Son Dakika
İranlılar Ramazan Bayramı'nı Van’da geçirecek ZEKİ KAYA VEFAT ETMİŞTİR KÖY ÖĞRENCİLERİNDEN YIL SONU SERGİSİ BAY-DER'DEN DOĞUBAYAZIT'TAKİ İHTİYAÇ SAHİBİ HEMŞERİLERİMİZE GIDA YARDIMI. Ağrı Milli Eğitim Müdürü Tekin öğretmenlerin sosyal medyadan davetini kırmadı DOĞUBAYAZIT'TA ÖLÜM HABERLERİ Eleşkirt' ten Çıktım Yüküm Eriktir Van Gölü Aktivistlerinden ‘Uçkun Festivali’ atağı. Kars’ta binlerce genç şölende buluştu Patnos'ta binlerce çiçek ve ağaç toprakla buluşturuluyor
Doğubayazıt  Halkın Sesi - Güncel Doğubayazıt Haberleri
 
 
 
Diyadinli Gençler Daha Yaşanılır bir ilçe için yürüdü
 

Diyadinli Gençler Daha Yaşanılır bir ilçe için yürüdü

Diyadinli Gençler Daha Yaşanılır bir ilçe için yürüdü

26 Temmuz 2013 Cuma 08:48
Yazdır

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde Özgür Gençlik Platformu yaptığı basın açıklamasıyla daha yaşanılır bir kent için herkesi göreve çağırdı.


İftardan sonra toplanan bir grup genç, ellerinde taşıdıkları "aşiretçiliğe son ver", "temiz insan temiz çevre", "geri kalmışlığa dur diyelim", "cehalete dur de" pankartlarıyla slogan atarak Atatürk Caddesine kadar yürüdü.


Burada grup adına basın açıklaması okuyan Sezer Durak, Diyadin ilçesinin zengin, sosyal, kültürel, fiziki, yer altı veyer üstü doğal kaynaklara sahip olduğunu söyledi.


Gelişime ve değişime açık, her geçen Gün gelişip ilerlemesi gerekirken, ilçenin her gün biraz daha gerilediğine, dikkat çeken Durak "Diyadin'i, Diyadin halkının eliyle güzelleştirebiliriz. İlçemizi halkının birlikte dayı, yeğen, ahbap aklıyla değil, Diyadin düşüncesiyle güzelleştirebiliriz" dedi.


87 yaşında olan ilçenin doğru dürüst bir alt yapıya sahip olmadığını anlatan Durak "İlçemiz kültür ve üretim evlerinden, gezi ve park alanlarından yoksun, halen cadde ve sokaklarımız yürünmez ve yağmurun yağmasıyla çamur deryasına dönüşen bir konumdadır. Turizm açısından önemli bir kaynak olan kaplıcalarımız ve murat nehri kanyonları hak ettiği yerde değildir. Bunun tek sebebi yıllarca tüm bu olanlara sessiz kaldığımız için en büyük sebep biz Diyadin halkıyız" diye konuştu.


Daha yaşanılır bir ilçe için sorumluğu bulunan herkesi göreve davet eden Durak şunları söyledi:

"İnsanca bir yaşam için, yaşanılır bir Diyadin için, öz dinamikleriyle değişen ve gelişen bir Diyadin için, insanların birbirine düşman değil, kardeş olduğu bir Diyadin için, feodalizmin tüm etkilerinin yok olduğu bir Diyadin için, her şeyden önce demokratik bir Diyadin için, İnsanca bir yaşam için, yaşanılır bir Diyadin için, öz dinamikleriyle değişen ve gelişen bir Diyadin için, insanların birbirine düşman değil, kardeş olduğu bir Diyadin için, feodalizmin tüm etkilerinin yok olduğu bir Diyadin için, başta Diyadin halkı olmak üzere, Valilik ve kaymakamlık makamını, milletvekillerini, Belediye başkanlığı kurumunu, il ve ilçe encümenlerini Diyadin Gençlik Platformu olarak asıl görevleri olan hizmet işlerini yerine getirmeye davet ediyoruz."

Grup yapılan basın açıklamasının ardın olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Bu haber toplam 4772 defa okunmuştur
...
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
KÖY ÖĞRENCİLERİNDEN YIL SONU SERGİSİ
Diyadin ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi
Sürmelikoç Köy Okuluna Ziyaret
Mutlu Köy Öğrencilerine Ankara Gezisi
“ DÜŞ YERİNDE OKU-ÇİZ-OYNA BENİMLE” ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Ulukent Orta Okulu Öğrencilerimizden Mini Müze
Diyadin'in Çocuklarına Ankara ve Nevşehir Gezisi
Diyadin'den İlçe Sağlık Müdürlüğü Yaşlıları Unutmadı
Elifin Düşleri Tiyatro Oyunu Diyadin'de Miniklerle Buluştu
DİYADİN'DE İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ KUTLANDI
DİYADİN KAYMAKAMI "KAYMAKAMLIK MESLEĞİNİ" ÖĞRENCİLERE ANLATTI
YENİ BİNASINDA HİZMETE BAŞLAYAN İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE 112 ACİL İSTASYONUNDA İNCELEME
DİYADİN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞܒNE YENİ BİNA
Ağrı Kızılay Şubesi’nden Kaymakam ve Belediye Başkanı Olgun Öner'e Ziyaret
Diyadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Yeni Binası Hizmete Açıldı
Diyadin'de trafik kazası: 2 ölü, 4 yaralı
Diyadin'de "Okul Destek Projesi" Programı
DİYADİN KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI ÖNER, TEKİN’İ ZİYARET ETTİ
DİYADİN KAYMAKAMI OLGUN ÖNER'DEN ÇOCUKLARA SİNEMA KEYFİ
DİYADİN KAYMAKAMI OLGUN ÖNER'DEN KÖYLERE ZİYARET
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Doğunun En Büyük Haber Portalı, Doğubayazıt Haber, Doğubeyazıt Haber, Doğubayazıt Haberleri, Doğubeyazıt Haberleri, Doğubayazıt, Doğubeyazıt, Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur