Son Dakika
Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu  Taş Yüklü Kamyon Devrildi: 1 Ölü GÖNLÜMÜN HAZİNENELERİ Doğubayazıt'ta özel diş kliniği hizmete açıldı Kars’ta buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü  Ağrı'da Bölge Araştırma Hastanesi Kuruluyor “KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
AĞRI MEM’DE NELER OLUYOR?
 

AĞRI MEM’DE NELER OLUYOR?

9 Temmuz 2012 Pazartesi 09:17
Yazdır

NEZİR SEVİM ASLI GÖREVİNE NEDEN GÖNDERİLMİYOR?


Kamuoyu Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ı negatif icraatını sorgulayarak “Bu ne biçim Milli Eğitim Müdürlüğü anlayışıdır? Aslı görev yerine Müdür Nezir Sevim’i göndermeyerek 2 ay izin sonrası 6 ay görevi uzatma gerekçesine” yanıt aramaktadır.


Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünün meşhurlaşmış İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğügörevini yürüten çoktan çok muhterem bay Nezir Sevim’in aslı görev yeri olan Doğubayazıt Milli Eğitim Müdürlüğüne neden gönderilmediği ve halen Ağrı’da tutulduğu konusu Ağrı kamuoyunda güncelliğini korumaktadır.


Bilindiği gibi 120 bin nüfuslu Doğubayazıt ilçesi 2006 yılından beri Milli Eğitim Müdürlüğü görevini vekaleten atanan öğretmenlerce yürütülmektedir.


Bunun müsebbibi de Bay Nezir Sevim’dir. Doğubayazıt Milli Eğitim Müdürlüğünün aslı kadrolu Müdürü Nezir Sevim olup, 2006 yılından beri Doğubayazıt’a hiç adım atmayarak hangi torpil ile oraya geldiği malum olmayan Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünün İdari ve Mali İşler Şubesine vekaleten atanması sonucu Doğubayazıt Milli Eğitim Müdürlüğünde vekalet dönemi başlamıştır.


Milli Eğitim Müdürlüklerinde Milli Eğitim Bakanlığının görevlendirilme kalktığına dair genelgesi gereğince, Nezir Sevim’in görevlendirilmesi sonlanmış ancak Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ın okeyi ile 2 ay izine ayrılmasına müsamaha edilen Bay Nezir Sevim yeniden 6 ay geçici görevlendirme ile Ağrı MEM İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü görevinde tutulmuştur.


Bay Nezir Sevim’in aslı görevi olan Doğubayazıt MEM’lüğüne başlamamasını engelleyerek iki ay izne ayrılmasına ve 6 ay yeniden görevlendirilmesine zemin hazırlayan Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak burada üzümü yiyeceğine bağcıyı dövmüştür.


Kamuoyu Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ı negatif icraatını sorgulayarak “Bu ne biçim Milli Eğitim Müdürlüğü anlayışıdır? Aslı görev yerine Müdür Nezir Sevim’i göndermeyerek 2 ay izin sonrası 6 ay görevi uzatma gerekçesine” yanıt aramaktadır.

120 bin nüfuslu bir ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosunda olan aslı Müdürü göndermeyip de burayı vekaletle yürütme çabasının arkasında yatan gerekçeyi Ağrı Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak çıkıp kamuoyuna açıklamalıdır.


Halkın Sesi Gazetesi olarak bizde soruyoruz; “Ağrı Milli Eğitim Müdürü Sayın Fatih Başak, Nezir Sevim’in ne özelliği var ki bunu koruyor ve 120 bin nüfuslu Doğubayazıt ilçesini vekalet cenderesine bırakıyorsunuz? Unutmayınız ki siz Ağrı Milli Eğitim Teşkilatının başısınız. Sizin amacınız Ağrı ve merkeze bağlı tüm Milli Eğitim birimlerinde sağlıklı eğitim ve öğretimi gerçekleştirecek kadroları oluşturmaktır. Oysa yapılan uygulamada bunun tamamen tersini görüyoruz. Yapılan yanlışlıkların cerimesini neden Doğubayazıt halkı çeksin. Umarız ki kısa zamanda yaptığınızın hataların farkına varır; sizden önce ki Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğünün yanlışlıklardan doğan pişmanlığı yaşamazsınız.


Unutmayınız ki Sayın Müdürümüz Halkın Sesi Gazetesi olarak bu konunun amansız takipçisi olacağız. Kamuoyunu sürekli olarak aslı görevimiz olan haber verme noktasında aydınlatacağız."

 

Bu haber toplam 4463 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
Rektör Alma’nın ‘Miraç Kandili’ Mesajı
TÜRK KIZILAY’INDAN ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL DESTEK
Doğubayazıt'ta Bu Yıl İlki Düzenlenen Ortaokullar Arası “Bin Yürek Tek Ses Korolar Şenliği Projesi
Rektör Alma Yükseköğretimde Kalite Yönetimi Çalıştayına Katıldı
Rektör Alma’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
DOĞUBAYAZIT’TA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Üniversite öğrencisi Polonya'da öldürüldü
Rektör Alma Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen "Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Sempozyumuna" Katıldı
DOĞUBAYAZIT BUNU HAK ETMİYOR!...(2)
Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı
AĞRI'LI ÖĞRENCİLER VAN’DAN BAŞARILARLA İLE DÖNDÜ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL ZİYARETLERİ
Iğdır Üniversitesinde “7/24 Okuma ve Ders Çalışma Salonu” Hizmete Açıldı
AĞRI VALİLİĞİNDEN OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI OKULLAR (1) GÜN TATİL EDİLDİ
Rektör Alma, Eskişehir Teknik Üniversitesinde Bir Dizi Görüşmeler Gerçekleştirdi
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ADAY ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİME DESTEK
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur