÜKLER KIZ-ERKEK MÜSABAKALARI SONUÇLANDI
Rektör Alma’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
A TAKIMI SAVAŞ AY ANADOLU LİSESİNDE AYLIK MUTAD PANSİYON TOPLANTISI YAPILDI
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur