Son Dakika
EŞ BAŞKANDAN MEZARLIKLARA İNCELEME ECZACI RAFET ŞAHİN'İN ARDINDAN Ağrı’lı Minik Tenisçi Şampiyon Oldu VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ : “BİZ AFETLE BOĞUŞURKEN VEKİL SEÇTİĞİMİZ EKREM ÇELEBİ İSTANBUL’UN DERDİNE DÜŞMÜŞ” HDP Ağrı Milletvekili-Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Dilan Taşdemir’in Ağrı Diyadin ilçesinde sel felaketi sonrası 4 kişinin yaşamını yetirmesine ilişkin soru önergesi ikizler Türkiye birincisi ve ikincisi oldu 8 Yıl Sonra İlk Sefer Taşlıçay'da Elde halı ve kilim dokuma geleneği yaşatılıyor "Doğunun incisi" Van turistleri cezbediyor Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ın Yılsonu Mesajı
 

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak’ın Yılsonu Mesajı

8 Haziran 2012 Cuma 15:52
Yazdır

AYNI HEYECANI YAŞAMAK

Bir eğitim-öğretim yılını daha geride bırakıyoruz. Öğrencilerimiz, Öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu ve yoğun geçen bir senenin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşıyorum.


Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz ve Saygıdeğer Velilerimiz,

Sevgili Öğrenciler, Başarıya insan çabalayarak ulaşır. Çalışmanın, öğrenmenin zevkine varmış insan için başarmak, sonuçtan başka bir şey değildir. Başarı için yapılacak şey bellidir; Öğrenme merakı taşımak, azimli olmak, planlı olmak..! Bir yıllık emeğinizin karşılığını alacağız bu günde, sizlerin başarıları bizler için, geleceğimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Bizim size olan inancımız çok büyük. Siz isterseniz her şeyin en güzelini yaparsınız. Büyük bir azim ve kararlılıkla tamamladığımız bu eğitim-öğretim yılının sonu, hayatınızın yeni bir merhalesinin de ilk adımı aslında. Sizden, her doğan günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılında enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.


Bazılarınızın karnesinde sizleri üzen notlar olabilir. Ama bunları düzenli ve planlı bir çalışmayla telafi edeceğinize inanıyorum. Başarılı olanlarınızı ise gönülden kutluyor, hepinizin sevgiyle gözlerinizden öpüyorum. Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler, yeni insanlar tanıyarak, eğlenerek, spor yaparak ve ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak, bugünden daha sosyal, daha kültürlü ve daha birikimli olmanızı diliyorum. Hepinize iyi ve huzur dolu tatiller diliyorum.


Değerli Öğretmenler, Sizler insanın eğitimine, insanın içine, aklına, kalbine, ruhuna yöneldiniz; geleceğimizi kuracak çocuklarımızla gençlerimizle ilgilenmekten yorulmadınız. Tekdüzeliğe düşmemek için, onların içlerindeki güzelliği ortaya çıkarmak için elinizden geleni yaptınız. Onları içinde yaşadıkları modern dünya hakkında bilgilendirmek için çalıştınız. Tüm kavganız bilgi toplumunu oluşturacak güçlü bireyleri yetiştirmekti. Bu toplumu kuracak olan fedakârlık duvarında bir tuğla olabilmek için kendinizi feda ediyorsunuz. Düşünen, sorgulayan eleştiren nesil için görevinizi bir eğitim-öğretim yılında daha tamamladınız. Acı- tatlı birçok olay yaşadınız ve bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Şimdi bunun belki biraz da buruk sevinci içindesiniz. Sizlerin çabaları çok kıymetli, değerlidir, fedakâr öğretmen arkadaşlarım. Sizler için bir senenin bitmesi ister istemez içinizde "yıllar geçiyor" hissini de uyandırıyor, farkındayım. Fakat çok iyi biliyorsunuz ki yıllar geçmiyor; birikiyor! Zaman zaman çeşitli olumsuzluklarla karşılaşsanız da güzel şeyler yapma azmini bırakmadınız. Bu ülke, bu çocuklar, bu gençler israf edilemez, buna hakkımız yok diye elinizden geleni yaptığınız için sizlere minnettarız! Bir çocuğumuzu dahi feda edemeyeceğimizi en iyi sizler biliyorsunuz. Onlara sahip oldukları potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayacak en büyük destekçileri sizlersiniz. Mustafa Kemal Atatürk`ün "Öğretmenler! Gelecek nesil sizin eseriniz olacaktır." sözünü her anınızı tazeleyici ilke bilerek yaşayan sizlere çok güvenmekteyiz. Bu duygularla siz değerli Öğretmenlerimize emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.


Saygıdeğer Veliler, Çocuklarınız üzerinde ne kadar büyük emeklerinizin olduğunu hepimiz biliyoruz. Sizler de bu eğitim öğretim yılında çocuklarınızın her zaman ve her koşulda yanında oldunuz. En büyük hayallerinizden biri çocuğunuzun iyi bir eğitim alarak geleceğe yönelik doğru adımlar atmasını sağlamaktı. Bugün 2011-2012 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyorlar. Çocuklarınız ellerinden gelen bütün gayreti göstererek yetenekleri ve gayretleri kadar başarılı oldular. Onların karnedeki notları elbette ki önemlidir. Ama asil önemli olan her koşulda çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürdürmektir. Çocuklarımızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimizde, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı günümüzde, bilgiyi kullanma ve bilgiyi üretme yolunda çocuklarımıza rehberlik etmemiz gerekir. Sizlerin bu kutlu görevde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim. Sevgili Öğrencilerimizi, Değerli Öğretmenlerimizi ve Saygıdeğer Velilerimizi kutluyor, iyi bir tatil geçirmenizi dileklerimle, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Fatih BAŞAK

İl Milli Eğitim Müdürü

Bu haber toplam 2302 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu
Rektör Alma’dan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
VELİLERİN KARNE SEVİNCİ
Doğubayazıt Sıfır Atık Sergisi Yapıldı
Doğubayazıt için spor ve farkındalık
AİÇÜ REKTÖRÜ ABDULHALİK KARABULUT'UN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Doğubayazıt'ta 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde Bu Yıl Üçüncüsü Gerçekleşen "Şenlik 23" İsimli Etkinliklerimizde Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldılar
Peyjaz Alanındaki Bitkilere Solucan Gübresi İle Sölom Sıvısı Verildi
AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı için Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı
Doğubeyazıt Rıza Ertuğrul Eryılmaz Anadolu Lisesinde bilgi yarışması
Ağrı'da Paylaşılamayan Koltuk
Iğdır Üniversitesinde “Gotik Sergisi” Düzenlendi
Iğdır Üniversitesi İlk Fahri Doktora Unvanı Ahmet Arslan’a Verildi
DOĞUBAYAZIT ‘DA MİNİKLER KIZ-ERKEK VE KÜÇÜKLER KIZ-ERKEK MÜSABAKALARI SONUÇLANDI
Rektör Alma’nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
A TAKIMI SAVAŞ AY ANADOLU LİSESİNDE AYLIK MUTAD PANSİYON TOPLANTISI YAPILDI
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
Rektör Alma’nın ‘Miraç Kandili’ Mesajı
 
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ
Çok Okunanlar
hür
Yazarlar
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur