Son Dakika
DOĞUBAYAZIT BELEDİYESİ MUHTARLAR GÜNÜNDE MUHTARLARI UNUTMADI Çatak'ta Türkiye rafting şampiyonası heyecanı 3 yaşındaki Miray, karaciğer nakliyle hayata tutundu Ağrı Dağı ve Nuh'un Gemisi Sempozyumu son buldu Ağrı'ya 43 yeni doktor atanacak İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜN'DEN ANLAMLI BİR SOSYAL SORUMLULUK ETKİNLİĞİ DAHA Horasan'da intihar Bahçesaray usulü rafting DOĞUBAYAZIT EHMED-İ HANÎ KÜLTÜR DERNEĞİ BAŞKANIN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI AĞRI’DA GERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
M.E.M FATİH BAŞAK GÖREVİNE BAŞLADI
 

M.E.M FATİH BAŞAK GÖREVİNE BAŞLADI

27 Ocak 2012 Cuma 16:08
Yazdır

AĞRI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BAŞAK: ‘’ EKİP RUHUYLA AKTİF BİR YÖNETİM ANLAYIŞIYLA ÇALIŞACAĞIZ’’

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Şube Müdürlüğü'nden Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Fatih Başak, ‘’Ekip ruhuyla aktif bir yönetim anlayışıyla çalışacağız’’ dedi.

Ağrı’nın yeni Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak kente gelerek görevine başladı.

Başak, eğitim hizmetlerinin niteliğini arttırmaya, hizmeti üretenlerin ve hizmetten yararlananların memnuniyetini ön plana alarak ekip ruhuyla aktif bir yönetim anlayışıyla çalışacaklarının altını çizdi.

Başak, eğitimin, herkes için bir hak olmasının yanında, diğer haklarının da elde edilmesinde bir araç olduğunu belirterek, kaliteli eğitimin dezavantajlı kesimin fırsat eşitliği açısından da önemli bir faktör olduğu bilinciyle okul çeşitliliğinin ve ulaşılabilirliğin hayati öneme haiz olduğu bilinciyle hareket edeceklerini dile getirdi.

Başak, şu ifadelere yer verdi: ’’Ağrı nüfusunun eğitim niteliklerinin öncelikle ülkemiz normlarına yükseltilmesi ve tüm vatandaşlarımızın ileri iş gücü becerileri kazanarak küresel bilgiyle donatılmasını sağlayacak, ülkemizde söz sahibi olacak önemli yatırımlar yapmak için hep birlikte uğraşacağız. Zorunlu olmamasına rağmen, insanımızın eğitiminde olmazsa olmazı olan, okulöncesi ve ortaöğretimde okul çeşitliliği ile ulaşılabilirliği kolay kılmış ve ihtiyaç olan yerlerde anaokulu ve ortaöğretim kurumu yapılmasına ve açılmasına imkan oluşturmak,  ilimizin okullaşma oranlarını yükseltmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer alacaktır. Hedeflerimize ulaşmak için ortak aklı kullanarak başarıya ulaşacağız.’’

Toplumun daha iyi bir eğitimle, daha iyi bir yaşamı elde edilebileceğine inandıklarını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Başak, her zaman daha iyi bir eğitim talebi içerisinde olacaklarını vurguladı.

Başak, görev yapacakları süre içerisinde başta eğitim camiası olmak üzere, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin temsilcileri, Ağrı basınının temsilcileri, Ağrı halkı, esnafı, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve çalışanları ile birlik olup,  onların da desteğini alarak mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet üretmeye gayret göstereceklerini belirtti.

Başak, şöyle devam etti: ‘’Unutmayalım ki yapacağımız her türlü güzel hizmetlerden güzel ilimiz faydalanacaktır. Görev yaptığımız süre içerisinde başta kendim olmak üzere, ilimizdeki tüm eğitim yöneticilerinin kapısı öğretmenlerimize olmak üzere herkese açık olacak, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin problemlerini ziyaretlerle yerinde tespit etmeye çalışacağız. Bugünü dünden daha iyi bir yere getirmek şiarımız olacaktır. Ağrı ilimizin eğitim kalitesini yükseltmek adına ilimizdeki tüm yerel dinamikleriyle birlikte hareket etmeye davet ediyorum.’’

Bu haber toplam 3053 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Ağrı Dağı ve Nuh'un Gemisi Sempozyumu son buldu
AĞRI’DA GERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ
Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı
Rektör Alma’nın İstanbul Aydın Üniversitesi Ziyaretinden İş Birliği Çıktı
Rektör Alma, bölgemizde ortak bir kongre yapmayı teklif etti
3. Uluslararası Ahmed-i Hani Sempozyumu Yapılacak
Ağrı’da Öğrenciler Kitap Okuyor, Fidanlar Hayat Buluyor
Iğdır’da İlk Yamaç Paraşütü Kursu Iğdır Üniversitesinde Açıldı
AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Karabulut, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı Ziyaret Etti
Iğdır Üniversitesi ile SERKA Arasında “I. Uluslararası Aromatik Bitkiler ve Kozmetik Sempozyumu” Protokolü İmzalandı
Rektör Alma 2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne Katıldı
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yine bir ilke imza atıyor
Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin ÖğretmenlerleBiraraya Geldi
Rektör Alma’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü Münasebetiyle Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı
Rektör Alma İlk Defa Düzenlenen ‘Faizsiz Yatırım Ağı Toplantısı’na Katıldı
Rektör Alma 3. Tarım Ve Orman Şurası Değerlendirme Toplantısına Katıldı
Öğrenciler Yine ‘Iğdır Üniversitesi’ Dedi
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor
Rektör Alma: “Basın Milletin Müşterek Sesidir”
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur