Son Dakika
DOĞUBAYAZIT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YUSUF YARDIMCI'DAN KARNE MESAJI ERYILMAZ’DAN EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YARIYIL TATİLİ MESAJI YARIYIL TATİLİNDE KARNE HEYACANI Hamur'da Karne Heyecanı BAŞARILI SPORCULAR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İ ZİYARET ETTİ AİÇܒde ‘Beslenme Arkeolojisi Diyetisyenler İçin Yeni Bir Çalışma Alanı mı?’ Konulu Seminer Düzenlendi Vali Elban Öğrencilerimizin Karne Sevincine Ortak Oldu Havayolu şirketi AeroMexico'dan 'DNA kampanyası': Ne kadar Meksikalıysan o kadar indirim The Atlantic dergisinden 'Trump görevden alınsın' çağrısı Belçika'da aşırı sağcı siyasetçi insan kaçakçılığından tutuklandı
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
İÇ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNDEN MÜJDELİ HABER
 

İÇ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNDEN MÜJDELİ HABER

14 Şubat 2012 Salı 16:45
Yazdır
baskı

Gazetemiz de çıkan “İŞTE YÜKSEK OKUL-FAKÜLTE YERİ” başlıklı yazısı ses getirdi.

 

İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü İrfan Arslan ve Doğubayazıt Kaymakamı Hüseyin Yılmaz el ele vererek bir ilki gerçekleştirme yolunda ilk adımı attılar.

 

İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İRFAN ARSLAN “BU YIL ALLAH NASİP EDERSE DOĞUBAYAZIT YÜKSEK OKULUNA ÖĞRENCİ ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ” MÜJDESİNİ VERDİ.

 

HASTANEDE İNCELEMELER YAPILDI

İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü İrfan Arslan’ın talimatı üzerine Doğubayazıt’a gönderilen İÇ Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Fuat Açıkgöz, Daire Başkanı İhsan Özdemir ve Şube Müdürü Fatih Turan’dan oluşan 3 kişilik heyet ile Doğubayazıt Kaymakamı Hüseyin Yılmaz gazetemizde gündeme gelen eski Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundular.  Bu incelemelerde Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İbrahim Şahin, Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi Baştabibi Yavuz Okullu ve Hastane Müdürü Deniz Adıtatar’da katıldı.

 

DAHA ÖNCEKİ YÜKSEKOKUL-FAKÜLTE ÇALIŞMALARI

Daha önceleri Kaymakam İrfan Kenanoğlu ile başlayan Kaymakam Abdullah Özbek ile devam eden efsanevi ve muhteşem Kaymakam Nurullah Çakır ile devam eden Yüksekokul-Fakülte gönüllü platformun çalışmaları ve girişimleri sonucu Van Yüzüncü Yıl Üniversitesine bağlı olarak Yüksekokulun açılma kararı alındı.

 

Daha sonra Yüksekokulda görev yapacak müdür ve kadrosunun da ataması yapıldı. Yer olarak ta İmam Hatip Okulu seçilmişti. Ancak Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi açılınca bu Yüksekokul doğrudan doğruya Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesine devredildi.

 

Yüksekokul için (Büyük) Ahmet Alkan beş yıl şartlı olarak 40 dönümlük yer tahsis etmişti. O dönemde Yüksekokul açılmayınca ister istemez yer tahsisi kaldırıldı.

 

Daha sonra (küçük) Ahmet Alkan yine aynı koşullarda 50 dönümlük yer tahsis etmiş bulunmaktadır.

 

Ancak Nisan ayına kadar Ağrı ilçelerinde Yüksekokul için yer oluşturulmadığı taktirde ilçelerdeki Yüksekokul-Fakülte hatları geri çekileceği ve yeniden bu hakkın alınması için çok büyük bir uğraşı gerekeceği de aşikardır.

 

BİR İŞADAMIMIZ YÜKSEKOKUL-FAKÜLTE BİNASI YAPMA SÖZÜ VERMİŞTİ

Azerbaycan’da yaşayan değerli bir işadamımız olan Baran Güzel Doğubayazıt’ta açılacak olan Yüksekokul-Fakülte binası yapma sözü vermişti. Ancak okul için plan ve projeler hazırlanmasına rağmen heyetlerle ve Ağrı İÇ Üniversitesi Rektörü İrfan Arslan ile işadamımız Baran Güzel bir buçuk seneden beri bir araya gelme olanağını bulamadılar. İnşallah bu olanağı da bulurlar. Aksi taktirde şartlı yer tahsisi de elden gitmemiş olur.

 

KAYMAKAM VE REKTÖRÜN GİRİŞİMLERİ

Doğubayazıt Kaymakamı Hüseyin Yılmaz Doğubayazıt’ta Yüksekokul-Fakülte açılması için çok yönlü olarak hummalı bir çalışma içerisine girdikleri bilinmektedir.

 

İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü de Doğubayazıt’ta Yüksekokul-Fakülte açılması için yoğun çabaları da son zamanlarda hat düzeye çıkmıştır.

 

Gerek Kaymakam Hüseyin Yılmaz ve gerekse İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü İrfan Arslan zaman zaman omuz omuza vererek Yüksekokul-Fakülte açılması konusunda ellerinden gelen çabaları göstermektedirler.

 

GAZETEMİZİN ÖNERİSİ

Doğubayazıt Halkın Sesi Gazetesi olarak Nisan ayı sendromunu da göz önünde bulundurarak yeni bina yapılana kadar atıl olan eski Doç.Dr.Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinin bir başlangıç olarak Yüksekokul-Fakülte olarak açılmasının önerisini gündeme getirdik.

 

ÖNERİ KABUL GÖRÜYOR

Gazetemizin önerisine sıcak bakılması üzerine İÇ Üniversitesi Rektörü İrfan Arslan’ın talimatı üzerine Doğubayazıt’a bir heyet gönderilerek Doğubayazıt Kaymakamı ile birlikte atıl durumda olan eski Devlet Hastanesinde yapılan incelemeler sonucu hazırlanacak fizibilite ve vs. raporlar ile birlikte bir değerlendirme ile Ağrı İÇ Üniversitesi Rektörü İrfan Arslan’ın Doğubayazıt’ta gelecek eğitim öğretim yılında öğrenci alma eğiliminin çok fazla olduğunu ve bu konuda yaptığı açıklamada; “Allah’ın izniyle bu yıl Doğubayazıt’ta Yüksekokul-Fakülteye öğrenci almaya çalışacağız.” müjdesini verdi.

 

ZORLU SÜREÇ

Eski Devlet Hastanesinin bulunduğu yer her ne kadar uygun görülse de önümüzde çok zorlu bir süreç vardır. Zira hazırlanacak olan fizibilite raporları vs. raporların ötesinde Sağlık Bakanlığı ile bir anlaşma yapılması gerekliliği de ortadadır. Ancak Kaymakamlık ve Rektörlük el ele vererek bu zorlu süreci yenerek Yüksekokul-Fakültenin bir an önce faaliyete geçmesini sağlayacaklarına Doğubayazıt halkı canı gönülden inanmaktadırlar.

Çağdaş Haber Ajansı-Taner Ertik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 4496 defa okunmuştur
oluş deneyi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
BAŞARILI SPORCULAR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İ ZİYARET ETTİ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN YARIYIL MESAJI
AĞRI’DA 5 BİN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI
ÖĞRENCİLER GÖZLERİNİ BAĞLAYIP ENGELLİ OLDULAR
DOĞUBAYAZIT’TA 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL ZİYARETLERİ
BU OKULDA ÇOCUKLAR BABALARI İLE DAHA MUTLU
AĞRI’DA “2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI”
AĞRI’DA “KORKMUYORUM YALNIZ DEĞİLİM” PROJESİ
AĞRI’DA ‘DÜRÜSTLÜK MANAVI’ AÇILIŞI
TUTAK’TA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI
Tutak Kaymakamı Erkan İsa ERAT AİÇÜ Öğrencileriyle Buluştu
AĞRI’DA ÇOCUK İSTİSMARINI ÖNLEME VE BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ TAMAMLANDI
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN’İN OKUL DENETİMİ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN, SOSYAL MEDYADAN GELEN DAVETİ KIRMADI
AĞRI İMAM-HATİP ORTAOKULLARI ARASI HAFIZLIK VE KUR'AN-I KERİM'İ YÜZÜNDEN GÜZEL OKUMA YARIŞMALARI
AĞRI'DA “2023 YILI TÜRKİYE EĞİTİM VİZYON BELGESİ” KONFERANSI
AĞRI’DA “2023 YILI TÜRKİYE EĞİTİM VİZYON BELGESİ” KONFERANSI
FERZENDE TANIŞIR TAŞLIÇAY'DA ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ
AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TEKİN, DAVETİNİ KABUL ETTİĞİ ÖĞRENCİNİN EVİNE MİSAFİR OLDU
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur