Son Dakika
Ufka Yolculuk 7 Kars ödülleri sahiplerini buldu  Taş Yüklü Kamyon Devrildi: 1 Ölü GÖNLÜMÜN HAZİNENELERİ Doğubayazıt'ta özel diş kliniği hizmete açıldı Kars’ta buhar kazanı patladı, ortalık savaş alanına döndü  Ağrı'da Bölge Araştırma Hastanesi Kuruluyor “KYK Gençleri Kortta” Projesi Ağrı’da Başladı Iğdır Üniversitesind'de ‘Kesişen Hayatlar’ Konulu Konferans Düzenlendi Sokak hayvanlarını kesip yiyen saldırgan akıl hastanesine yatırıldı GÖNÜLLER BİR OLSUN
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
TÜBİTAK Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde
 

TÜBİTAK Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde

16 Mayıs 2012 Çarşamba 17:23
Yazdır

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan ASLAN, 3,5 yıl gibi kısa bir sürede fiziki yapılaşma konusunda önemli bir aşama kateden üniversitenin bundan sonraki aşamasının akademik girişim safhası olduğunu belirtti.

 

TÜBİTAK tarafından düzenlenen ‘Akademik Ar-Ge Destekleri Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı’ Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Rektör Prof. Dr. İrfan ASLAN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fahri BAYIROĞLU ve Prof. Dr. Mehmet BİBER, TÜBİTAK TOVAG Grup Yönetim Kurulu Sekreteri Prof. Dr. Cengiz SANCAK, Uzman Betül MACİT ve Duran Meşe ile akademisyenler katıldı.

İki yıldır TÜBİTAK’ın proje konusunda kurulma aşamasındaki üniversitelerde farklı bir konsept izlemesi için uğraştığını belirten Prof. Dr. İrfan ASLAN, kurumun pozitif ayrımcılık yapacağına olan inancının tam olduğunu belirtti. Üniversitenin henüz 3,5 yıllık bir geçmişi bulunmasına karşın ciddi bir fiziki gelişme katettiğini ifade eden Prof. Dr. ASLAN, üniversiteyi ziyarete gelenlerin yapılanlardan övgüyle bahsetmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Akademisyen ve idari personelle birlikte çıkılan bu yolda kısa sürede daha fazla yol katedileceğine inandığını kaydeden Prof. Dr. ASLAN, “Bundan sonraki aşamalar, artık akademik girişim aşaması olacak. Akademik olarak dünya üniversiteleri içerisinde önemli bir yere sahip üniversite olma yolunda hep birlikte el birliğiyle gideceğimize inanıyorum. Çok sayıda TÜBİTAK, DPT ve BAP projesi yapmak suretiyle, üniversitemizde bilimsel altyapının ve bilimsel çalışmanın çok daha iyi bir seviyeye yükseleceğine inanıyorum. Bunları da yapacak siz değerli öğretim elemanları arkadaşlarımızdır. Biz bu bağlamda yönetim olarak her zaman sizin yanınızda olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Şunu açık yüreklilikle söyleyeyim ki bugün 50 veya 60 yıllık üniversitelerde bulunmayan Proje Birimini kurduk. Birim, gelen projelerin yada makalelerin nasıl olması gerektiği konusunda akademisyenlerimize yardımcı olacak. Yapacağınız her proje, bizim yönetimimiz tarafından desteklenecek. Bundan sonra sizlerden tek istediğimiz Doğunun güzide şehri Ağrı’nın ekonomik, sosyal, kültürel, sosyo-ekonomik kalkınmasına neden olabilecek bazda çalışmalar yapmanızdır. Çünkü üniversiteler bulundukları yerin her zaman lokomotifi olmuşlardır ve olmak zorundadırlar. Buradaki problemlerin çözümüne yönelik projelerin hazırlanması ve ulusal bazda kabul edilebilir, dünyadaki diğer üniversitelerle yarışabilir projelerin üretilmesi konusunda çalışmalarınızı bekliyorum” diye konuştu.

Toplantı, TÜBİTAK TOVAG Grup Yönetim Kurulu Sekreteri Prof. Dr. Cengiz SANCAK, Uzman Betül MACİT ve Duran Meşe’nin sunumlarıyla sona erdi.

Bu haber toplam 3960 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Rektör Karabulut’an Yakın Korumasına Sürpriz
Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”
YILDIZLAR-KÜÇÜKLER MÜSABAKASI
Rektör Alma’nın ‘Miraç Kandili’ Mesajı
TÜRK KIZILAY’INDAN ÖZEL ÖĞRENCİLERE ÖZEL DESTEK
Doğubayazıt'ta Bu Yıl İlki Düzenlenen Ortaokullar Arası “Bin Yürek Tek Ses Korolar Şenliği Projesi
Rektör Alma Yükseköğretimde Kalite Yönetimi Çalıştayına Katıldı
Rektör Alma’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
DOĞUBAYAZIT’TA ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
Üniversite öğrencisi Polonya'da öldürüldü
Rektör Alma Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen "Uluslararası Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Sempozyumuna" Katıldı
DOĞUBAYAZIT BUNU HAK ETMİYOR!...(2)
Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı
AĞRI'LI ÖĞRENCİLER VAN’DAN BAŞARILARLA İLE DÖNDÜ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL ZİYARETLERİ
Iğdır Üniversitesinde “7/24 Okuma ve Ders Çalışma Salonu” Hizmete Açıldı
AĞRI VALİLİĞİNDEN OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI OKULLAR (1) GÜN TATİL EDİLDİ
Rektör Alma, Eskişehir Teknik Üniversitesinde Bir Dizi Görüşmeler Gerçekleştirdi
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN ADAY ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ’NDEN EĞİTİME DESTEK
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur