Son Dakika
DOĞUBAYAZIT'TA ÖLÜM HABERLERİ Küçük Nurcan’ın cansız bedenine ulaşıldı  Bu Okula Koşarak Gidiyorlar Ahmedi Hani Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmenlerinden Ramazan Yardımı Vali Elban'ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı Van'da Dengbej Dinletisine İlgi Büyüktü... Ekrem Çelebi'nin19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı DOĞUBAYAZIT’TA TRAFİK KAZASI 1 ÖLÜ. Ağrı 1970 TFF 3. Lig’de Türkiye'nin en yüksek noktası Ağrı Dağı, eteklerindeki kırmızı renkli gelincik çiçekleri ve zirvesindeki kar ile adeta görsel şölen sunuyor.
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
DOĞUBAYAZIT KAMUOYUNUN DİKKATİNE!
DOĞUBAYAZIT EHMEDÊ XANÎ YÜKSEK OKULU HIZLA YÜKSELİYOR
 

DOĞUBAYAZIT KAMUOYUNUN DİKKATİNE! DOĞUBAYAZIT EHMEDÊ XANÎ YÜKSEK OKULU HIZLA YÜKSELİYOR

DOĞUBAYAZIT KAMUOYUNUN DİKKATİNE! DOĞUBAYAZIT EHMEDÊ XANÎ YÜKSEK OKULU HIZLA YÜKSELİYOR

26 Şubat 2019 Salı 23:15
Yazdır

 

DOĞUBAYAZIT KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

Halkın Sesi gazetesi olarak ”Doğubayazıt Ehmedê Xanî Yüksek okulunun” hangi koşullarda ve nasıl bir mücaadeleyle kurulduğuna  dair 12.05.2014 tarihindeSitemizde vedaha önce gazetemizde çıkan yazıyı Doğubayazıt kamuoyunun bilgisine sunma gereğini duyduk. Çünkü okulun açılışı ile birlikte geceli gündüzlü eğitim ve öğretim vereceği 3000 öğrenci istihdamı olacağı hedeflenmişti. Oysa 30-40 bilemedin100 kişilik bir öğrenci gurubu okulda öğretime devam etmektedir. Koskoca milyonlara mal olan bu Yüksek okul kampusunun çoğu sınıfı boş in cin top oynuyor... Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yeni yönetimine çok ümüt bağlamış bu neden Halkın Sesi Gazetesi ve Ağrı Dağı Gazereciler Cemiyeti olarak sürekli yanlarında yer almıştık. Gel görde şimdi bu yönetim kadrosu tarafından Doğubayazıt Ehmedê Xanî Yüksek okulu”Kendileri için bir yük ve kanbur olduğunu söylemektedirler.Sürekli dışkılanmaktadır.(İleri aşamalarda bu konular detaylı olarak irdelenecektir.) Bugün sadece hangi zorluklarla ve hangi amaçla ”Doğubayazıt Ehmedê Xanî Yüksek okulunun” kurulduğu serüvenini halkımızın bilmesini istedik. HALKIN SESİ

 

2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA YETİŞTİRİLECEK OLAN DOĞUBAYAZIT  EHMEDÊ  XANÎ YÜKSEK OKULUNUN  FAKÜLTEYE ÇEVİRME ÇABALARI SON HIZLA DEVAM EDİYOR.

 

YÜKSEK 0KUL  VE FAKÜLTE DÜŞÜNCESİ NEREDEN DOĞDU

 

 

Bilindiği gibi Doğubayazıt’tan daha küçük ilçelerde Yüksek okul yıllardan beri mevcuttur.Örneğin Sivas’ı bazı ilçeleri,Bitlis’in bazı ilçeleri ve benzeri küçük ilçelerde Yüksek okul bulunmaktadır.

Oysa Medeniyetin çıkış noktası tarihi ve turistlik bir yerleşim yeri olan sancak beyliği ve Cumhuriyet döneminde Vilayet unvanını alan ve Nüfus oranı bakımından yoğun olan Doğubayazıt’ta neden Yüksek okul ve fakülte olmasın?

İşte Doğubayazıt Halkın Sesi olarak yıllardan beri dinmeden usanmadan bu konuyu dile getirdik durduk…

Kaymakam Abdullah Özbek ile başlayan, Kaymakam Nurullah Çakır ile doruğa yükselen Van 100 yıl üniversitesi rektörlüğünde yapılan girişimler Kaymakam A.Rauf Ulusoy,Metin Maytalman Cemalettin Demircioğlu ve Doğubayazıt STK’larının  gayretleri ile Van 100.Yıl Üniversitesine bağlı bir yüksek okulun Doğubayazıt’ta açılması kararı alındı.Okul Müdürü ve personeli atandı.

Yüksek okul için Doğubayazıt İmam Hatip Lisesinin bir bölümü eğitim ve öğretim için uygun görüldü.

 

Ancak Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi kurulunca Doğubayazıt Yüksek Okul’u buraya bağlandı.

Doğubayazıt Kaymakamı Metim Maytalman,Belediye Başkanı Canan Korkmaz ve STK’ların başkalığında bir heyet İç Üniversitesi rektörü İrfan Arslan’ı Makamında ziyaret ederek Yüksek okulun Doğubayazıt’ta açılması için girişimde bulundular.

Bu heyet Rektörlüğe ziyaretini Kaymakam Nurettin Dayan zamanın da da gerçekleştirildi.

 

REKTÖR PROF.DR. İRFAN ARSLAN’IN GİRİŞİMLERİ

 

 

Doğubayazıt’ta bir yüksek okul açılması için Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. irfan Arslan gerek YÖK gerekse iş adamları ile bir çok  istişare yaparak çıkış noktası aradı.

Kendisini makamında ziyaret eden Başyazarımız  ile Taşlıçay 04 medya gazete sahibi Prof.Dr.  Rektör İrfan Arslan’dan  bir jest olarak  sembolik olsa dahi Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesinde bir Doğubayazıt Yüksek okulu açılmasını talep’lerine Rektör Prof.Dr. İrfan Arslan olumlu yanıt vererek,Üniversite bünyesinde Doğubayazıt Ehmedê Xanî Yüksek okulu açtırarak Dış Ticaret bölümüne öğrenci aldırdı.Şu anda öğrenci sayısı 300 olup,bu yıl 400 ulaşacaktır.

 

Öylece Doğubayazıt Yüksek okulunun il açılış adımı atıldı

 

 

ABDOLBARI GOOZEL’İN SÖZÜ

 

 

Azerbaycan’da yaşayan hayırsever hemşerimiz olan iş adamı  Abdolbarı Goozel  Doğubayazıt’ta yapılacak olan Yüksek okulun yapımını üstleneceği sözünü vermişti.

Nihayet verilen söz görkemli bir temel atma töreni  start aldı. Bugün ise Yüksek okul geleceğe doğru yücelmektedir.

 

 

YÜKSEK OKUL HIZLA YÜKSELMEKTEDİR.

 

Doğubayazıt Ehmedê Xanî Yüksek okulu 2014-2015 yılı eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmek üzere İnşaatın sorumlusu Mahmut Okçu’nun denetiminde İnşaat Mühendisi Toga Eşer,Mustafa Ersingün ve Ali Örs ekibi eşliğinde hızla yükselmektedir.

 

Bir Taraftan İdari binalar, bir taraftan yemekhane(1000 kişilik) bir taraftan dershanelikler, bir taraftan spor salonu, diğer taraftan lojmanlar ve 5000 kişilik açık hava antik tiyatrosu her geçen gün daha şekillenmektedir. Hele hele müştemilat surlarının yanında açılan kanallar, ileri aşamalarda doğal gaz, elektrik vs. hususların rahatlıkla takip edileceği bir modern sistemle yapılmaktadır.

İnşaat sorumlusu Mahmut okçu inşaatın yapımında birinci sınıf malzeme kullanıldığı ve hiçbir şeyin esirgemeyeceğine vurgu yaptı.

 

YÜKSEK OKULUN FAKÜLTEYE DÖNÜŞÜM GİRİŞİMLERİ

Bu konuda İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü İrfan Arslan YÖK nezdinde dinmeden usanmadan girişimlerini sürdürmektedir.

Rektör Arslan Doğubayazıt’ın her şeyin en güzeline laik olduğuna dikkat çekerek ilçelerde fakülte olayının YÖK vizesine bağlı olduğunu bu neden Doğubayazıt’ın tarihi ve turistlik özellikleri ile  itibariyle burada Yüksek okulun Fakülteye çevrilmesi için YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’yı Doğubayazıt’a davet ederek fiilen yerin görülmesini sağlayacağını ifade etti.

Halkın Sesi

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: DOĞUBAYAZIT KAMUOYUNUN DİKKATİNE! DOĞUBAYAZIT EHMEDÊ XANÎ YÜKSEK OKULU HIZLA YÜKSELİYOR.doğubayazıt, haber, doğubayazıt haber, doğubayazıt haberleri, doğubayazıt halkın sesi doğubeyazıt, haber, doğubeyazıt haber, doğubeyazıt haberleri, doğubeyazıt halkın sesi Doğunun en büyük haber portalı, doğubayazıtın en büyük haber portalı
Bu haber toplam 7808 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ahmedi Hani Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmenlerinden Ramazan Yardımı
DOĞUBAYAZIT’TA TRAFİK KAZASI 1 ÖLÜ.
GÜVENLİK GEREKÇESİYLE YENİDEN...
KAYMAKAM ENGİN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
MUSTAFA BARAN /DAYİKAMİN KLİBİ ÇIKTI .
DOĞUBAYAZIT’DA “ O ÖYLE DEĞİL” MÜNAZARA YARIŞMASI YAPILDI
İlçemiz'de Trafik Uygulamasına Ortaokul Öğrencilerinden Üniformalı Destek
HAYAL ET HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRELİM
KARDEŞ OKULA UZANAN EL
Muhtarlık Seçimi Yenilenecek
DOĞUBAYAZIT KAYMAKAMI ZAFER ENGİN'İN RAMAZAN AYI MESAJI
Mersin Öğrencilerin Mektup Kardeşliği
Dirayet Dilan Taşdemir’in Doğubayazıt Belediye Başkanlığı'nı ziyaret
DOĞUBAYAZIT'DA OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİN DÜZENLEDİĞİ SERGİYE İLGİ BÜYÜKTÜ
Ağrı'da Zorlu Yayla Yolculuğu
Doğubayazıt Belediyesinden Ağaç Dikme ve Temizlik çalışmaları
ÇAĞRIMIZA BEKLENEN YARDIM ELİ UZANDI
BELEDİYE EŞ BAŞKANLARININ BASIN AÇIKLAMASI
KADERİNE TERK EDİLMİŞ BİR MAHALLE
DOÇ.DR.ŞAHABETTİN ÖZTÜRK DOĞUBAYAZIT’IN TARİHİ VE TURİSTLİK PIRABELEK (ALACA) KÖPRÜSÜNDE
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur